Skocz do zawartości
SsEeBbEeXx

Spadki transferu pendrive Kingston DataTraveler 100 G3 64GB

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie :)

 

 

Tak jak w temacie - nowy pendrive a takie cuda na kiju i to nie na jednym kompie...USB 2.0 czy 3.0 - problem jest ten sam.. załączam materiał wideo prezentujący problem.

 

Pokusiłem się o sprawdzenie pendrive w HDTune ale test wykazał, że transfer jest w porządku...również załączam screena.

https://www.bankfotek.pl/image/2139115

Jakieś pomysły?

Edytowane przez SsEeBbEeXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz również sprawdzić czy to samo się będzie dziać w moim programiku (IOSpeedTester)

 

Komenda

IOSpeedTester --test-location "D:" --log-file "D:\MyLog.csv"

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest standard w tanich pendrive'ach Kingstona (i wielu innych firm też). W zależności jakie kości pamięci się "zdarzą", to takie masz. Możesz próbować wymienić na inny egzemplarz, ale możesz tak wiele razy wymieniać... Ciesz się, że w ogóle zapisuje i dane nie znikają.

 

W HD Tune robiłeś transfer odczytu, więc nie ma sensu tego porównywać do prędkości zapisu pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest standard w tanich pendrive'ach Kingstona (i wielu innych firm też). W zależności jakie kości pamięci się "zdarzą", to takie masz. Możesz próbować wymienić na inny egzemplarz, ale możesz tak wiele razy wymieniać... Ciesz się, że w ogóle zapisuje i dane nie znikają.

 

W HD Tune robiłeś transfer odczytu, więc nie ma sensu tego porównywać do prędkości zapisu pliku.

 

Właśnie po czasie zorientowałem się, że zrobiłem test odczytu a nie zapisu - mój błąd... a próbować wymieniać nie ma większego sensu w takim razie, po fakcie dopiero sprawdziłem "zapis do 10MB/s" :E stara ADATA na USB 2.0 ma zapis ponad 2x szybszy :E

Jeszcze nie zapełniałem danymi tego szmelcu więc nie jest powiedziane, że dane nie znikają :E

Dzięki za rozwianie wszelkiej wątpliwości dotyczącej "jakości" ( :E ) tego "produktu" :E :E :E <śmiechprzezłzy> :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mam 2 pendrivy Kingstona, ale wersję G4 - pierwszy kupiony 4 lata temu osiąga zapis 70-80MB/s i do tego ma świetne czasy dostępu do małych plików - był sporo eksploatowany i działa po dziś dzień. Zadziwiające, że dzisiaj nawet drogie pendrivy w wyższej półki (nie wszystkie oczywiście) nie mają takich osiągów - ot jak postęp idzie do przodu...

 

Rok temu kupiłem ten sam model i zapis ma 6MB/s. W żadnym wypadku producent nie gwarantował żadnej konkretnej prędkości zapisu, więc spokojnie może rozpocząć serię z dobrymi pamięciami a po jakimś czasie zacząć wsadzać odpady poprodukcyjne, byle tylko działały, i wszystko jest zgodne z prawem. Dlatego teraz trzeba patrzeć uważnie na specyfikację i jak dla mnie producent musi gwarantować konkretną prędkość zapisu, inaczej można dostać byle szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...