Skocz do zawartości
Fricco

Co zamiast Xiaomi Mi A2 do 1500 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 miesięcy mam Xiaomi Mi A2, ale nie jestem zbyt z niego zadowolony.

Na czym mi zależy:

1. Jakość rozmów - ma być głośno i wyraźnie (dotyczy również rozmów przez wbudowany głośnik).

2. Mniejszy od Mi A2. Te 160mm wysokości daje o sobie znać, tym bardziej że goły android nie ułatwia używania tak dużego smartfona.

3. Dobre zdjęcia (ale nie wymagam jakichś cudów, to co oferuje Mi A2 akurat wydaje mi się całkiem spoko).

 

W sumie tyle i aż tyle. Na razie myślę o LG V30 - wygląda bardzo spoko, dobry aparat, generalnie brak jakichś poważnych wad. Inna opcja to ASUS Zenfone 5Z, ale to taka trochę egzotyka i nie wiadomo czego tam oczekiwać. Na pewno ta ich nakładka wygląda na mega przeładowaną.

Jakieś inne opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 SE lub poczekać chwile na Oppo Reno Z

 

LG V30 jak najbardziej OK, tylko trochę stary telefon. Bałbym się o kwestie nowego androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG V30 dostanie aktualizację do Androida Pie i na tym koniec - jak dla mnie OK.

Wspominany przez Was Mi 9 SE - rozmiar bardzo spoko, ale jak to Xiaomi: napakowali mocnych podzespołów, tylko zapomnieli popracować nad softem (chociażby kwestia powiadomień - dopóki nie rozwinie się paska powiadomień, to nic tam nie widać). Ja o Xiaomi mam takie przemyślenie, że ich telefony są mocne sprzętowo, ale brakuje im takiego wykończenia detali. Nie wiem jak to opisać. Na przykładzie posiadanego przeze mnie Mi A2 - mocny hardware, ale same funkcje telefoniczne są mocno przeciętne: głośnik i mikrofon do rozmów słaby, jak zgubi LTE i przełączy na 3G, to potem nie bardzo sam chce się przełączyć ponownie do LTE.

Koniec końców pewnie stanie na tym LG - oby to był dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Bo Xiaomi to pozer. Przez proc i ostatnio aparat kreuje się na godna konkurencję dla trochę droższych, ale sam już wiesz, skąd cena. Powinni się nazywać skopiowany kompromis i ustępstwa.

Taki mi9 se... Głównie i przede wszystkim aparat. Reszta... tworzy tak niska cenę.

 

Asus egzotyka ale Xiaomi już nie :E

HTC u11. Najlepszy aparat, świetna wydajność, ułatwienia do obsługi jedna Reka jak choćby ściskanie, rewelacyjne audio. Za 1300-1400zl. Szach mat.

 

LG od u11 ma jedynie lepsze... Obiektyw szerokokątny, którego HTC nie ma. Reszta lepsza nie jest oprocz dźwięku przez słuchawki gdzie owszem, lg trochę lepsze ale HTC jest tuż za nim, a później dluuuugo, gluuugo nic.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG V30 dostanie aktualizację do Androida Pie i na tym koniec - jak dla mnie OK.

Wspominany przez Was Mi 9 SE - rozmiar bardzo spoko, ale jak to Xiaomi: napakowali mocnych podzespołów, tylko zapomnieli popracować nad softem (chociażby kwestia powiadomień - dopóki nie rozwinie się paska powiadomień, to nic tam nie widać). Ja o Xiaomi mam takie przemyślenie, że ich telefony są mocne sprzętowo, ale brakuje im takiego wykończenia detali. Nie wiem jak to opisać. Na przykładzie posiadanego przeze mnie Mi A2 - mocny hardware, ale same funkcje telefoniczne są mocno przeciętne: głośnik i mikrofon do rozmów słaby, jak zgubi LTE i przełączy na 3G, to potem nie bardzo sam chce się przełączyć ponownie do LTE.

Koniec końców pewnie stanie na tym LG - oby to był dobry wybór.

W Mi 9 SE nadal nie poprawili tych powiadomień. Poza tym mogę polecić telefon za świetny ekran , kompaktowość, dobry głośnik do rozmów i zewnętrzny , dobrze gra na słuchawkach , dobrze wykonany , robi bardzo fajne zdjęcia . Bateria starczy na 1 do 1.5 dnia .

 

To co pisze Petru nie będę komentować bo szkoda się kłócić. HTC U11 względem mi 9 ma lepszy aparat i lepiej zagra na słuchawkach , reszta wedle gustu . Jest już stary i raczej zadne konkretne update na niego już nie czekają . To samo LG V30 ale on ma ciekawszy ekran i dodatkowy obiektyw szerokokątny co na plus.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie napisałeś to co ja ;)

HTC ma pie, a wcześniej zapowiadali aż trzy update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś mały telefon mial 4'' teraz to mniej jak 6''

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego rozmiar powinno się określić w cm/mm jako max szerokość i wysokość z zachowaniem określonych proporcji. A najlepiej wziąć w łapę kilka telefonów i samemu się przekonać, że niekiedy większe (szersze, wyższe) mogą lepiej leżeć w dłoni mniejszy. I wybierac wg realnego aspektu a nie liczb.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HTC U11 też wydaje się być całkiem spoko - tylko ten rozmiar...

Zanim kupiłem Mi A2 to miałem przez prawie dwa lata HTC A9S - telefon za 600 zł, ale co on przeżył i jak pomimo tego działał, to w głowie się nie mieści. Fajnie byłoby spróbować jakiejś nowej marki, bo podejrzewam, że interfejs w U11 będzie niemal identyczny z tym z A9S.

W ogóle co myślicie - brać nowy telefon typu Mi 9 SE czy stare flagowce jak LG V30/HTC U11? LG skończy wsparcie na Androidzie 9, HTC też (o ile w ogóle dostanie aktualizację, bo ciągle jest przekładana) - nie jest to minus, jeśli tylko będą działać dobrze. A z tym może być różnie, bo nie oszukujmy się, producenci nie będą poświęcać cennej siły roboczej programistów na testowanie starych smartfonów i jak będą bugi przy aktualizacji, to raczej nikt już ich nie poprawi (a już w przypadku HTC można to przyjąć za pewnik). W tym aspekcie Xiaomi wygrywa, bo wsparcie mają dobre i na pewno jeszcze Mi 9 SE będzie przez dłuższy czas dostawał aktualizacje softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że jak chcesz dobry telefon z dobrym aparatem a zarazem nie wielka cegłę to Mi 9 SE nie ma w tej cenie za bardzo konkurencji. Miałem okazję chwilę potestowac go z Samsungiem A40 i ten drugi był cienki przy tym Xiaomi .

 

Galaxy S8 i Huawei P20 są też poręczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...