Forum PCLab.pl: Problem z nowym dyskiem SSD - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem z nowym dyskiem SSD Wywala komunikat: Check cable connection... Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Barceloniak11 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Lipiec 2019 - 09:08

Witam. Zainstalowałem nowy dysk SSD do laptopa. Następnie wgrałem tam system, partycje ze starego HDD scaliłem w jedną, zainstalowałem sterownik do karty Geforce i przy próbie ponownego włączenia komputera wyrzuca mi komunikat blaCK SCREEN:

For atheros PCIE ethernet controller v2.1.1.5(03.15.13)
Check cable connection
PXE-M0F EXITING INTEL PXE ROM

I niestety nie idzie dalej, nie wiem czym może być to spowodowane, na Internecie nie znalazłem konkretnej porady jak to naprawić. Proszę o pomoc.

A i w biosie ustawiłem bootowanie z nowego SSD (wcześniej było na HDD) ale nic to nie pomogło.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Lipiec 2019 - 09:24

"Tryb UEFI może obsługiwać dyski twarde oparte na GPT, podczas gdy tryb Legacy nie. Jeśli Twój komputer ma dysk GPT z bootowalnym systemem operacyjnym i zmieniłeś tryb na Legacy, komputer nie będzie w stanie zobaczyć systemu operacyjnego, z którego będzie uruchamiany i domyślnie spróbuje uruchomić system z sieci (PXE).

Aby rozwiązać ten problem, musisz być w stanie wywołać interfejs użytkownika środowiska przed uruchomieniem podczas rozruchu i przełączyć się z powrotem do trybu UEFI. tj. w komputerach HP należy nacisnąć [ESC] podczas uruchamiania, aby wywołać menu umożliwiające wybranie UEFI lub Legacy." źródło Moze coś pomoże

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 04 Lipiec 2019 - 09:27

#3 Użytkownik jest niedostępny   Barceloniak11 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Lipiec 2019 - 15:35

Niestety nic nie pomogło. Na legacy wywala to co wyżej a na uefi "no media presence" i wraca do biosu

Strona 1 z 1