Skocz do zawartości
HOPeg

Podkręcanie fx 6300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym podkręcić swój procesor tylko nie wiem jak temperatury w nim są bardzo niskie bo tylko 35 stopni na 4 GHz tyle było ustawnione fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej nie przekraczać 60, w teście stabilności jak zrobi te 65 to nic ale na codzien do 60 max, druga sprawa że podbijając do 70 już zacznie się robić throttling i zbijanie taktowania do 1.4ghz

Do OC FX'ow trzeba też mieć dobrą płytę z mocną, chłodzoną sekcją zasilania bo inaczej nie ma to sensu

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie przekraczać 60, w teście stabilności jak zrobi te 65 to nic ale na codzien do 60 max, druga sprawa że podbijając do 70 już zacznie się robić throttling i zbijanie taktowania do 1.4ghz

Do OC FX'ow trzeba też mieć dobrą płytę z mocną, chłodzoną sekcją zasilania bo inaczej nie ma to sensu

:thumbup:

FX 6300 ma taktowanie bazowe 3,5GHz z turbo do 4,1GHz

W biosie wyłącz turbo,Cool'n'quiet i inne takie pierdoły,zmień mnożnik o 0,5-1 i testuj przez ok.30 min/1 h np.za pomocą OCCT.Jak będzie stabilnie to dalej zwiększasz mnożnik i tak w kółko do pierwszego momentu niestabilności,wtedy zwiększasz napięcie i testujesz(max.napięcie dopuszczalne to 1,5-1,55V).Cały czas monitoruj temperatury procka i sekcji.

Też kolega Send1N zwraca uwagę na throttling przy 70st. i płycie,staraj trzymać temp. do 60-65 st.

Masz masz słabą płytę(wskazane mieć płytę z sekcją zasilania 8+2 fazy) i słabe chłodzenie to o OC nie mamy rozmawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

dopuszczalne 1.5/1.55v ale to chyba tylko dwie płyty jeśli już są w stanie takie utrzymać (sabertooth i crosshair formula V) + chłodzenie wodne na proca i osobny nawiew na sekcję zasilania przy tym :E na płycie autora jak nie bedzie miał throttlingu przy 1.35v to będzie wyczyn, ja na swojej mam 8+2 VRM ale nie wychodzę z 8350 powyżej 1.4v czasami llc podbije do 1.41v nic więcej. Nie koniecznie pasuje mieć sekcję 8+2 np płyta asus M5A97 EVO R2.0 jest 6+2 a jest lepszą płytą do trzymania FX'a przykładowo od mojej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płycie autora jak nie bedzie miał throttlingu przy 1.35v to będzie wyczyn

Tylko nie wiemy jaką płytę ma autor,bo tutaj nie wspomniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko nie wiemy jaką płytę ma autor,bo tutaj nie wspomniał

A no faktycznie pomyliłem temat gdzieś pisał ktoś że naklejał radiatorki na asusa a to nie tutaj :E:lol2:

Edit. Już wiem dział procesory płyta Asus M5A78L LE ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Asus M5A78L LE ;)

To faktycznie będzie kiepsko z OC.Też pozostaje kwestia chłodzenia,ale zresztą na miejscu autora bym podkręcił maksymalnie procka bez podnoszenia napięcia Vcore

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie będzie kiepsko z OC.Też pozostaje kwestia chłodzenia,ale zresztą na miejscu autora bym podkręcił maksymalnie procka bez podnoszenia napięcia Vcore

To nie jest raczej płyta autora :E tylko ja myslałem że podał ją w tym temacie a podana była w innym dziale przez kogoś innego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gigabyte 970a-ds3p to jest ta płyta

Dzisiaj właśnie spróbuję podkręcić według tych instrukcji tutaj

Edytowane przez HOPeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte 970a-ds3p to jest ta płyta

Dzisiaj właśnie spróbuję podkręcić według tych instrukcji tutaj

 

i jak kolego OC, u mnie FX6300 4.6GHz +0,150V 230x20 a pamięci 2150 CL9

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...