Skocz do zawartości
Barceloniak11

Problem z nowym dyskiem SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem nowy dysk SSD do laptopa. Następnie wgrałem tam system, partycje ze starego HDD scaliłem w jedną, zainstalowałem sterownik do karty Geforce i przy próbie ponownego włączenia komputera wyrzuca mi komunikat blaCK SCREEN:

 

For atheros PCIE ethernet controller v2.1.1.5(03.15.13)

Check cable connection

PXE-M0F EXITING INTEL PXE ROM

 

 

I niestety nie idzie dalej, nie wiem czym może być to spowodowane, na Internecie nie znalazłem konkretnej porady jak to naprawić. Proszę o pomoc.

 

A i w biosie ustawiłem bootowanie z nowego SSD (wcześniej było na HDD) ale nic to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Tryb UEFI może obsługiwać dyski twarde oparte na GPT, podczas gdy tryb Legacy nie. Jeśli Twój komputer ma dysk GPT z bootowalnym systemem operacyjnym i zmieniłeś tryb na Legacy, komputer nie będzie w stanie zobaczyć systemu operacyjnego, z którego będzie uruchamiany i domyślnie spróbuje uruchomić system z sieci (PXE).

 

Aby rozwiązać ten problem, musisz być w stanie wywołać interfejs użytkownika środowiska przed uruchomieniem podczas rozruchu i przełączyć się z powrotem do trybu UEFI. tj. w komputerach HP należy nacisnąć [ESC] podczas uruchamiania, aby wywołać menu umożliwiające wybranie UEFI lub Legacy." źródło Moze coś pomoże

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogło. Na legacy wywala to co wyżej a na uefi "no media presence" i wraca do biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...