Skocz do zawartości
Stary Zmęczony

Mysz podobna do IE 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z wyborem nowej myszki. Od bodajże 11 lat używam IE 3.0(400 dpi, jestem raczej typem gracza low sens), niestety moja zaczyna się sypać (rozłącza się, i czasem nie działa PPM). Poszukuję alternatywy, przejrzałem kilka tematów zarówno na polskich forach, jak i na zagranicznych, i nie znalazłem nic konkretnego(ew. były to tematy sprzed paru lat, więc od tego czasu na rynku mogło coś ciekawszego się pojawić)

Nie wiem czy ktoś skorzysta z tego wzoru ale jednak zastosuję się do niego

- obecna mysz: IE 3.0

rozdziałki w grach: obecnie 1366x768, niedługo 1920x1080

- DPI: 140

- czułości w grach: w CS 1.6 2,3, w go nie pamiętam

- czułość w Windows: 6/11

- czułość w sterach myszki: -

- pełny obrót: nie wiem

- gram w: obecnie bardzo sporadycznie w cs go, czasem jakieś mmorpg

- podkładka: steelseries 4hd

- ilość przycisków: najlepiej 2 boczne + w kółku czyli 5, może być więcej

- budżet: ~300 zł

- chwyt: ciężko określić, do gier fps jest głównie palmgrip, do reszty coś podobnego do fingertip

- uwagi:

Ujmę to tak, rzadko zdarza mi się już w coś grać, jednak dobrze byłoby mieć myszkę, która się do tego nadaje. Jednak moim priorytetem jest znalezienie czegoś możliwe podobnego do IE 3.0 pod względem kształtu, bo bardzo mi on odpowiada. W ogóle widział ktoś używki tych myszek na olx/allegro?

Zauważyłem również niedawno że w stanach jest dostępna nowa wersja IE(ale nie ten classic, który rzekomo jest syfem) - Pro intellimouse link do ms store Czy miał ktoś okazję jej używać, i jeśli faktycznie jest podobna do starej IE 3.0, to gdzie ją można w polsce kupić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.ceneo.pl/77169739 - Ta mycha wygląda obiecująco ze względu na sensor pmw 3360(praktycznie najlepszy na rynku) i technologię klawiszy lightstrike, do tego myszki tej firmy są nie do zdarcia.

https://www.ceneo.pl/47666566 - Tu masz design taki jak w IE 3.0, ale podobno często awaryjny(co jest dziwne jak na myszkę firmy Logitech).

 

Nie daj się też nabrać na myszki Zowie ze starym sensorem avago 9800 za ponad 200zł, bo to nieopłacalne...

 

Nowej wersji IE 3.0 szukaj w zazgranicznych sklepach, gdyż jeszcze nie weszła na Polski rynek. Też tęsknię za myszkami Microsoft'u, bo byłem posiadaczem IE 1.1a i była to wspaniała myszka... Do tego byłą tania, bo jej koszt często oscylował w okolicach 70zł, a to cena z 2005-2006 roku... Na allegro zdarzają się używane wersje tej mychy, ale nie warto, chyba że umiesz sam wymienić kabel, albo przełączniki...

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/77169739 - Ta mycha wygląda obiecująco ze względu na sensor pmw 3360(praktycznie najlepszy na rynku) i technologię klawiszy lightstrike, do tego myszki tej firmy są nie do zdarcia.

https://www.ceneo.pl/47666566 - Tu masz design taki jak w IE 3.0, ale podobno często awaryjny(co jest dziwne jak na myszkę firmy Logitech).

 

Nie daj się też nabrać na myszki Zowie ze starym sensorem avago 9800 za ponad 200zł, bo to nieopłacalne...

 

Nowej wersji IE 3.0 szukaj w zazgranicznych sklepach, gdyż jeszcze nie weszła na Polski rynek. Też tęsknię za myszkami Microsoft'u, bo byłem posiadaczem IE 1.1a i była to wspaniała myszka... Do tego byłą tania, bo jej koszt często oscylował w okolicach 70zł, a to cena z 2005-2006 roku... Na allegro zdarzają się używane wersje tej mychy, ale nie warto, chyba że umiesz sam wymienić kabel, albo przełączniki...

Dzięki za odpowiedź. A4tech mnie nie przekonuje, kilku znajomych miało różne myszki od nich i często psioczyli na różne rzeczy. moja wiedza o myszkach logitecha skończyła się gdzieś na mx518 także niewiele jestem w stanie powiedzieć, chociaż widzę, że nawet na ceneo młodzież ją szkaluje(rozśmieszyła mnie nieco opinia jakiegoś łebka, który dał 5/5, wypisał zalety, a wśród wad "ogolnie nie polecam tej myszy"), musiałbym poczytać więcej opinii. Będę próbował się nie dać nabrać, choć mam wrażenie, że przy obecnym natłoku sprzętu gamingowego o to nietrudno. Trochę szkoda, że nowa IE nie jest dostępna w Polsce, bo pewnie chociażby z sentymentu do poprzednika i ciekawości bym ją kupił.

IE 1.1 z tego co pamiętam miała ten sam sensor mlt04 co 3.0, różnice były tylko w obudowie i dodatkowych przyciskach, i fakt, to były konkretne myszki. Na 1,1 bym się nie skusił, ale przeglądam allegro w poszukiwaniu używek 3.0.

 

Spróbujmy jeszcze w drugą stronę, wymienię kilka myszek które polecano na zagranicznych forach jako dobry zamiennik dla ie 3.0, może ktoś wypowie się na temat tych myszy(szczególnie mile widziane odpowiedzi osób które korzystały wcześniej z IE 3.0)

-Ozone neon m50

-Razer Deathadder elite

-zowie ec1/ec1b(ec 1 to chyba większy wariant ec2,tak? ec1b z tego co widzę ma ten tak pożądany sensor 3360)

- Sharkoon Skiller SGM2

- Razer mamba elite(tylko w ostateczności, jakoś nie kusi mnie perspektywa wydania około 350 zł na mysz)

- któraśtam steelseries - bodajże rival 310

To chyba tyle, dodam że istotne dla mnie są wymiary podobne do IE 3.0(piszę o tym, bo mam wrażenie, że większość obecnych nowych gryzoni jest dość mała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razery nie patrz, rozpadają się zaraz po wyjęciu z pudełka do tego w ich cenie sprawiają wrażenie zabawek. Z tego co widzę starszy Rival 300 jest podobnych rozmiarów do IE 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razery nie patrz, rozpadają się zaraz po wyjęciu z pudełka do tego w ich cenie sprawiają wrażenie zabawek. Z tego co widzę starszy Rival 300 jest podobnych rozmiarów do IE 3.0.

https://www.x-kom.pl/p/263596-myszka-przewodowa-steelseries-rival-300-czarna.html chodzi dokładnie o ten wariant? jakiś czas temu czytałem o problemach z tymi gumami po boku(rzekomo bardzo szybko się wycierają)

edit: zresztą trochę lipa, bo widzę, że nie jest już dostępna.

Edytowane przez Stary Zmęczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rivale od SS też są często awaryjne... Posiadam g203 prodigy i udało mi się wyrwać nową na allegro za 60zł rok temu i jest jak nowa. Do tego świetne oprogramowanie.

Na twoim miejscu wziąłbym DM1 Pro S Matte, bądź DM1 FPS Blizzard White (ta ma najlepszy sensor obecnie na rynku).

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rivale od SS też są często awaryjne... Posiadam g203 prodigy i udało mi się wyrwać nową na allegro za 60zł rok temu i jest jak nowa. Do tego świetne oprogramowanie.

Na twoim miejscu wziąłbym DM1 Pro S Matte, bądź DM1 FPS Blizzard White (ta ma najlepszy sensor obecnie na rynku).

g203 jest jeszcze mniejsze od wyżej wspomnianego g403, także nie jestem przekonany.

Nie znam w ogóle firmy dreammachine, i nic nie wiem o jej produktach.

Na ten moment prawdopodobnie zamówię jutro g403/sharkoon skiller sgm2(jest większa), albo kupię jakiś syf za 50 zł i poczekam, aż pro intellimouse będzie można kupić w polsce(podobno w lipcu). Ewentualnie nowa mx518( mx518 hero, nie wiem natomiast kiedy ona ma być dostępna)

Chętnie przeczytam jeszcze jakieś inne opinie, dzięki w każdym razie za dotychczasowe odpowiedzi

 

tak jeszcze informacyjnie, wymiary IE 3.0 to bodajże 132x69mm

Edytowane przez Stary Zmęczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

g203 jest jeszcze mniejsze od wyżej wspomnianego g403, także nie jestem przekonany.

Nie znam w ogóle firmy dreammachine, i nic nie wiem o jej produktach.

Na ten moment prawdopodobnie zamówię jutro g403/sharkoon skiller sgm2(jest większa), albo kupię jakiś syf za 50 zł i poczekam, aż pro intellimouse będzie można kupić w polsce(podobno w lipcu). Ewentualnie nowa mx518( mx518 hero, nie wiem natomiast kiedy ona ma być dostępna)

Chętnie przeczytam jeszcze jakieś inne opinie, dzięki w każdym razie za dotychczasowe odpowiedzi

 

tak jeszcze informacyjnie, wymiary IE 3.0 to bodajże 132x69mm

 

Osobiście bym uważał, ponieważ w komenatarzach do owego sharkoon'a ludzie piszą o problemach z sensorem. SPCP6651, bo taki sensor posiada owa myszka. Nie wydaje mi się odpowiedni i lepiej kupić coś na PMW. DreamMAchines robi jedne z najbadziej popularnych myszek w polsce... Te dwie które ci podsunąłem mają najlepsze sensory obecnie na rynku i są dosyć trwałymi konstrukcjami... G403 ludzie chwalą sobie właśnie za ergonomię i też nawiązują do IE 3.0 wybierając tą właśnie myszkę, więc stawiam na tego Logitecha. Ostatnio nawet wznowili produkcję MX518, która kosztuje w granicach 250zł, jeżeli mogło by ciebie to zainteresować. Wybór należy do ciebie... ;)

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym uważał, ponieważ w komenatarzach do owego sharkoon'a ludzie piszą o problemach z sensorem. SPCP6651, bo taki sensor posiada owa myszka. Nie wydaje mi się odpowiedni i lepiej kupić coś na PMW. DreamMAchines robi jedne z najbadziej popularnych myszek w polsce... Te dwie które ci podsunąłem mają najlepsze sensory obecnie na rynku i są dosyć trwałymi konstrukcjami... G403 ludzie chwalą sobie właśnie za ergonomię i też nawiązują do IE 3.0 wybierając tą właśnie myszkę, więc stawiam na tego Logitecha. Ostatnio nawet wznowili produkcję MX518, która kosztuje w granicach 250zł, jeżeli mogło by ciebie to zainteresować. Wybór należy do ciebie... ;)

Dzięki za cynk odnośnie sharkoon. Wybór należy do mnie, ale pomijając, że do wyboru jest od groma myszek, mam problem ze znalezieniem rzetelnych informacji. Gdy przeglądam opinie o jakimś modelu, to nigdzie nie można znaleźć w miarę rzeczowej wypowiedzi, jest tylko albo opis w samych superlatywach, albo coś w stylu "smród 0/10 nie polecam". To utrudnia sprawę.

Na 90% będzie logitech g403, dzięki za wszystkie odpowiedzi, dam znać najwyżej za jakiś czas jakie mam odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze chciałem zapytać. Po co ci duża myszka? Masz jakieś wielkie graby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj G403, kabel cie zniechęci po 10minutach używania. Jak coś to wersję bez kabelka lub G703/G603

 

Ewentualnie spróbuj Lioncast LM50, przetestowałem sporo myszek w moim życiu i to jest nieliczna z którą wytrzymałem już pół roku i nie zamierzam wymieniać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj G403, kabel cie zniechęci po 10minutach używania. Jak coś to wersję bez kabelka lub G703/G603

 

Ewentualnie spróbuj Lioncast LM50, przetestowałem sporo myszek w moim życiu i to jest nieliczna z którą wytrzymałem już pół roku i nie zamierzam wymieniać :P

 

Zawsze kabel może sobie później wymienić jak mu nie będzie odpowiadać. Tylko nie wiem jak u L-ek z gwarancjami jak myszkę się rozkręci. Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze chciałem zapytać. Po co ci duża myszka? Masz jakieś wielkie graby?

Nie mam jakiś wybitnie ogromnych przeszczepów, ale po 11 latach korzystania z myszki o dużych gabarytach cięzko się odzwyczaić.

@fliperpl

Kabel mi nie robi zbytniej różnicy, i tak mam tymczasowo rzuconego go za biurko i tak niezbyt fachowo wisi xD Zapytam mimo wszystko czemu on miałby mnie zniechęcić? jest jednak kilka rzeczy które mi się nie podobają(zaznaczam, jest to subiektywna wypowiedź osoby szukającej czegoś podobnego do IE 3.0,a nie jakiegoś eksperta czy też osoby obeznanej z obecnymi standardami)

- nieco za mała, a konkretniej za krótka(chyba tylko 6mm różnicy, ale jednak czuć różnicę, możliwe, że wynika to też albo i głównie z kształtu)

-zbytnio wysunięty scroll(położony zbyt wysoko)

- dziwnie "ciężko" chodzący scroll jak i przycisk na scrollu

- położenie mouse4 i mouse5(wolałbym, żeby były bliżej przodu myszki, tj bliżej lpm/ppm)

- mam wrażenie, że myszka nie współgra zbyt dobrze z "twardą" podkładką(ss 4hd), chyba lepiej pasowałby tu szmaciak jak jakieś qck czy też dawniej qpad(o ile to jeszcze sprzedają)

Dodam, że są to wrażenie po jakichś 2-3 godzinach łącznego użytkowania, także możliwe, że się do niej przyzwyczaję. Choć na ten moment podejrzewam, że jak tylko na polski rynek trafi pro intellimouse, to ta pójdzie w odstawkę/na allegro.

 

Teraz dość głupie pytanie, które mimo wszystko chciałbym zadać. Po zmianie myszki, ustawiając 400 dpi(to samo co w IE 3.0) zauważyłem, ze kursor pomyka po ekranie znacznie wolniej(dpi musiałem przestawić na 500), czy to wynika jedynie z innego sensora? Nie zmieniałem ustawień w windowsie.

Edytowane przez Stary Zmęczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie IE 3.0 miało akceleracje pozytywną, stąd takie różnice. Druga sprawa to też ergonomia zmienia ogólny feeling sensora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiś wybitnie ogromnych przeszczepów, ale po 11 latach korzystania z myszki o dużych gabarytach cięzko się odzwyczaić.

@fliperpl

Kabel mi nie robi zbytniej różnicy, i tak mam tymczasowo rzuconego go za biurko i tak niezbyt fachowo wisi xD Zapytam mimo wszystko czemu on miałby mnie zniechęcić? jest jednak kilka rzeczy które mi się nie podobają(zaznaczam, jest to subiektywna wypowiedź osoby szukającej czegoś podobnego do IE 3.0,a nie jakiegoś eksperta czy też osoby obeznanej z obecnymi standardami)

- nieco za mała, a konkretniej za krótka(chyba tylko 6mm różnicy, ale jednak czuć różnicę, możliwe, że wynika to też albo i głównie z kształtu)

-zbytnio wysunięty scroll(położony zbyt wysoko)

- dziwnie "ciężko" chodzący scroll jak i przycisk na scrollu

- położenie mouse4 i mouse5(wolałbym, żeby były bliżej przodu myszki, tj bliżej lpm/ppm)

- mam wrażenie, że myszka nie współgra zbyt dobrze z "twardą" podkładką(ss 4hd), chyba lepiej pasowałby tu szmaciak jak jakieś qck czy też dawniej qpad(o ile to jeszcze sprzedają)

Dodam, że są to wrażenie po jakichś 2-3 godzinach łącznego użytkowania, także możliwe, że się do niej przyzwyczaję. Choć na ten moment podejrzewam, że jak tylko na polski rynek trafi pro intellimouse, to ta pójdzie w odstawkę/na allegro.

 

Teraz dość głupie pytanie, które mimo wszystko chciałbym zadać. Po zmianie myszki, ustawiając 400 dpi(to samo co w IE 3.0) zauważyłem, ze kursor pomyka po ekranie znacznie wolniej(dpi musiałem przestawić na 500), czy to wynika jedynie z innego sensora? Nie zmieniałem ustawień w windowsie.

 

Ustaw sobie jeszcze Polling rate na 500, wtedy zbliżysz się do sensora IE 3.0 i oczywiście odznacz "zwiększ precyzję wskaźnika". Wgraj też MarkC_Windows_10+8.x+7_MouseFix...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rivale od SS też są często awaryjne... Posiadam g203 prodigy i udało mi się wyrwać nową na allegro za 60zł rok temu i jest jak nowa. Do tego świetne oprogramowanie.

Na twoim miejscu wziąłbym DM1 Pro S Matte, bądź DM1 FPS Blizzard White (ta ma najlepszy sensor obecnie na rynku).

 

z dream machines bym uważał. jak się trafi dobry egzemplarz to jakbyś wygrał na loterii. gorzej jest z ozone - tutaj wykonanie jest jeszcze gorsze.

osobiście miałem ozone, steelseries, genesis i dwie z a4tech i to one najdłużej działają (tl90 i al90)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dream machines bym uważał. jak się trafi dobry egzemplarz to jakbyś wygrał na loterii. gorzej jest z ozone - tutaj wykonanie jest jeszcze gorsze.

osobiście miałem ozone, steelseries, genesis i dwie z a4tech i to one najdłużej działają (tl90 i al90)

 

Miałeś jakiś problem z DM? Większość chyba raczej sobie ceni, a już w ogóle z DM1 FPS nie znalazłem nigdzie narzekania, że ten model komuś padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakiś problem z DM? Większość chyba raczej sobie ceni, a już w ogóle z DM1 FPS nie znalazłem nigdzie narzekania, że ten model komuś padł.

 

ja miałem padnięty. Ledy nie świeciły, scroll nie miał kliku. W 3 dni była z powrotem u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem padnięty. Ledy nie świeciły, scroll nie miał kliku. W 3 dni była z powrotem u mnie.

 

W sensie naprawili?

 

Obecnie ta myszka wydaje się najsolidniejszą w stosunku cena/jakość:

A4tech A4 Tech P30 PRO https://www.ceneo.pl/77169739

 

A wiesz może co za microswitche siedzą? Omronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie naprawili?

 

 

 

A wiesz może co za microswitche siedzą? Omronki?

 

Chyba jakieś autorskie, bo oparte na technologi wiązki laseru(lightstrike, by zmniejszyć opóźnienie kliku myszki). Te same stosuje ta firma w swoich klawiaturach mechanicznych i podobno zdaje egzamin...

Przełączniki w "gamerskich" myszkach a4tech'a zawsze były solidne, więc podejrzewam że przeważnie Omrony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...