Skocz do zawartości
RsNeo

Asus 2080 Ti Rog Strix OC o11G - nie chce się podkręcać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupując kartę nie myślałem o jej podkręcaniu ale wczoraj wieczorem z czystej ciekawości chciałem to zrobić.

Trochę poczytałem tu na forum oraz obejrzałem chyba z 2 godziny poradników na youtube ;)

I tak jak widać na screenie:

 

unknown.png

 

TDP karty 60% - 65% tak się waha.

Wentylatory około 35% 1400 do 1600 obr

Temperatura od 45 do max 60stC

Taktowanie pamięci to 14504MHz

A rdzeń ma 2070MHz.

I to co bym nie robił nie mogę zwiększyć taktowania rdzenia z tych standardowych 2070MHz.

Mogę zmniejszyć ale nie mogę podbić powyżej standardowego taktowania 2070MHz.

Karta nigdy nie osiąga TDP 100% więc zapas mocy jest ...

Próbowałem w MSI afterburner jak i w Asus Tweak II ( sterowniki najnowsze wersje tych programów też najnowsze ).

Czyżby Asus zablokował w biosie karty możliwość OC ?

Albo ja coś robię źle ... Jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSF Afterburner - Crtl+F

 

Podnieś krzywą do góry.

 

To nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSF Afterburner - Crtl+F

 

Podnieś krzywą do góry.

 

To nie działa?

 

Nie nic to nie zmienia.

hmm dziwne.

I to TDP na poziomie 60% ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img_22580921.jpg

 

Z tym, że wiesz o tym, że to 2070 to nie jest "standardowe taktowanie" Nie pamiętam ile dokładnie wynosi baza dla tej karty, ale coś w okolicach 1400 Mhz. A sporo egzemplarzy w ogóle nie boostuje w okolice 2000. Tak, że karta już teraz działa na OC.

 

Próbowałeś automatycznego OC z poziomu Afterburnera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak próbowałem wszystkich sposobów opisanych tu na forum oraz na youtube z tym że nikt nie ma tej karty co ja i nie mam się kogo zapytać czy "ma tak samo jak ja".

 

Ta karta po odpaleniu gry od razu uruchamia się na 2070MHz i tak pracuje niemal cały czas a widzę że TDP ma 60% to pomyślałem żeby troszkę ją jeszcze zboostować ale widzę że lipa jest jakaś ...

A wiesz jakie jest bazowe taktowanie tej karty ? Bo na pudełku nic nie pisze.

Jest to wersja: ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING

 

Na stronie asusa jest napisane:

OC Mode - GPU Boost Clock : 1665 MHz , GPU Base Clock : 1350 MHz

Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1650 MHz , GPU Base Clock : 1350 MHz

Taktowanie pamięci 14000 MHz

A u mnie rdzeń 2070MHz i pamięci 14504MHz hmmm :hmm:

 

 

Co nijak się ma do tego co faktycznie się dzieje.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej pixa z GPUZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QMODE by było ciszej bo komputer pracuje 24h/dobę a korzystam z niego może 5 godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ogień na P mode i zobaczymy co tam "się będzie się działo się."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przestawiłem na Power Mode i teraz wygląda to tak:

2205 MHz na rdzeniu .

14600 MHz na pamięciach.

 

453fb0a674f2.jpg

 

Dotknięcie zegara chociaż o 1 MHz w górę powoduje od razu restart sterownika graficznego.

Czyli jakby OC działa z tym że zawiesza system ;)

Chyba se daruję te podkręcanie ... choć korci mnie rozwikłanie czemu nie działa to podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale widzisz o ile Power poszło do góry. Zegar też jest bardzo wysoki. Na tym trybie po prostu zostaje zrobienie własnej krzywej boostów i ustawienie pracy fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale widzisz o ile Power poszło do góry. Zegar też jest bardzo wysoki. Na tym trybie po prostu zostaje zrobienie własnej krzywej boostów i ustawienie pracy fanów.

 

Masz rację tylko zastanawiam się teraz dla czego na stronie Asusa jest napisane kompletnie co innego - tam podają że maksymalne taktowanie to 1665MHz ... umiesz mi to jakoś po chłopsku wyjaśnić ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo Boost 3.0

 

To na ile ostatecznie boostuje karta to zawsze wypadkowa temperatury, limitu mocy, czasowego limitu mocy, napięcia oraz jakości samego chipu.

 

1080Ti potrafiły boostować w okolice 2000 Mhz. Moja nie wyjedzie wyżej, jak 1970 w trybie AUTO.

 

Nie siedzę w RTX-ach ale ten zegar w trybie P jest bardzo ładny. Usiadłbyś na chwilę to skleciłbyś fajną krzywą w MSI AF to myślę, że trzymałaby grubo ponad 2000 Mhz w okolicach 1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bez jaj że 2080Ti Strix boostuje do 2200MHz, zadna karta tyle nie robi na powietrzu. Jak bedzie zimna, odpalisz benchmark to podbije takty do 2250-2300 i sie zwiesi z miejsca.

 

Kingpin 2080Ti na wodzie boostuje standardowo do 2050 i to jest najszybszy "niekręcony" 2080Ti.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boostuje "na sucho" bez dużego obciążenia i na wysokim napięciu. Wiadome, że jak odpalisz na tym włochatego pączka, to się zawiesi.

 

Dlatego fajnie, jakby zrobił krzywą dla 1V. Możliwe, że na tym napięciu zmieści się w PL i otrzyma ładny, stały zegar. Na oko 2000- 2020 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj że 2080Ti Strix boostuje do 2200MHz, zadna karta tyle nie robi na powietrzu. Jak bedzie zimna, odpalisz benchmark to podbije takty do 2250-2300 i sie zwiesi z miejsca.

 

Kingpin 2080Ti na wodzie boostuje standardowo do 2050 i to jest najszybszy "niekręcony" 2080Ti.

 

Przecież to nie jest żadna szokująca wiadomość, na 1080Ti w Strixach też się trafiały takie rodzynki, oczywiście jak zawsze istotna jest temperatura, pewniw przy upałach 30 stopniowych na powietrzu straci równowagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Boostuje "na sucho" bez dużego obciążenia i na wysokim napięciu. Wiadome, że jak odpalisz na tym włochatego pączka, to się zawiesi.

 

Dlatego fajnie, jakby zrobił krzywą dla 1V. Możliwe, że na tym napięciu zmieści się w PL i otrzyma ładny, stały zegar. Na oko 2000- 2020 MHz.

 

Ja to testowałem właśnie na "włochatym pączku" W grach boostuje do około 2100 i tak sobie lata między 2080 a 2200Mhz przy napięciu 1.043 a 1.056v raz widziałem 1.068v.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest żadna szokująca wiadomość, na 1080Ti w Strixach też się trafiały takie rodzynki, oczywiście jak zawsze istotna jest temperatura, pewniw przy upałach 30 stopniowych na powietrzu straci równowagę.

 

To jest 2080Ti. Takie zegary są na najlepszych kartach na wodzie przy 30-35*C, nie przy prawie 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal TS albo FS stresstesta i sprawdz jakie zegary osiaga [OSD] i czy przejdzie test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I użyj HWinfo do monitorowania. Najlepiej kliknij w GPU Power, GPU Clock oraz V core żeby wyszły wykresy podczas testu.

 

img_63827109.jpg

 

 

Wtedy fajnie widać co się z kartą dzieje.

 

Dwa, że w przypadku karty na powietrzu - fajnie jest dobrać sobie maksymalny zegar na danym napięciu, który nie będzie powodował odbijania się karty od Power Limitu i tym samym zrzucania zegara. Dopasowujesz potem obroty wentylatorów, żeby zegar się trzymał i jest fajny profil do grania.

 

img_64115437.jpg

 

 

Zegar GPU przykładowy.

 

A jak będziesz latał na tych domyślnych profilach - wbije 1.056V czy 1.068V, Zapikuje do 300W i za chwilę spadnie poniżej tego zegara, który ustawiłbyś sobie na 1V.

 

Ja sobie np. biegam maksymalnie na 0.95V i 1936 Mhz, W grach dochodzi do 230W max ale zegar jest stały i jest chłodno. W AUTO wbije to 1970 Mhz ale napięcia dowali 1.06V mocy prawie 300W i zaraz zlazi na 1870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest 2080Ti. Takie zegary są na najlepszych kartach na wodzie przy 30-35*C, nie przy prawie 60.

 

O to właśnie. Nie spotałem się z 2080Ti, która by na powietrzu przy obciążeniu trzymała sobie 2100Mhz+ bez konkretnego dodatkowego nawiewu na kartę. Sam przerobiłem 3 różne (obecnie mam strixa), miałem dostęp do kilku więcej i każda przebijała 80 stopni i dopiero wodowanie pozwalało na ciągle 2100+ przy rozsądnych tempearaturach.

Widocznie kolega trafił na złotego sampla wśród złotych sampli.

Edytowane przez dape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tak się aż bardzo nie znam na podkręcaniu siedzę raczej w hardware (naprawa, lutowanie itp.) wiem jak to działa ale nie umiem podkręcać ;)

W sumie to się nawet trochę boję że zaraz coś zepsuję.

Zostawię te taktowania tak jak jest standardowo w Qmode bo wtedy jest cicho mam tylko swoją krzywą wentylatorów żeby to działało jak trzeba.

 

post-65973-15624257288969_thumb.jpg

Krzywa wygląda dość "hamsko" ale przy prędkości 60% wentylatorów nie słychać ich jeszcze więc spełnia swoje zadanie.

 

A karta ma nawiew i to nawet spory w obudowie jest 11 wentylatorów 120mm z czego 3 są sterowane przez mobo (większośc czasu stoją), dwa przez kartę graficzną (stoją dopóki karta nie osiągnie 60stC) a resztą steruję ja ręcznie poprzez kontroler.

W czasie grania w Qmode karta nie dobija do 70stC bo wentylatory i przewiew powietrza jej na to nie pozwala.

 

 

A może mi ktoś wytłumaczyć bo nadal nie rozumiem dla czego an stronie asusa napisane jest max boost 1650MHz a na karcie w rzeczywistości jest sporo więcej ?

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś wytłumaczyć bo nadal nie rozumiem dla czego an stronie asusa napisane jest max boost 1650MHz a na karcie w rzeczywistości jest sporo więcej ?

 

Karta boostuje jak jej limity pozwalają (tdp i temperatury). Te karty w zasadzie podkręcają się same zazwyczaj zachowując zawsze jakiś margines bezpieczeństwa - i to właśnie w tym marginesie można coś jeszcze ręcznie wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia. Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
    • https://www.itemfix.com/v?t=hrpf5c
    • https://www.pap.pl/aktualnosci/beda-szkolenia-wojskowe-dla-mlodych-kogo-obejma
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...