Skocz do zawartości
stoku

Brak internetu po remoncie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Jestem świeżo po remoncie generalnym mieszkania. Prowadzone miałem nową instalację elektryczną, oraz na moją prośbę pociągnięty kabel z internetem do każdego pokoju. Wcześniej kabel ze ściany podłączony był do routera.

Nie wszystko jest jeszcze podłączone do sieci, ale prosiłem elektryka, by przynajmniej jeden kabel miał internet, tak by znowu podłączyć go do routera i w domu korzystać z wifi.

Niestety tu pojawił się problem, że ten sam router nie widzi internetu w tym kablu, a dokładnie mówiąc czasem dioda od sieci świeci się na pomarańczowo, czasem na zielono, ale przeważnie nie świeci się wcale. Podejrzewalem, że może router nie przeżyl remontu, dlatego by się upewnić podłączyłem komputer stacjonarny. Było podobnie, coś znajdował, ale zaraz tracił sygnał.

Dzwoniłem już do elektryka, niestety nie pojawi się u mnie przez kilka dni. Coś mówił, że router trzeba wymienić, że ta sieć nie jest przystosowana do kabla (?). Ogólnie przyznam szczerze, że nie zrozumiałem o czym mówił. Jedyne co mi pasuje to to, że coś spaprał przy robocie.

Jak sądzicie?

Czy nowy kabel może różnić się od poprzedniego? Jakaś nowsza technologia?

Nie mam miernika do sprawdzenia internetu, warto szukać kogoś kto go pożyczy?

 

Posiadam router tplink TLWR841N, 300Mb/s.

Komputer nie byl formatowany podczas trwania remontu.

Internet z sieci miejskiej. Może warto wezwać dostawcę?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez stoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana kabla. Wielce prawdopodobne, że kabel się uszkodził. Generalnie wystarczy kabel Cat.5e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest kabel od dostawcy internetu czy położony w mieszkaniu przez "elektryka"?

(zawsze mi się wydawało że projektowaniem i budową sieci lokalnych zajmują się technicy informatycy... )

 

bo jak dostawcy to lepiej niech sam go wymieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie kabel od dostawcy wyciągnięty był z jednej ściany w kuchni. Elektryk "sprawił", że teraz kabel wychodzi w każdym pokoju, czyli jest to jego instalacja.

Czyli podejrzewacie, że coś mu nie pykło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten "elektryk" zrobił z jednego kabla kilka :-)

Jeśli tak jak myślę (czyli do jednego końca izolacją dołatał tyle kabli ile jest pomieszczeń) to nic dziwnego że nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zaczynasz mnie przerażać ...

"pierwotny" kabel powinien być podłączony do routera (port WAN) i każdy kabel z pokoju również powinien być wpięty do routera (albo co najmniej switcha)

zresztą jeśli to jest kabel miedziany to powinien być kompatybilny nawet z sieciami 10 mb z połowy lat '90

 

a teraz to strach się bać...

może coś nie łączy albo kabel jest nie ekranowany i za długi ("pierwotny" kabel skręcony na "krótko" z nowym?)

powinieneś móc wpiąć "pierwotny" kabel bezpośrednio do routera

ale dziwnie jest trzymać router w kuchni ...

 

E: a jakiego masz dostawce internetu?

bo może to jest kabel telefoniczny ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie gdzie te kable z pokoi się łącza ;) czuje że padniemy na glebę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze podepnij się pod przewód z sieci miejskiej i zobacz czy tam masz Internet. Nie routerem, a laptopem czy tam stacjonarnym jak wygodniej. I nie na wyjściu w pokoju, a tam gdzie się łączą, tj. w jakiejś skrzynce. Tak obstawiam, że nie zaszpachlował w ścianie.

Następnie opisz czym łączysz przewód wchodzący (stary) z odchodzącymi. Czy to switch (jaki jeśli jest) czy adapterem RJ45 - RJ45? Ostatnio miałem okazje oglądać pracę różnych elektryków w kilku miejscach i nigdzie nie było lipy. Tu też obstawiam, że nie łączył tego taśmą na kolanie. Czy są gniazda końcowe w pokojach? Czy goły przewód wystaje ze ścian? Jak przewód to podpatrz w Google sposoby zarabiania wtyków i powiedz czy wszystkie są takie same, tj. A czy B.

Edytowane przez dreameron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie jest trzymać router w kuchni, ale tak na początku było. Nie wyobrażam sobie tam napodłączać kabli i rozprowadzać po mieszkaniu.

Zaczynacie mnie przerażać.

A jak to by się robiło, gdybym np. budował dom i chciałbym mieć te kable w każdym pomieszczeniu? Złączki? A jak wy macie? Korzystacie głównie z wifi? Ja chciałem mieć kabel koniecznie w moim pokoju, gdzie mam stacjonarke i grywam w gry. Tam wychodzi jeden kabel, ale nie próbowałem tam jeszcze internetu. Z kolei w salonie, gdzie jest podpięty router wychodzi wiele kabli, jeden podpisany "rozdzielnia" wchodzi właśnie w router. Reszta kabli nie ma zakończeń.

Będę próbował jeszcze ogarnąć test przewodem sieci miejskiej.

post-525228-15623962427567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to by się robiło, gdybym np. budował dom i chciałbym mieć te kable w każdym pomieszczeniu?

No ciągnie się przeważnie z jednego punktu centralnego gdzie stoi router + switch albo sam router zależy wszystkie kable i wypuszcza po 1/2 na pokój. A w pokoju zależy co chcesz albo masz wtyczkę w ścianie i do niej podpinasz kabel, albo wypuszczasz z ściany kabel zarobiony, albo wypuszczasz 1 na piętro i switch i na reszte jest dużo możliwości.

 

On ci puścił kable z tego co widzę do każdego pokoju więc musi ci ktoś tylko ogarnąć sieć bo widzę, że pojęcia z tym zbytnio nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wychodzą te przewody? Z jakiejś szafki?

Czy jest tam przewód przychodzący z sieci miejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co autor opisuje to zmiana synchro między 10 a 100mbit.

Opcje są dwie.

Albo kabel gdzieś nadlamany, uszkodzony albo elektryk zacisnął na pale kable identycznie po dwóch stronach. Pary muszą być splątane.

Najczęściej tak się dzieje przy gniazdach podtynkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce jest jeden kabel, który splątany jest z drugim. To pewnie sieć miejska i pokój z routerem.

Skrzynka jest nowa, zalożona przez elektryka.

Żeby sprawdzić sieć miejską musiałbym zainstalować tam rj45 i spróbować podłączyć stacjonarkę.

Bardziej prawdopodobne jest teraz, że gdzieś się kabel nadłamał?

post-525228-15625873738935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na zdjęciu nie wygląda profesjonalnie. Facet zrobił "skrętkę" i nawet jej nie zaizolował.

Ja bym proponował użyć łącznika Przykład. Nawet samemu można ogarnąć po kolorach. Należy najpierw spojrzeć na kategorie kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nawet złączek tam nie wstawił ani nie zaizolował tego. Nic dziwnego, że nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce jest jeden kabel, który splątany jest z drugim.

Zacznij od założenia tam poprawnie końcówek tzw RJ-45. Do tego na początek taki łącznik. Tylko

. Pary przewodów nie mogą być rozkręcone tak jak masz teraz.

 

Elektryk to tylko elektryk. Nie ma pojęcia o sieciach teleinformatycznych i zrobił po swojemu. Ale to jak widać nie ma prawa działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo elektryk to partacz albo nie dokonczyl jeszcze instalacji.

Popatrzcie na bezpieczniki i to prowizoryczne podlaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, założę się że to skończona instalacja. Fakt, można by to zrobić lepiej, ale nie jest źle. Natomiast ten elektryk to tylko elektryk, bez wiedzy na temat sieci teleinformatycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za coś takiego prokuratura jest a nie że skończone.

Przypatrz się jak idzie kabel fazowy... Zaraz przy miejscu gdzie bezpiecznik się włącza bądź wyłącza.

Kable muszą iść z tyłu i być zakryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na początku - instalacja nie jest skończona.

Czyli kabel internetowy nie powinien być w ten sposób przedłużany, tak? Rozumiem, że samo owinięcie izolacją nie da teraz za wiele.

W porządku, kupię łączniki, założę końcówki i wtedy sprawdzę, czy działa.

Dzięki wielkie wszystkim za dotychczasową pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud że działa LAN.

Zacisnąć i łączka. Problem zniknie a uśmiech na twarzy się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...