Skocz do zawartości
skyline2000

pamięć pod r3600

Rekomendowane odpowiedzi

składam zestaw pod r3600 i vii hero i szukam do tego zestawu jakiegoś fajnego ramu z potencjałem OC,

tylko jeszcze jedno pytanie czy lepiej poczekać na jakieś testy czy można już teraz coś szukać ??

dodam że ram 2x8gb i powiem jak moja żona że muszą być czarne, czerwone, mix :P niekoniecznie kosnicznie drogie, poprostu to co się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Crucial 3200cl16 szare,białe lub czerwone , kości microny na 99% z końcówką 075E, pewnie na ryzenie 3xxx , 3600cl14 nie będzie problemem (zależnie od sztuki) . Cruciale 3000cl15 też mają podobny potencjał (ale nie wiem czy tam jest taka duża szansa na nowe e-die jak w 3200) najwyżej spróbuj upolować w dobrej cenie 3000cl15 , jak masz teraz pc z ddr4 to sprawdź thaiphoonem burnerem co tam siedzi, jak będzie jakaś lipa to oddaj na 14 dniowy zwrot i zamów 3200cl16 . Bardzo dużo osób na 1gen i 2giej ma te ramy (3200cl16) puszczone na 3600mhz cl14-16 , więc myślę , że z zen2 sobie również poradzi minimum tak samo , albo i lepiej . A cena , to granicę 400zł zależnie od koloru i prędkości . Na amazonie swoje albinosy wyrwałem za 290zł z promocji . Żeby była jasność, nie jestem fanboyem i nie chwale czegoś bo to "mam" , ale patrzę racjonalnie cena/wydajność, jak chcesz dużą wydajność to polecam g.skill flare X 3200cl14 były za 619zł nowe, a wyciśniesz z nich wszystko co ryzen 3600 zaoferuję, włącznie z płytą ;) Tak samo nie jestem fanboyem amd, ale patrze racjonalnie na cena.wydajność od grudnia mam cpu amd, od ostatnich 13 lat, więc fanboyem ciężko być ;x . Sory że akurat w tym temacie to piszę, ale mam wrażenie , że osoby z forum mnie postrzegają jako takiego zapaleńca jednej marki , a wcale tak nie jest .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tę płytę to masz czy kupujesz? Bo jak to drugie to nie widzę sensu, przecież w tej kasie to pewnie kupisz już jakąś niezłą płytkę X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie sens kupować płytę droższą od proca :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz
Napisano (edytowane)

Crucial 3200cl16 szare,białe lub czerwone , kości microny na 99% z końcówką 075E, pewnie na ryzenie 3xxx , 3600cl14 nie będzie problemem (zależnie od sztuki) . Cruciale 3000cl15 też mają podobny potencjał (ale nie wiem czy tam jest taka duża szansa na nowe e-die jak w 3200) najwyżej spróbuj upolować w dobrej cenie 3000cl15 , jak masz teraz pc z ddr4 to sprawdź thaiphoonem burnerem co tam siedzi, jak będzie jakaś lipa to oddaj na 14 dniowy zwrot i zamów 3200cl16 . Bardzo dużo osób na 1gen i 2giej ma te ramy (3200cl16) puszczone na 3600mhz cl14-16 , więc myślę , że z zen2 sobie również poradzi minimum tak samo , albo i lepiej . A cena , to granicę 400zł zależnie od koloru i prędkości . Na amazonie swoje albinosy wyrwałem za 290zł z promocji . Żeby była jasność, nie jestem fanboyem i nie chwale czegoś bo to "mam" , ale patrzę racjonalnie cena/wydajność, jak chcesz dużą wydajność to polecam g.skill flare X 3200cl14 były za 619zł nowe, a wyciśniesz z nich wszystko co ryzen 3600 zaoferuję, włącznie z płytą ;) Tak samo nie jestem fanboyem amd, ale patrze racjonalnie na cena.wydajność od grudnia mam cpu amd, od ostatnich 13 lat, więc fanboyem ciężko być ;x . Sory że akurat w tym temacie to piszę, ale mam wrażenie , że osoby z forum mnie postrzegają jako takiego zapaleńca jednej marki , a wcale tak nie jest .

Ballistix sport LT gray kupowane oddzielnie 8GB 3000CL15 moje z amazona też są e-die:

gBsTvTU.jpg

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

powiedzcie mi czy jest jakaś faktyczna różnica pomiędzy pamięciami single/dual rank ?

oraz czy są wogole jakieś zestawy 2x8gb w dual rank ?

i co sądzicie o pamięciach F4-3200C14D-16GVK (czerwone)? proszę o potwierdzenie czy są na kościach b-die ?

Edytowane przez skyline2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

powiedzcie mi czy jest jakaś faktyczna różnica pomiędzy pamięciami single/dual rank ?

oraz czy są wogole jakieś zestawy 2x8gb w dual rank ?

i co sądzicie o pamięciach F4-3200C14D-16GVK (czerwone)? proszę o potwierdzenie czy są na kościach b-die ?

Tak jest faktyczna, znacząca różnica pomiędzy single/dual rank. Te drugie kiepsko się kręcą i są kapryśne.

Bywają takie, choć raczej już rzadko, prędzej w starych zestawach RAM.

Samsungi b-die na 100%, nie ma innych modułów 3200mhz cl14, które byłby na czymś innym. Tu masz takie same zestawy tylko z innymi radiatorami. Poleciłbym Ci najprędzej Flarexy, bo to zestaw od G.Skill pod Ryzena i są tańsze:

www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gvr-860229/

www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtz-858854/

www.morele.net/pamiec-g-skill-flare-x-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gfx-1141955/

www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtzkw-980793/

Tu masz ten samsungi b-die (3600mhz <cl17)

www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3600mhz-cl17-f4-3600c17d-16gvk-831834/

www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gtzr-1118479/

www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gtzkw-1022527/

www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtzkw-980793/

 

Przy czym pamiętaj, że na dobrej płycie samsungi b-die robią 3600mhz, czasem więcej, a e-die, o których pisano wyżej od Microna potrafią zrobić z miejsca 3600mhz na b450 tomahawk, a 3800mhz na flagowcu.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie żeby nie zakładać nowego tematu to zadam je tutaj..

 

Jaka jest MAXymalna opłacalna cena odpowiednio TridentZ 3200 CL14 oraz TridentZ 3600 CL15?

 

Bo obecnie ceny ramów strasznie falują, a może upolowałbym coś zanim będę składał kompa w optymalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patior 4400CL19 i ręczne nastawy. 700zl komplet 16GB. https://www.x-kom.pl/p/475611-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-4400mhz-viper-steel-cl19-2x8gb.html?partnerid=100121271&sm12=MTM=&ts=1565973310&token=9bf7e983b7455444a721fac6763338b8&94 - niestety trzeba czekać :D

 

Crucial 3200cl16 szare,białe lub czerwone poniżej 400zl na niezłych kościach będących ciekawą alternatywą dla B-Die. Tak na prawdę są minimalnie słabsze od B-Die ale o połowę tańsze niż Patrioty. 3200cl14 jak znajdziesz wyraźnie taniej niż 700zl też można przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat, będę potrzebował pamięci pod 3600/3700X i B450 Tomahawk, lub Gaming Plus MAX. Jak najtaniej z jak największym potencjałem OC. Jak dobrze rozumiem najlepiej brać BALLISTIX Sport LT 3000 CL 15, lub 3200 CL 16 ? I jest spora szansa, że pójdą nawet na 3600 :question::o Tylko koniecznie osobno dwie kości 8GB, zamiast zestaw 2x8GB, dobrze rozumiem :question:

 

Zamiast takich https://www.ceneo.pl/76826889

 

Koniecznie 2x takie https://www.ceneo.pl/76510867

 

I jeszcze jedno, w pamięciach kompletnie nie siedzę, stąd te pewnie idiotyczne pytania. Tym bardziej, że jak kolega novi ostatnia karta i procek od AMD był u mnie kilkanaście lat temu, tak to Intele i nVidie, teraz wracam do czerwonych w całości i chciałbym żeby wszystko hulało jak należy.

 

Większą szanse na dobicie do 3600, będą miały 3200 ? Czy 3000MHz będą miały taką samą i wszystko zależy czy są tego co leży w środku :question: Czy może wybrać całkiem inne pamięci w okolicach 400zł :hmm: Tylko te "pewniaki" które zrobią 3600 i więcej kosztują po 700zł+, a nie ukrywam, że każdą różnicę w cenię wolę dołożyć do GPU.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile te ramy idzie ustawić? Jest tu ktoś kto ustawiał je pod ryzena 3xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile te ramy idzie ustawić? Jest tu ktoś kto ustawiał je pod ryzena 3xxx?

Na najlepszych płytach idzie ustawić RAM na przynajmniej ~~4400mhz bez większego dłubania i więcej(~~5000mhz+ są takie płyty), ale pod Ryzena 3gen nie opłaca ustawiać się niczego ponad 3800mhz ze względu na desynchronizację szyny FCLK (infinity fabric) z szyną RAM przez co wręcz spada wydajność przy wyższych zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi patrioty przysLy wadliwe. Ale jedna kość co działała poszła na 3800c14-14-14 co daje nadzieję na sensowny wynik przy dwóch sprawnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi patrioty przysLy wadliwe. Ale jedna kość co działała poszła na 3800c14-14-14 co daje nadzieję na sensowny wynik przy dwóch sprawnych.

 

bez błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy dwóch pewnie będzie musiał trochę niżej mierzyć. W głównym wątku OC ram stwierdzono że te ramy nie lubią zbyt niskiego CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A jak to jest ze wsparciem RAM na płycie głównej ? Np. dla x570 Gigabyte Gaming X, RAM Ballistix sport 3000Mhz cl15 nie jest wymieniony. Poprostu go nie testowali, wiec nie daja gwarancji ze ruszy ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A jak to jest ze wsparciem RAM na płycie głównej ? Np. dla x570 Gigabyte Gaming X, RAM Ballistix sport 3000Mhz cl15 nie jest wymieniony. Poprostu go nie testowali, wiec nie daja gwarancji ze ruszy ?

 

Pozdrawiam

Tak, przy czym listy QVL mają tylko charakter poglądowy. Równie dobrze możesz mieć RAM np. Corsair XYZ, że był przetestowany, więc można założyć że będzie działał i można się przeliczyć, bo producenci RAM zwłaszcza w tańszych modułach ładują jak leci co mają, czyli do Corsairów XYZ lecią kości Hynixa, Microna, Samsunga, wszystko zależy od tego, który jest tydzień produkcji, co akurat mają. Przy wyborze RAMu, raczej trzeba się IMO kierować wiedzą na temat danej platformy, czy samych modułów. Przykład, Crucial to marka Microna, i w ich modułach w 99% przypadków będą tylko Microny, wyjątek wysoko taktowane zestawy, będą raczej na samsungach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głównym wątku OC ram stwierdzono że te ramy nie lubią zbyt niskiego CL.

 

Kurde bo właśnie zastanawiam się co będzie najlepszym wyborem pod 3600X. Jest coś co wyciągnie 3600 cl 14 bez konieczności podkręcania za rozsądne pieniądze?

 

Cuś takie znalazłem jece :)https://www.x-kom.pl/p/500704-pamiec-ram-ddr4-crucial-8gb-3600mhz-ballistix-elite-cl16.html

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Triendz 3800c14 bez ręcznej zabawy zaskoczą tak wysoko. Bez OC w sensie bez ręcznego ustawiania ale profil XMP trzeba będzie odpalić.

 

O to pytasz? :P

 

Na XMP zależy od płyty ale może wyjść lipa totalna. W stylu 120ms opóźnienia.

 

Nastaw się psychicznie że nie ma pamięci bez kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...