Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam możliwie taniego ale dobrego dysku w formacie m.2 2280 żeby posiadać na nim tylko system i office. Reszta danych na drugim SSD. Możecie polecić coś sensownego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ADATA SX8200PRO:

https://www.mor ele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx8200-pro-256gb-pcie-x4-nvme-asx8200pnp-256gt-c-5313395/

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Szukam możliwie taniego ale dobrego dysku w formacie m.2 2280 żeby posiadać na nim tylko system i office. Reszta danych na drugim SSD. Możecie polecić coś sensownego?

 

Albo będzie dobry, albo tani. Jedno przeczy drugiemu.

 

Ja proponuję www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-plus-250gb-m-2-pcie-x4-mz-v7s250bw-4144160/

 

Czyli Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 PCIe x4 lub droższy i szybszy jeszcze w wersji 500 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No fakt lepiej kupić evo, bo drogi i dobry jak powiadasz.

Tani nie oznacza zły, wręcz odwrotnie drogie nie musi byc dobre, zazwyczaj jest nieopłacalne jak ten evo.

W tej cenie ma 512GB nieznacznie wolniejsze, nawet z większą ilością TBW i lepszą obsługą gwarancyjną której i tak zapewne nie będzie używał.

 

 

Autor chce coś taniego i dobrego, normalny użytkownik który chce tanio i dobrze kupił by adatę, corsair czy pny :E dokładając 80% ceny tego evo miał by 300% wielkości, nie zauważył by nawet róznicy w prędkości.

 

 

Nawet teraz mając sata ssd po przesiadce na nvme to go z butów nie wyrwie i ledwo zauważy różnicę, chyba, że ma pierdylion programów na start to mu sie windows załaduje 2 sekundy szybciej.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tylko samo ładowanie systemu. To jeszcze jest plik wymiany, przy którym zauważalnie system działa szybciej - przy dyskach z szybkim zapisem w stosunku do tych z wolnym. Czyli coś za coś. Oczywiście autor może kupić i Adatę i jeszcze coś innego - np. Intela, wybór należy do niego. Skoro się zapytał to napisałem jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVO PLUS 250GB Samsunga umarł mi po dwóch tygodniach :(

Dla tego poleciłem corsaira z kontrolerem phisona.

P510 zapierdziela aż miło.

 

1362874900_1562503148_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tylko samo ładowanie systemu. To jeszcze jest plik wymiany, przy którym zauważalnie system działa szybciej - przy dyskach z szybkim zapisem w stosunku do tych z wolnym.

 

:hmm:

 

Mam rozumieć, że na dysku nvme samsung 970 evo plus 250GB bedzie zauważalnie szybciej niż za ta samą cene na ssd > adata, corsair czy pny 5xxGB ?

 

Chyba jak go spuścisz z przepaści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Fakt, faktem Samsung klasa sama w sobie (trochę fanboy marki jestem) ale tu potrzeba czegoś co mi ogarnie windę i gdzie będę mógł zaśmiecać pulpit :) no może jakaś gierka wpadnie.

 

Ta Adata kolegi Phill76 stanie się moim wyborem.

 

Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...