Skocz do zawartości
MaxCorleone

słuchawki do gier [do 1000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

 

bardzo proszę o pomoc w wyborze słuchawek do gier

 

posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Z

 

z listy życzeń jakie przychodzą mi do głowy:

 

- przewodowe lub bezprzewodowe /jednak po uwagach poniżej i dokładniejszym poszperaniu w Internetach :P w grę wchodzą tylko słuchawki przewodowe ;)

- lekkie

- dobra wentylacja

- nie muszą mieć mikrofonu

 

mój typ gier: GTA, AC, TR (wszystko single player bez rozgrywki sieciowej stąd brak potrzeby mikrofonu)

 

z góry dziękuję :)

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może AKG ATH-PDG1? Mają mikrofon, ale da się odczepić. W grach wypadają bardzo fajnie, są dość przewiewne. Jak masz niezłą kartę to bez sensu kupować bezprzewodowe, które ją pominą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem, że sam szukam rozwiązania ale konicznie celuje w bezprzewodowe.

I dziś np odsłuchiwałem Arctis 7 - dość ciężkie, grają stosunkowo cicho, czuje je na głowie . . . a na youtube zachwalają w pod niebiosa .

Stwierdziłem, że może spróbować innego poziomu i tak dalej przetestowałem :

 

BOSE QUIETCOMFORT 35 II

 

Sony WH-1000XM3

 

W stosunku do tych "gaimingowych" na porównaniu muzyki jest klasa różnicy, komfort noszenia to inny ukłąd słoneczny - BOSE są tak wygodne że mógłbym w nich spać ... Nie mam totalnie pojęcia jak sprawują się w grach, niestety jest to łacznośc przez BLUE wiec mogą wystąpić opóźnienia, do tego pomimo że mają mikrofon wbudowany nie można go używać podczas grania, trzeba by mieć przypięty . .

Może ktoś używa stricte słuchawek do muzyki z górnej półki również do grania ?

Nie ukrywam, że wolałbym zakupic BOSE za 1200zł niż kolejne lata nosić cegłę na głowie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zozolek widzę, że u Ciebie to zupełnie inna bajka

 

ja te słuchawki chcę używać wyłącznie do grania no i półka cenowa wspomnianych przez Ciebie modeli to też za wysokie progi jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko po zweryfikowaniu i przeszukaniu internetu, okazuje się, że słuchawki genialne - lecz totalnie nie pod PC

https://www.howtogee...on-windows-pcs/

Dlatego, jeżeli masz budżet do 1000zł, to nie wiem czy warto wydawać aż tyle za dopisek "gaming".

 

Sam kupić też muszę, ale ja celuje koniecznie w bezprzewodowe, i chyba pójdę w kierunku logitecha (g935) lub hyprexów.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to już zdecydowanie przekonałem się do kabla ;)

 

a co sądzicie o Steelseries Arctis Pro?

 

https://www.x-kom.pl/p/414217-sluchawki-przewodowe-steelseries-arctis-pro.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

po przeczytaniu wielu recenzji zdecydowałem się właśnie na te powyższe słuchawki ;) jak przyjdą to potestuję i dam znać czy to był dobry wybór ;)

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja propozycja w tej cenie to np. słuchawki SONY MDR1AM2B. Nadają się zarówno do grania jak i słuchania muzyki - nawet poważnej.

 

Te HyperX Cloud Alpha to im do pięt nie dorastają.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to powiem Wam, że zafundowaliście mi niezłą zagwozdkę...

 

przeglądałem wiele różnych testów/opinii i tak szczerze mówiąc to większość zaproponowanych przez Was słuchawek ma pozytywne opinie (niestety... bo łatwiej byłoby coś odrzucić :P)

 

a tak ostatecznie rozważam 2 modele:

 

1. SteelSeries Arctis Pro - te na kablu bez GAME DAC bo przecież karta dźwiękowa sobie lepiej poradzi ;)

 

2. Kingston HyperX Cloud Alpha

 

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/hyperx-cloud-alpha-vs-steelseries-arctis-pro-wireless/627/751

 

tak jak patrzyłem to w większości testów SteelSeries są ciut wyżej niż HyperX

 

nie znalazłem też niestety wiarygodnych testów/opinii odnośnie wentylacji co jest dla mnie ważne żeby przy dłuższym używaniu nie było dyskomfortu

 

jak byście mieli wybierać między tymi dwoma to co byście wybrali?

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na G935 - ale wyrwałem nowe za 399zł (dziś przyszły wink.gif), wiec oferta była kusząca i nie do odrzucenia, poza tym mam inne peryferia Logitecha wiec graja. A jak grają ?

DTS i pozycjonowanie jest ok, bas nie za sztuczny tony niepodbite - do tego apka G Hub działa świetnie, czego o steelseries powiedzieć chyba nie można ??

I tak jak pisałem, steelseries mi nie podpasowały, pałąk na głowie niezbyt wygodny - czułem że słuchawki mają luz i przemieszczają się pomimo zaciśnięcia.Poza tym grają dość cicho i ważyły swoje - ale to były arctisy 7.Też zastanawiałem się na Cloudami - pozytywne opinie mają, jeżeli nie masz gdzie podjechać, aby po prostu potestować możesz zawsze zamówić 2 sztuki i wybrać te które Cię przekonają .

Wybór dźwięku to subiektyna sprawa, ktoś lubi bas ktoś czystość dźwięku.

 

 

Po przetestowaniu kilku modeli do typowego słuchania outdoor z noiseblockerem jak:

 

 

Bowers & Wilkins PX    / Bose QC 35 / WH-1000XM3

 

powiem, że żadne słuchawki "gejmingowe" nie dorastają im do pięt, i napeno niebawem taki model sobię do pracy czy w podróże zamierzam sprawić wink.gif

 

P.S  kolega gilban doradził  Konkretnie SONY MDR1AM2B  - więc do  1000zł jest to  dobry wybór po  kablu.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja w tej cenie to np. słuchawki SONY MDR1AM2B. Nadają się zarówno do grania jak i słuchania muzyki - nawet poważnej.

 

Te HyperX Cloud Alpha to im do pięt nie dorastają.

 

Może i tak ale cena Aplhów do pięt im też nie dorasta xD 3x pary słuchawek masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...