Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem drugi dysk, taki sam swoją drogą SSD 256GB.

Na jednym mam system. Procesor Ryzen 5 2400G tak btw, może to ma znaczenie, a płyta GIGABYTE AORUS B450. Gdy pogrzebie w biosie i włączę ten cały RAID, przejdę do całych ustawień po resecie komputera, pokazuje mi oba dyski jako non-RAID... Jest dostępna opcja Delete arrays, mógłbym spróbować ale nie mogę znaleźć informacji co to robi i boje się skutków ubocznych. Ktoś mi wytłumaczy krok po kroku co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ustawić RAID0 to stracisz dane z obu dysków. Jedyny skutek uboczny tworzenia.

Drugi to jest taki, ze jak padnie jeden dysk, to tracisz wszystkie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że naprawdę potrzebujesz tego RAIDa?

Tak, potrzebuję 500gb miejsca na jednym dysku, taki był mój zamysł całego przedsięwzięcia

 

Witam,

Kupiłem drugi dysk, taki sam swoją drogą SSD 256GB.

Na jednym mam system. Procesor Ryzen 5 2400G tak btw, może to ma znaczenie, a płyta GIGABYTE AORUS B450. Gdy pogrzebie w biosie i włączę ten cały RAID, przejdę do całych ustawień po resecie komputera, pokazuje mi oba dyski jako non-RAID... Jest dostępna opcja Delete arrays, mógłbym spróbować ale nie mogę znaleźć informacji co to robi i boje się skutków ubocznych. Ktoś mi wytłumaczy krok po kroku co zrobić?

Chodzi mi bardziej o sposób wykonania! Chciałbym się dowiedzieć krok po kroku jak to zrobić. Bo na internecie nie znalazłem rozwiązania do mojej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebuję 500gb miejsca na jednym dysku, taki był mój zamysł całego przedsięwzięcia

 

 

Chodzi mi bardziej o sposób wykonania! Chciałbym się dowiedzieć krok po kroku jak to zrobić. Bo na internecie nie znalazłem rozwiązania do mojej sytuacji.

 

Wszystko zależy od tego jaką masz płytę, ale wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy filmik na youtubie. Tylko stracisz wszystkie dane z dysku i musisz zainstalować Windowsa od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD lepiej jakbyś zrobił ta:

- 1x SSD na system

- 1x SSD + HDD jako partycja łączona StoreMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...