Skocz do zawartości
JohnyTheMusician

Whonix vs Kali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam instalację u siebie na VM jednego z systemów. Z jednej strony Whonix wydaje mi się lepszy i lżejszy, a dalej mam te same zabezpiecznia z drugiej Kali to jednak solidna machina, która świetnie nadaje się do praktycznie wszystkiego, czytałem jeszcze nad plusami Qubes OS, ale przyznam szczerze, że na razie to rozpoczynam swoją przygodę z white hatingiem i nie chce bez sensu rzucać się na głębokie wody.

 

Coś radzicie?

 

Głównie mi chodzi o testowanie zabezpiecznień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka / ebook / youtube czy z czego się będziesz uczył + dystrybucja która polecają? Do tego stawiasz to na vm to co za problem mieć 2 dystrybucje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
    • Bo Norwegia nie wynegocjowała odpowiednich warunków   PS. Polska -> Norwegia, potrzymaj mi piwo  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...