Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam, żeby podpiąć pada do pca od x360 na kabel usb, trzeba kupic jakiegos dodatkowe sprzęty, czy nie? (win 10)

post-597523-15623119514372_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka wersję pada kupisz, jest wersja przewodowa z kablem USB, a także bezprzewodowa do której jest odbiornik. Do wersji bezprzewodowej zdaje mi się że też można dokupić kabel do połączenia przewodowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wgrać sterownik (chociaż nie jestem pewien czy nie jest "dodawany" z automatu do w10 w aktualizacjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka wersję pada kupisz, jest wersja przewodowa z kablem USB, a także bezprzewodowa do której jest odbiornik. Do wersji bezprzewodowej zdaje mi się że też można dokupić kabel do połączenia przewodowego.

Dałem w załączniku pad nad którym się zastanawiam, w opisie pisze, że współpracuje tylko z pctami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kup sobie oryginalny pad ten microsoftu do xbox 360 przewodowy. osczedzanie na padach zle sie konczy bo ten w zalaczniku to chyba podroba jest

 

Podroby na allegro za 40-50 zl sa a wygladaja prawie tak samo poza drobnymi szzcegolami

 

Oryginalne masz za ok 100 zl

 

Pad do xbox 360 jest do PC i do konsoli

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZESTRZEGAM! Mam 2 oryginalne pady od Falcona i kupiłem chiński kabel do bezprzewodowca na USB. Lampki się ledwo podświetlają, w ogóle go nie wykrywa, kabel do wyrzucenia, podejrzewam że z ich jakością jest loteria i kupno wireless + nieoryginalny kabel to kasa w błoto - przewodowiec będzie tańszy i niezawodny. Poza tym bezprzewodowce działają tylko z Xbox-em (out of the box) - w przeciwieństwie do padów od PS3 które będą rozpoznawane przez inne urządzenia (Bluetooth). Sam nadajnik od M$ jest dość drogi, do tego bezprzewodowce nie wiedzieć czemu są również nieco droższe od padów przewodowych na rynku wtórnym. Z kolei podróbki sobie daruj - szkoda kasy.

 

Kup zwykły mało styrany oryginalny przewodowy pad od Xbox360 - za kilkadziesiąt złotych. W mojej opinii pad od "klocka" lepiej leży w dłoniach niż ten od pe-eski i jest rozpoznawany bezbłędnie przez większość gier i emulatorów (ba, to standard jeśli chodzi o pady do PC - podpinasz i grasz). Inwestycja na lata :). Uważaj tylko na gałki - kiedyś kupiłem pad gdzie jedna minimalnie wysyłała na X-axis do góry, np. w Borderlands 2 jak źle wróciła do pozycji wyjściowej, celownik minimalnie, powolutku leciał mi do góry, czasami tylko się to zdarzało ale wkurzało :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko oryginalny pad od Microsoftu przewodowy. Gram na PC i tego pada mam juz chyba z 3 lata bedzie i dziala idealnie. Kupilem w rtv za 119 zl . Wczesniej kupowalem jakies gensisy za 100 zl ktore po 2 miesiaca lamal sie prawy spust (kupilem 2 sztuki i obie po 2 miesiacach takie samo uszkodzenie) Wydalem 200 zl i dalej nie mialem pada. Wkurzylem sie kupilem oryginalnego od xbox i zero problemow

 

Tak jak wyzej na podrobki szkoda kasy bo bardzo szybko sie psuja z reguly. Kupic raz porzadnie pada od microsoftu i miec na lata serio

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginalny pad od Microsoftu przewodowy. Gram na PC i tego pada mam juz chyba z 3 lata bedzie i dziala idealnie. Kupilem w rtv za 119 zl . Wczesniej kupowalem jakies gensisy za 100 zl ktore po 2 miesiaca lamal sie prawy spust (kupilem 2 sztuki i obie po 2 miesiacach takie samo uszkodzenie) Wydalem 200 zl i dalej nie mialem pada. Wkurzylem sie kupilem oryginalnego od xbox i zero problemow

 

Tak jak wyzej na podrobki szkoda kasy bo bardzo szybko sie psuja z reguly. Kupic raz porzadnie pada od microsoftu i miec na lata serio

 

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-pad-kontroler-do-xbox-360-stan-bdb-8226314218 to by weszło do pc czy tylko konsola ?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pad od xboxa z kablem USB dziala na PC i na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mały budżet to kupuj od X360, a nie jakieś tanie tak jak wcześniej pisali czy pada od PlayStation które są jak zabaweczki dla dzieci. Ja z swojej strony radził bym Ci wydać troszkę więcej, ale na wyższy model od XOne. Pad jest mega zrobiony, trzyma sie go bardzo dobrze a w dodatku ma jedną dodatkową rzecz której w padzie od X360 nie zobaczysz, są to triggery które mają silniczki i jak strzelasz np. w jakiejś grze to mega sie sprawuje i jest fajne uczucie. Wybierz na co masz kasę ale wybieraj pomiędzy tymi dwoma padami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad od PS4 jest lepszy od pada z X360 oraz X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pad od PS4 jest lepszy od pada z X360 oraz X1.

 

 

Nie zgadzam sie. Pierwszy najwazniejszy warunek to kompatybilnosc z grami ktora pad o xboxa ma zdecydowanie wieksza. Grajac na PC pdaem do ps4 np nie mozna sie polapac w sterowaniu bo sa inne oznaczenia i czesto jest odwrotna funkcjonalnosc

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad od PS4 jest lepszy od pada z X360 oraz X1.

Jest lepszy ponieważ? Aha bo jest lepszy. Takie odpowiedzi sobie daruj.

 

 

Autorze przejdź się do jakiegoś znajomego czy sklepu, złap pada od ps czy xboxa w ręce i zobacz który lepiej Ci leży. Druga rzecz to przyzwyczajenie, grałem kiedyś na padzie od ps, po przesiadce na Xboxowego już nigdy bym pada od ps nie kupił, małe to, dziwnie rozmieszczone analogi, pad od ps typowy dla małych japońskich rączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy ponieważ? Aha bo jest lepszy. Takie odpowiedzi sobie daruj.

 

 

Autorze przejdź się do jakiegoś znajomego czy sklepu, złap pada od ps czy xboxa w ręce i zobacz który lepiej Ci leży. Druga rzecz to przyzwyczajenie, grałem kiedyś na padzie od ps, po przesiadce na Xboxowego już nigdy bym pada od ps nie kupił, małe to, dziwnie rozmieszczone analogi, pad od ps typowy dla małych japońskich rączek.

Ja pamiętam jeszcze joysticki Cobra do małego Atari, pady od Pegasusa itd... Pe-eska to była moja pierwsza "prawdziwa" konsola, obok kompa z 3Dfx-em (nie licząc GameBoy'a Classic). Na PS2 przegrałem tysiące godzin. Ale. Po kupieniu Xbox360 i pograniu chwilę na tym padzie, jak siadaliśmy z kumplem do PS3 a potem PS4 to ZAWSZE czułem że czegoś mu brakuje. Mam średniej wielkości dłonie ale pad od "klocka" leży mi dużo lepiej niż ten od peeski... Od X One nie testowałem, więc się nie wypowiem :). Pamiętajmy, że Japończycy są przeważnie nieco mniejsi od nas i te pady są dla nich "normalne", dla kobiet czy dzieciaków/młodzieży również są ok, ale dla dorosłego chłopa to tak jak z kobietami - fajnie wyglądają szczuplutkie ale każdy lubi mieć za co złapać ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające ile jest takich opinii że po przejściu na pada xboxa nie chce się wracać do poprzednika...ja też się do niej przychylam...a gram na padach od psx 1 i po kwestii przyzwyczajenie wybierałem podobne pady również później na PC np.przez długie lata Thrustmaster aż wreszcie przyszedł czas na pada x360 bezprzewodowego i powiem jedno po za przeszkadzającym mi w nim koszykiem na baterie...nie widzę innego zamiennika na chwilę obecną niż jakikolwiek pad xboxowy,chyba że tak samo odwzorowany innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zadziwiające ile jest takich opinii że po przejściu na pada xboxa nie chce się wracać do poprzednika...ja też się do niej przychylam...a gram na padach od psx 1 i po kwestii przyzwyczajenie wybierałem podobne pady również później na PC np.przez długie lata Thrustmaster aż wreszcie przyszedł czas na pada x360 bezprzewodowego i powiem jedno po za przeszkadzającym mi w nim koszykiem na baterie...nie widzę innego zamiennika na chwilę obecną niż jakikolwiek pad xboxowy,chyba że tak samo odwzorowany innej firmy.

a co jeśli wam powiem, że wybór pada powinien być dyktowany również grami, w które się gra? :cool:

Dla mnie podzial wygląda tak

dla wyścigów/gier akcji - biorę XBO

bijatyki (zwłaszcza 2D) tylko Sony z racji lepiej umiejscowionego D-pada.

sportowe - to co na wierzchu :E

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wierzchu dalej to co komu lepiej leży w dłoni...jak myślisz czy do bijatyk ludzie używają tylko sony i tylko d-pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wierzchu dalej to co komu lepiej leży w dłoni...jak myślisz czy do bijatyk ludzie używają tylko sony i tylko d-pada?

nope. Ale spróbuj coś ugrać na tym ogórowym dpadzie w xboxie. Jest zwyczajnie do luftu, jeśli w porównaniu do Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A dla mnie to wygląda tak:

 

Pad PS3 - niewygodne, malutkie g...o. Nawet dla moich małych dłoni! :o

Pad X360 - niewygodny przez zbyt wysoko i zbyt mocno po lewej położony lewy analog, wychylenie w lewo = bardzo niewygodna pozycja kciuka.

Pad PS4 - mały, ale wygodny, plus za normalne położenie analogów

Pad XOne - nieco zmieniony profil obudowy i minimalnie niższe gałki... eureka! Rewelacyjnie wygodny pad.

MadCatz Cyborg/Saitek V5 - akceptowalny w układzie z Xbox, świetny w układzie z Sony, niestety tylko kabel i g....a guma na wierzchu, ale już dziesięć lat mi służy :E Rewelacyjnie dobrany opór analogów i spustów. Rewelacyjnie.

 

Zmienię go na Xone z BT dopiero po zakupie nowego sprzętu (MOBO z BT) i przesiadce przymusowej na W10.

 

Autorowi polecam zatem Xbox One lub PS4 (ale jest juz pełna obsługa i oficjalne sterowniki na PC?). Chyba że mu pasuje X360, ale czy warto oszczędzać?

Można też sprawdzić Steam Controller, niektórzy są zachwyceni uniwersalnością. ;)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Szukam Pada pod PC i tu nastawiłem się na oryginalny pad od Microsoftu z późniejszą inwestycją w Xboxa One X.

Póki co jednak komputer.

Chciałem się doradzić...

1. Jaki dokładnie model PADA kupić ? ( wchodzi w krę raczej tylko nowy )

2. Czy kupić Pada z adapterem pod PC ? ... czy z kablem ? wydaje mi się, że adapter jest wygodniejszym rozwiązaniem.

3. Jak jest z zasilaniem Pada ... widzę, że do niektórych nadal stosuje się akumulatorki AA?

4. zy w Call of Juarez: Gunslinger - da się grać na Padzie?

5. Poproszę ewentualnie jakieś linki do aukcji ... nie ukrywam, że najwygodniej kupić by mi było w sklepie x-kom.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Xbox One z tego względu że jest mega lepiej zrobiony od X360 i ma te wibrujące triggery które uwielbiam.

2. Z adapterem, bo jest wygodniej i nie musisz sie bawić z kablem.

3. Tak są akumulatorki AA ale to żaden minus. ( do XOne musisz sobie kupić akumulatorki bo są zwykłe baterie w zestawie)

4. Jak obsługuje pada to pewnie tak, jeszcze nie miałem sytuacji żeby mi pad w grze nie działał.

5. https://www.x-kom.pl/p/410964-pad-microsoft-pad-xbox-one-controller-adapter-bezprzewodowy.html

 

Masz tu pada i dodatkowo jest adapter, o wartości 100 zł więc sie opłaca.

Edytowane przez xSnax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xSnax udało mi się nabyć adapter w bardzo dobrej cenie, nowy nie używany. Dokładnie taki jak podanej przez Ciebie oferty. Tak że zmiana planu. Szukam samego pada i może być używany w dobrym stanie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz odbiornik kup pada w zestawie Play and Charge

 

https://www.morele.net/gamepad-microsoft-xbox-one-czarny-play-charge-kit-w2v-00007-649077/

 

Masz dobry akumulatorek i przewód do ładowania.

 

Ja do przewodów się zraziłem. W padzie przewodowym od X360 po jakimś czasie pękła żyła jednego z przewodów i zaczęło pada rozłączać. Polutowałem to i działało. W tym przewodzie od Play and Charge to samo 9ja kupiłem zestaw Play and Charge i odkładając zakup odbiornika grałem dłuższy czas po przewodzie), z tym że tu się polutować nie dało. Jakiś czas siedziałem na przewodzie dłuższym od telefonu i się historia powtórzyła. Teraz mam już odbiornik jakiś przewód z marketu za 5pln i działa ok, ale podłączam sporadycznie żeby pada naładować.

 

 

Mi się w padzie od XOne zadecydowanie nie podoba działanie krzyżaka. W wersji X360 pod krzyżakiem były sprawdzone gumowe membrany, fajnie to działało, cicho. W padzie od XOne są zupełnie inne przełączniki, głośne i nieprzyjemnie w działaniu. Nie wyobrażam sobie grania w jakieś bijatyki na tym.

Edytowane przez sznib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...