Skocz do zawartości
Petru23

Do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam zagadkę. Do 1000zł, priorytety to aparat, bateria, rzeczywista wydajnosc a nie smarki. Chodzi głównie o kombinacje tych trzech aspektów. Raczej taki do 75mm szerokości. W kwestii aparatu najistotniejszy jest główny, dodatkowe pomijam.

Nokia 8, lg g6, zenfone 4, zenfone 5 aczkolwiek naczytalem się, że w porównaniu do 4 działa odczuwalnie wolniej.

Chyba, że jest coś w cenie do 1000zl godnego uwagi a nie znalazło się to w zestawieniu. Nie znam aktualnych promocji.

 

Do rozważenia jest są jeszcze trzy poniższe, ale brak im stabilizacji

Honor 10

Honor 9

Redmi Note 7 (bo gcam a i tak padnie w propozycjach)

 

Wygląd, wersja Andka jak i aktualizacje nie są brane pod uwagę. Aczkolwiek jakby był andek 8 na pokładzie to byłoby fajnie.

 

Aha, nowy wątek wziął się stąd, że w innych podobnych mu telefony nie będące aktualnymi wizualnie zostają pominięte na rzecz a2 lite czy innych. Tu się raczej rozchodzi o oldschool design ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wybrałbym Zenfona 4 // dobry aparat// niezła bateria i wydajność + bardzo dobrze wykonany // za 700 zł można kupić.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jakiś czas temu nie kupowałeś takiego smartfona dla ojca? Nie wybrałeś tam czegoś?

Szukaj Nokia 7 Plus, można w promkach złapać za ok. 1000zł, świetny fon ze starym wyglądem. Honor, jak honor, jakoś nigdy nie podbił mojego serca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty jakiś czas temu nie kupowałeś takiego smartfona dla ojca? Nie wybrałeś tam czegoś?

Szukaj Nokia 7 Plus, można w promkach złapać za ok. 1000zł, świetny fon ze starym wyglądem. Honor, jak honor, jakoś nigdy nie podbił mojego serca :)

 

Ojciec ma moto g6.

A N7 plus nie ma problemów z WiFi? :hmm:

Brak jej ois i wpada do drugiego zestawienia, nie ukrywam - mniej istotnego ale poczytam dokładniej o niej.

 

Adam32, Zenek 4 jest u mnie na pierwszej pozycji, tym bardziej że znów korzystam z zenka 3 na czas reklamacji U. Ma chyba też ten sam aparat główny co u11, także z gcam z pixa może byc bardzo ciekawie. :)

Możesz podrzucić jakieś foto? Tym na necie nie ufam :E

I jak z baterią?

 

I coś jeszcze... Czytnik palucha z przodu w przypadku dwóch zbliżonych słuchawek zapewne będzie czynnikiem decyzyjnym.

 

I tak, fon dla mnie, gdyż rozpatruje opcje przytulenia 800zl w przypadku zwrotu kasy bo przedłuża się sprawa i co wynikło niespodziewanie - na moją korzyść

Dlatego budżet to 1000zl, bo za więcej to biorę u11 za 1300zl

 

Edit

I tak na prawdę, to zastanawiam się nad dwoma - Nokia 8 i zenfone 4.

Zoom s ma S625 a to troszkę za mało z perspektywy czasu. A i widzę różnice w działaniu zenka3 vs u11. Sporą ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mając Zenfona 3 przeskoczyłbym choć jedną generacje, czyli kupił 5 Zenfone 5 // dobry ekran i głośniki, i aparat // do tego mieści się w zakładanym budżecie.

 

Mając 1300 zł to myślałbym o Meizu 16X lub MI 9 SE amoledy z dobrymi aparatami.

 

W Zenfone 4 bateria trzyma przynajmniej u mnie dwa dni na luzie// zdjęcia są ok.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda, że u nas są tylko zenki 4 na s630 a nie 660. No ale cóż... W takim przypadku, chyba lepiej wziąć już zoom s, bo różnica między S625 a s630 jest niewielka, chyba nawet nie zauważalna (w smarkach 10%)

 

Poza tym podlinkowales Smartisan Pro 2S zamiast meizu, a to chyba nie są bliźniacze konstrukcje :hmm: a tego smartisana już wcześniej widziałem.

 

Różnica między zenkiem 4 a 5 to 300zl. Za 1300zl bez dyskusji biorę znów u11. Amoled to dla mnie żadna zaleta i czynnik decyzyjny. Nie zwracam na to uwagi.

 

Edit

A teraz otworzył się meizu z linku. Bardzo, bardzo ciekawy sprzęt. Chyba bym się skusił zamiast u11. ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Redmi note 7 czy huawei mate 20 lite? A może lg g6 tylko jakiego tam będę miał androida? Ewentualnie honor 20 lite. Co byście polecili?

Edytowane przez Blaine07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 7 czy huawei mate 20 lite? A może lg g6 tylko jakiego tam będę miał androida? Ewentualnie honor 20 lite. Co byście polecili?

Masz od tego inne wątki. Identyczne jak Twoje zapytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 8 ma baterię 3090mAh i wciąga ją jak złoto. S8 to przy niej Król długiego dystansu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko twierdzi inaczej co do tej baterii :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No wszystko twierdzi inaczej co do tej baterii :hmm:

Nokia 6 Plus i 7.1 wciągają swoje baterie(3060mAh) w 3h. Przynajmniej mi tak wychodziło w teście. Nokii 8 takiego normalnego testu nie robiłem ale podczas używania, wydawało mi się, że zżera baterię w tym samym tempie co dwa wymienione.

 

Tu masz battery drain test Nokii 8 i kilku innych fonów

 

Mój wynik 3-3,5h to była właczona transmisja danych i testy www, YT, filmy, gry, benchmarki.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 6 Plus i 7.1 wciągają swoje baterie(3060mAh) w 3h. Przynajmniej mi tak wychodziło w teście. Nokii 8 takiego normalnego testu nie robiłem ale podczas używania, wydawało mi się, że zżera baterię w tym samym tempie co dwa wymienione.

 

Tu masz battery drain test Nokii 8 i kilku innych fonów

 

Mój wynik 3-3,5h to była właczona transmisja danych i testy www, YT, filmy, gry, benchmarki.

 

test przed roku :v

 

ludziom trzyma po 9h SoTu : https://forum.xda-developers.com/nokia-8/review/screen-time-t3658007/page6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat forumowi wyciskacze sotu sa zawsze dziwni, najlepiej zyciowe filmiki na yt w porownaniu w tych samych warunkach z innymi telefonami lecacymi na tych samych parametrach/filmikach/grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzenie na SoTy tych długodystansowców jak to ktoś wyżej wspomniał z xda zawsze śmieszy. Jak szukałem opinii na temat baterii w LG G6 to ludzie nawet tam po 8-9h wyciągali, gdzie przy zwykłym użytkowaniu daj boże jeśli 3-4h ten fon wyciśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzenie na SoTy tych długodystansowców jak to ktoś wyżej wspomniał z xda zawsze śmieszy. Jak szukałem opinii na temat baterii w LG G6 to ludzie nawet tam po 8-9h wyciągali, gdzie przy zwykłym użytkowaniu daj boże jeśli 3-4h ten fon wyciśnie.

Właśnie w tym jest problem z takimi testami ale przynajmniej dają porównanie z innymi modelami. Ja nigdy SOTów takich jak na testach YT nie osiągnąłem na żadnym smartfonie w normalnym użytkowaniu. Zdanie klucz, włączona transmisja danych... bez tego to mi S8 3 dni trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...