Skocz do zawartości
pirouetti

Zużycie prądu dla serwera domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Moje pytanie brzmi, gdyż nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji:

Ile mniej więcej kwh zużywałby taki oto serwer?

https://allegro.pl/oferta/hp-dl380-g6-2xquad-x5550-2-6ghz-vt-16gb-2x-73gb-6896649541?fromVariant=6896651986

 

W skali miesiąca, ewentualnie innej.

Jeżeli ktoś się zna proszę o nieco obszerną odpowiedź, jak to by wyglądało w praktyce, przy większej czy mniejszej aktywności.

I czy oprócz prądu są jeszcze jakieś ekstra koszta prowadzenia takiego serwera?

I jeszcze jedno pytanie, czy internet 150/mbs, a więc 15mb/s wysyłu jest wystarczającą opcją, czy trzeba by było droższą opcję internetu z lepszym wysyłem do tego także?

Edytowane przez pirouetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile mniej więcej kwh zużywałby taki oto serwer?

Dużo. https://www.alphr.com/hp/30182/hp-proliant-dl380-g6-review

Oczywiście wszystko zalezy od dysków, jakie tam wsadzisz i od obciążenia.

 

I czy oprócz prądu są jeszcze jakieś ekstra koszta prowadzenia takiego serwera?

Licencje. Jak chcesz korzystać z zaawansowanych właściwości iLO - musisz wykupić licencję. Jak chcesz wstawić tam Windowsa serwerowego - musisz kupić licencje. Jeżeli będzie z niego korzystać z niego ktoś więcej niż ty - musisz kupić CALe.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy internet 150/mbs, a więc 15mb/s wysyłu jest wystarczającą opcją, czy trzeba by było droższą opcję internetu z lepszym wysyłem do tego także?

Durne pytanie. A co planujesz robić? Wystawiać domową stronę statyczną? To i 1 Mbps wystarczy pewnie, a można to postawić na byle Raspberry Pi. Jako serwer plików? Może być za mało, może wystarczy. Zależy od potrzeb.

Stawianie czegoś takiego w domu jednak mija się z celem, jeżeli nie masz odpowiednio wyciszonego i klimatyzowanego pomieszczenia.

Ogólnie mam wrażenie, że chcesz postawić serwer do gry i nie wiesz, że można do tego wykorzystać zwykłego PCta ze szrotu, który będzie pobierał mniej prądu, będzie znacznie cichszy, a do tego pewnie będzie łatwiej o sterowniki na niego.

 

Jako bonus (od ok 40 sekundy):

Co prawda to G5, ale wszystkie tego typu serwery wydają praktycznie identyczny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednym prockiem, to około 90-120w

Wiec, pewnie jakieś 150w-250w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez rok trzymałem rackowego Suna na balkonie (oczywiście zabezpieczonego przed deszczem i śniegiem). Sąsiedzi chyba myśleli, że mam klimę włączoną 24/7, bo wentylatory (których o ile pamiętam było ponad 10) potrafiły się rozkręcić do 12krpm - cholerne małe odrzutowce. Tak jak wyżej - w domu z czymś takim nie idzie wytrzymać. Tylko wydzielone pomieszczenie+szafa rack, przy jednym serwerku i dobrej wentylacji klimę można sobie odpuścić.

Łącze? Najpierw trzeba oszacować ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie serwery w obudowie rack to są mało odrzutowce, więc trzymanie tego w pokoju odpada. Ale są też obudowy Tower które głośnością nie odbiegają komputerom biurkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...