Skocz do zawartości
King Arthas

Klawiatura - ile za sensowną?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim.

 

Szukam klawiatury do komputera. Wcześniej miałem Gigabyte Force K7, ale po niecałych dwóch latach wypaliła się ścieżka pod prawym alt przez co nie działały mi polskie litery. Wiem, że do gier poleciłby mi każdy mechaniczną, ale nie chcę za bardzo klawiatury z tak wysokimi klawiszami. Widziałem też mechaniczne z niskimi klawiszami, ale sam nie wiem.

 

Dodam, że bardziej zależy mi by się na niej dobrze pisało w MS Word, a do gier to przy okazji.

 

Ile musiałbym wydać za sensowną opcję?

 

Proszę o typ klawiatury mechanicznej i membranowej. Dobrze by było jakby były podświetlane.

 

Z góry dziękuję :)

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tradycyjnie polecę przesiadającym się z K7 Sharkoona Purewriter albo Modecom Volcano Blade :E

Wiem, że zabawny/żałosny ten mój spam o nich, no ale sam tak zrobiłem, to pisze z własnego doświadczenia, niby to niedobrze na forach, gdy każda sroczka swój ogonek..., ale mało kto zwraca na ten sprzęt uwagę.

 

Z innych płaskich to CM SK650/630 ponoć są do niczego co najmniej przez kapsle, bo tych switchy low profile red nie dotykałem, ale rapidfire u Corsaira jakoś mnie nie zachwyciły...

 

Ale może w Chinach trzaskają coś nowego i ciekawego?

Ewentualnie musisz wrócić do wysokich kapsli i szukać czegoś z podpórką pod nadgarstki...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZiękuję Ci bardzo :)

 

Hmm, ten Modem całkiem niezły. Tej K7 Sharkoona Purewriter nie znalazłem w żadnym sklepie, a podoba mi się. To jakaś chińska? Gdzie ją można kupić, orientujesz się może?

 

Ewentualnie musisz wrócić do wysokich kapsli i szukać czegoś z podpórką pod nadgarstki...

Hmm, a coś z takich polecasz? Widzę, że na klawiaturę też trzeba będzie wydać. Na takiej spokojnie będzie wygodnie się pisało w Word i Excel? Nigdy nie miałem mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wywiało je ze sklepów jakiś czas temu i nie ma. Modecom to w sumie to samo tylko ze bez RGB, za to mają też przełączniki "brown" z wyczuwalnym skokiem.

 

Wysokich nie polecę, bo żaden ze mnie znawca, ale może ktoś ci odpisze, a jak nie przeczesuj forum, wątków tu masa i wszystkie o podobnej treści bo mało kto szuka czegoś innego niż dobry mechanik :E

 

Za to polecę, jeśli tylko możesz, objeździć duże sklepy i macać, macać, macać. Bo coś co pasuje jednej osobie, nie musi pasować drugiej. Wygoda to też kwestia indywidualna. Niektórym nawet lepiej na wysokich, albo całe życie tak pisali i nie chcą zmieniać, aczkolwiek imho do pisania podpórka to podstawa, ale są tu tacy co klepią kod na małych Pok3rach i innych chińskich podstawkach z wybranymi przez siebie switchami i ponoć im dobrze, a to wszystko wysokie i bez podpórek.

 

Dobry mechanik zjada membrany, ale musi nam pasować. I IMHO bardziej kształt kapsli i działanie klawiatury niż mityczna jakość. I tak 90% to tańszy plastik na kapsle, a aluminum na obudowie jeśli już jest, to zawsze będzie ładne, bo zrobienie płytki z aluminium to żadne rocket science.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niektóre rzeczy co napisałeś to dla mnie czarna magie :D

 

Przejdę się do jakiegoś Media Expert

https://www.mediaexpert.pl/klawiatury/klawiatura-modecom-volcano-blade-kailh-red,id-1059537?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=878351&utm_campaign=2019-07&utm_term=Klawiatury-uniwersalne&ceneo_spo=false

 

I tam powinni dać mi ją "obmacać".

 

Z tego co widzę to ten Modecom ma podświetlenie, na czerwono, ale jest ok :)

 

 

Jak się zdecyduję i obadam temat to dam znać.

 

Dziękuję ślicznie :)

 

@edit

Znalazłem. To jest ta co pisałeś nie?

https://www.morele. net/klawiatura-sharkoon-skiller-mech-sgk2-blue-kailh-switch-us-layout-978255/

 

Jakoś bardzo tania jest. Poszukam jej gdzieś to może dają się "pobawić", ale cena super. 139zł z kodem rabatowym.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, skiller są wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dobrze, że powiedziałeś. Przeszukam wszystko :)

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie łyknął klawiaturę która ma wyłącznie podświetlenie LITER a nie "spodów", idealnie jak różna dla różnych "sekcji". Membranową, cichą, nie za wysoką. Mam Microsoft comfort curve 2000 i ta wysokość najbardziej mi leży. To już druga i czas szukać kolejnej. Na drugim kompie były "różne wynalazki" - w tym wysokie, podświetlane i nie było dobrze. Podświetlenie bez regulacji poziomu to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w MEdia Markt i jedna rzecz mnie zastanawia. Czy te wszystkie mechaniki tak stukają?

 

@UP

Dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, najgłośniejsze są te z klikającymi przełącznikami, np cherry blue. Cichsze są nawet Brown, a tym bardziej liniowe Red a także Logitechowe Romer G. A jeszcze cichsze od nich są albo Silent Red, albo właśnie te niskoprofilowe Kailh Choc z Moedecoma/Sharkkona. Oczywiście nadal nie jest to poziom nożycowej K7, a "jedynie" zwykłej membrany, ale to i tak dobry wynik jak na mechaniki.

Do zwykłych wysokich można z kolei zakładać o-ringi ale sam nie słyszałem i nie wiem, na ile to pomaga, choć filmy na YT sugerują, ze różnica jest.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Zamówię tą z Modecoma albo tą pierwszą jak znajdę. Dam znać czy wzsystko działa. No K7 była mega cichutka, nie powiem, ale jednak skoro mi się przycisk zepsuł od tak sobie to trochę kiepsko w klawiaturze za 160zł. Nie powiem, była mega wygodna, ale niesmak pozostaje. Może trafiłem na kiepską sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szybkie pytanie.

Warto Modecom Volcano Hammer outemu Blue za 125 zł? Akurat jest promocja w Morele, a 120zł tańsza jak ten Blade. Ale jak nie warto to biorę jedną z tych dwóch co poleciłeś :)

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ona jest wysoka i na blue, więc cholernie głośna :)

IMHO nie warto i nie pasuje do twoich założeń, jak wysokie, to red lub od biedy brown.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki :)

Będę jednak chyba zmuszony, by kupić tego Modecoma, bo tej pierwszej nie ma nigdzie.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecicie jakas niedroga podkladke pod mysz? Teraz mam jakas marketowa, a myszka taka

Mysz Gigabyte GM-M6900V2

 

Cos takiego?

Podkładka Asus ROG Cerberus Mat Mini (90YH01C3-BDUA00)

 

Albo takiego lepiej?

https://www.x-kom.pl/p/187209-podkladka-pod-mysz-a4tech-xgame-x7-300mp-antyposlizgowa-dla-graczy.html

 

Tego Asusa moge miec za 19zl z wysylka.

 

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale w pracy nie mam polskiej klawiatury.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus jest tak malutki że nadaje się co najwyżej pod trackballa. A4 tech wydaje się o wiele rozsądniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tej podkładki Asusa dostaniesz bez problemu Nateca M12 Maxi. Zmieścisz na niej mysz i klawiaturę jednocześnie :thumbup:

 

Edit: Pomyliłem Asusa z A4Tech, myślałem że ten z linku masz za 19zł.

Osobiście polecam podkładki z obszytymi krawędziami. Raz kupiłem mniejszy model SteelSeries QCK i drugi raz nieobszytej już nie zamierzam.

Edytowane przez Walitorax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natec M12 - tanio i bardzo dobrze. Mimo, że tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję jako tłumacz i copywriter. Dziennie napiehdalam w klawiaturę tyle, że aż strach to liczyć. I od zawsze korzystam z różnych tracerów itp za 50zł. Obecnie mam antyczny zestaw mysz-klawiatura od MSa, kupiony sporo czasu temu też za jakieś 50-60zł, bo tracer po 4 latach wreszcie umarł. Jedyną wadą tego MSa jest to, że prawie wszystkie oznaczenia klawiszy są dawno starte, a do tego domyć się jej już nie da.

Kupowanie droższych klawiatur uważam za podobny pomysł, co diody led na ramie - strzyżenie osób podatnych na sugestie :] Zresztą same nazwy typu "Volcano" czy "Hammer" już sugerują, że mamy tutaj klasyczne poszukiwanie frajera.

 

Radzę kupić zwykłą klawiaturę, a zamiast myszki optycznej z headshotowym sensorem optycznym, myszkę laserową, która bez zająknięcia działa na wszystkim. Za zaoszczędzone pieniądze można, w zależności od wieku, obalić flaszkę, kupić ojcu flaszkę lub odłożyć do skarbonki, żeby latorośl miała na flaszkę, jak pójdzie na studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze Cie ja od kiedy uzywam klawiatury na redach jak pisze na membranowce to czuje wyczuwalny skok, nawet na klawiaturach nozycowych (laptop), nie mowie ze trzeba wydac nagle 500zl na ta przyjemnosc ale za 200-250 mozna juz zdecydowanie wybrac klawiature dla siebie, sam kupilem taka na redach z 2 lata temu za 250 zl kiedy nie bylo dostepnych tyle chinczykow co teraz, a najtanszy a4tech byl kolo 200 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostrzec negatywne skutki braku NKRO czy głębokiego punktu aktywacji jeśli używa się klawiatury tylko do przepisywania tekstów. W tej kwestii wolałbym posłuchać kogoś kto gra w FPSy 2 godziny dziennie niż kogoś kto pisze 8 godzin dziennie. Do tego dochodzi kwestia przyjemności kliku. Jak całe życie spędziło się na membranie to wydaje się to do niczego niepotrzebne i obiektywnie patrząc nie jest, a jednak prawie każdy kto spędzi na mechaniku kilka tygodni, nie chce już wracać do membrany... A ci, którzy wracają, to zwykle przez hałas przeszkadzający osobom w bliskim otoczeniu.

 

Co do myszy laserowych to działają dostatecznie dobrze na każdej powierzchni, natomiast optyczne działają idealnie na powierzchni do tego przeznaczonej... Trochę jak porównanie opon całorocznych ze slickami wyłączenie na suchy tor... trzeba zdecydować czy priorytetem jest trafianie w okna Worda przy pracy na podłokietniku kanapy czy idealne śledzenie (i również idealne nie-śledzenie przy podnoszeniu i opuszczaniu myszy) na odpowiedniej podkładce.

 

Oczywiście sama mechaniczność klawiatury i optyczność myszy nie gwarantuje że będzie to dobry produkt, trzeba kupować świadomie bo nawet markowy sprzęt może rozczarować jak nie trafi w nasze wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej kwestii wolałbym posłuchać kogoś kto gra w FPSy 2 godziny dziennie niż [...]

Corsair K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed - 1,2mm aktywacji, ale trzeba nauczyć się z tego korzystać. Mi chyba nie wychodzi ta nauka, ponieważ jak wciskałem do oporu klawisz tak wciskam nadal :E. Czasem potrafię przez to wcisnąć również sąsiedni klawisz, jeżeli nie stukam idealnie prostopadle ułożonym palcem :E. Najczęściej mi się to przydarza przy V, gdzie mam zbindowane kucanie, a kolejnym przypadkowo wciśniętym klawiszem jest spacja, która powoduje wyskok z pozycji kucającej :E. Przez to szukam jakichś oringów do tych klawiszy, ale nie potrafię znaleźć sprawdzonego modelu i źródła...

Edytowane przez Raiven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Cherry MX Brown na biurku oraz z Gateronów Red jak przepinam się do grania na TV i o ile te czerwone przełączniki są ciche i blisko im nawet do membrany jeśli chodzi o podobieństwo pisania, to jednak autentycznie jak gram wieczorem i mi się lekko przysypia, to ten stopień aktywacji klawiszy jest taki wręcz nieistniejący, że mając palce na W S A D, samemu nagle postać mi skręca w lewo i prawo, bo okazuje się, że minimalnie mi się palec zapadł. Na MX Brown nie ma o czymś takim mowy, tutaj jest faktycznie klik, są też głośniejsze, no ale jak sam w pokoju jestem, to w niczym to nie przeszkadza. Jakby dziecko małe obok spało, to pewnie inaczej bym na to też patrzył.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak myślałem nad tą klawiaturą, że zapomniałem o niej, a teraz już ją potrzebuję na "gwałt" :)

 

Rozumiem, że ta MODECOM Volcano Blade jest git, ale ona ma być na przełącznikach BROWN tak? Sharkkona niestety nie znalazłem nigdzie, prócz Amazona.de jednej sztuki, ale bez wysyłki do PL.

 

https://www.morele. net/klawiatura-modecom-volcano-blade-kalih-brown-k-mc-blade-brown-979600/

 

Podkładka pod mysz Natec Genesis M12 Midi

https://www.morele. net/podkladka-natec-genesis-m12-midi-npg-0659-837097/

 

Ewentualnie dopłacę pod MAXI by tam weszła klawiatura i mysz :)

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...