Skocz do zawartości
mspider86

windows 7 - problem z instalacją framework 3.5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Instalka po rozpakowaniu plików nie idzie dalej a zaznaczenie net 3.5.1 w "włącz lub wyłącz funkcje" też nie zapoczątkowuje instalacji frameworka. CO robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 3,5 jest chyba standardowo w siódemce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale 3,5 jest chyba standardowo w siódemce

Wtedy chyba miałbym go na liście "odinstaluj program". W każdym razie na innym kompie z win7 po kliknieciu na dotnetfx35.exe normalnie uruchamia się instalka a tutaj przelatuje tylko pasek rozpakowania plików po czym znika i nic dalej już nie rusza.

 

Przed chwilą próbowałem to samo zrobić w trybie awaryjnym. Instalka poszła kawałek dalej ale wywaliła błąd, że framework 3.5 trzeba włączyć z apletu "włącz funkcje systemu windows" co u mnie skutkuje tylko prostym komunikatem "wystąpił błąd" i nic dalej nie da się zrobić.

Edytowane przez mspider86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wtedy chyba miałbym go na liście "odinstaluj program". W każdym razie na innym kompie z win7 po kliknieciu na dotnetfx35.exe normalnie uruchamia się instalka a tutaj przelatuje tylko pasek rozpakowania plików po czym znika i nic dalej już nie rusza.

 

Przed chwilą próbowałem to samo zrobić w trybie awaryjnym. Instalka poszła kawałek dalej ale wywaliła błąd, że framework 3.5 trzeba włączyć z apletu "włącz funkcje systemu windows" co u mnie skutkuje tylko prostym komunikatem "wystąpił błąd" i nic dalej nie da się zrobić.

 

 

21b80eef01bb.jpg

Źródło

 

Może to pomoże Mój link Choć w sumie to nie bardzo rozumiem, bo NET Framework powinien się aktualizować przez WU automatycznie, albo przez instalator danej gry jeśli ta go potrzebuje.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21b80eef01bb.jpg

Źródło

 

Może to pomoże Mój link Choć w sumie to nie bardzo rozumiem, bo NET Framework powinien się aktualizować przez WU automatycznie, albo przez instalator danej gry jeśli ta go potrzebuje.

Repair tool nie pomógł. I nie chodzi o grę ale program serwisowy do kas fiskalnych, który do działania wymaga .net 3.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jedyne co mi przychodzi do głowy, to usuniecie wszystkich wersji Mój link i instalacja od nowa po kolei. albo aktualizacja przez WinUpdate.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyne co mi przychodzi do głowy, to usuniecie wszystkich wersji Mój link i instalacja od nowa po kolei. albo aktualizacja przez WinUpdate.

Po usunięciu 3.5 nadal nie chce się instalować a dodatkowo przy próbie instalacji 4.0 lub 4.5 wywala błąd krytyczny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale ja właśnie sprawdzałem aktualizacje a tu:

 

857f70156eba.jpg

 

Podobnie powinno być u Ciebie, nawet na win7, a jak masz powyłączane aktualizacje... no to cóż.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale ja właśnie sprawdzałem aktualizacje a tu:

 

857f70156eba.jpg

 

Podobnie powinno być u Ciebie, nawet na win7, a jak masz powyłączane aktualizacje... no to cóż.

Aktualizacje włączone ale faktycznie, po dokładniejszym sprawdzeniu coś takiego:

https://zapodaj.net/355b8aedec9e3.jpg.html

Jednak po restarcie systemu, przy uruchomieniu - "wycofywanie zmian", więc tu może leżeć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

??

Chyba najszybciej będzie po prostu przeinstalować system

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba tak, problem w tym, że laptop służbowy, nie mam klucza windowsa a poza tym Dell Latitude E7240 - czy do delli nie było jakichś specjalnych płyt instalacyjnych i czy ze zwykłej się zainstaluje :/

 

Taki błąd:

https://zapodaj.net/7e62d6a8387f6.jpg.html

Edytowane przez mspider86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows powinien się aktywować automatycznie, klucz zapisany jest w płycie, nie wiem jak to jest z delami ale raczej tez nie powinno być problemów ( zamiast formatu, zawsze chyba możesz spróbować przywrócić system do ustawień fabrycznych po prostu) Co do DISM uruchamiałeś wiersz polecenia jako administrator? W googlach możesz wyszukać dokładniejszy opis używania DISM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uruchamiałem jako administrator. A gdzie w siódemce będzie przywrócenie do ustawień fabrycznych? W panelu sterowania, w kopia zapasowa/przywracanie można przywrócić tylko z utworzonej wcześniej kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Juz dawno nie używam win 7 ;) a do tego to laptop, a tu każdy ma inaczej. Mój link Moze to pomoże.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Service Pack jakikolwiek jest zainstalowany? Bez SP1 możesz tego nie zainstalować.

Ponadto nie będziesz miał jej w "odinstaluj program" bo jest to składnik systemu, zatem musisz wejść w dodatkowe ustawienia gdzie dodajesz/usuwasz składniki systemu i tam zaznaczasz .netframework 3.5

 

https://www.techhit.com/how-to/install-.net-3.5.1/windows7/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...