Skocz do zawartości
odyser

Telefon z VoIP

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jakiegoś telefonu z VoIP - takiego do obsługi dwóch linii telefonicznych, z możliwością przełączania i innymi przydatnymi funkcjonalnościami biurowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem Siemensa 470 IP "coś tam" - miły, ale wolny, po kilkunastu latach(!) zaczął odmawiać posłuszeństwa, wieszał się, gubił ustawy. Przerzuciłem się na Linksys PAP2-NA PAP2T - po "wojnie" z konfiguracją działa poprawnie od kilku miesięcy w halonecie (z Irlandii). https://www.aliexpress.com/item/32810953343.html

 

Do tego podpiąłem "zwykły telefon" z kilkoma słuchawkami i interkomem. Kupiłem używany za grosze, bo mało kto używa stacjonarek i jest sporo na rynku, tanio.

Edytowane przez bialy100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Siemensa 470 IP "coś tam" - miły, ale wolny, po kilkunastu latach(!) zaczął odmawiać posłuszeństwa, wieszał się, gubił ustawy. Przerzuciłem się na Linksys PAP2-NA PAP2T - po "wojnie" z konfiguracją działa poprawnie od kilku miesięcy w halonecie (z Irlandii). https://www.aliexpress.com/item/32810953343.html

 

Do tego podpiąłem "zwykły telefon" z kilkoma słuchawkami i interkomem. Kupiłem używany za grosze, bo mało kto używa stacjonarek i jest sporo na rynku, tanio.

 

Polecasz jakiś konkretny setup pod podstawowego VOIP-a do biura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecasz jakiś konkretny setup pod podstawowego VOIP-a do biura?
Widzę co piszesz, ale chyba nie rozumiem pytania. Wziąłem wspomnianą bramkę i "zwykłe telefony", używki - które kupiłem za chyba 15 Euro na targowisku https://www.amazon.co.uk/BT-Graphite-Digital-Cordless-Phone/dp/B003XU7HDC - w zestawie mam 3 słuchawki - mi w domu wystarcza. Ten BT jest podpięty do jednego z dwóch gniazd w PAP2-NA. Bramka jest bardzo prymitywna, nie można zapisać setupu w postaci pliku - ale kosztuje grosze i co ważniejsze, jak wiesz jak skonfugurować to prawdopodobnie jak padnie bez dużego problemu kupisz drugą identyczną - bo jest popularna. Ma dwa porty - można podpiąć dwie niezależne linie VoIP. Zaleta "za granicą" jest taka, że osoby (głownie starsze) które nie za bardzo wiedzą jak dzwonić za granicę nie mają oporów - bo mam polski, lokalny numer na który się nie boją dzwonić (wiem, ze jest roaming - ale do dalszej rodziny kobiety to nie trafia, a tak nie ma problemu z kontaktem). Jak masz pytania, to wal śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...