Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

No racja, jest... I dalej problemy są. Tak jak pisałem komp mi wstaje raz na 15 razy. Sam nie jestem, także to nie problem po mojej stronie.

Dlatego czekam na coś nowszego, a nie sprzed premiery ryzenow

Z tym wstawaniem to dziwna sprawa ,nie wiem jakie masz pamięci ale może zobacz na jednym module w różnych slotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho zbyt wcześnie ogłosiłem sukces. Dzisiaj rano komp wstał dopiero za trzecim razem... Sam już nie wiem czy zwracać mobo czy liczyć na MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, jest... I dalej problemy są. Tak jak pisałem komp mi wstaje raz na 15 razy. Sam nie jestem, także to nie problem po mojej stronie.

Dlatego czekam na coś nowszego, a nie sprzed premiery ryzenow

Spróbuję Ci załatwić inny BIOS z FTP MSI. Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bios od niemieckiego admina co po reddicie krąży jest chyba ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba do Tomahawk. Nie wiem czy do A-Pro już wydali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wersje MAX nie dotyczą płyt Pro Carbon, one również mają kości 16 mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo carbon pro jest zajebista i nie potrzebuie wersji max :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że raid sam w sobie działa, ale póki co nie dodali boot roma z konfiguratorem macierzy do biosów.

Pogrzebałem i chyba faktycznie tak jest.

 

Nie mam na stanie co prawda dysków ekstra by pobawić się w robienie faktycznej macierzy, ale przełączenie na RAID jak najbardziej ustawia kontroler w tryb RAID, i do rozpoznania dysków na takim kontrolerze potrzebny już jest dedykowany sterownik raid od amd.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, jest... I dalej problemy są. Tak jak pisałem komp mi wstaje raz na 15 razy. Sam nie jestem, także to nie problem po mojej stronie.

Dlatego czekam na coś nowszego, a nie sprzed premiery ryzenow

 

 

TLDR: If you have an MSI motherboard with a Ryzen 3000 series CPU, and it hangs when you try to boot, clicking the reset button and then holding down the power button for 2-3 seconds may correct the hang and allow you to continue booting. Unplugging the reset cable from your motherboard's front panel header may also work.

 

EDIT: U mnie dalej bez problemow na a-pro i 3600

Edytowane przez Valkard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Ci załatwić inny BIOS z FTP MSI.

 

Byłbym wdzięczny.

Jak wrócę do domu to spróbuję jeszcze tego sposobu post nade mną z resete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MSI pojawił się nowy bios do b450 tomahawka. Ktoś już instalował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak! mniej stabilny ram i po aktualizacji komputer uruchomił się za 52 razem (B450 TOMAHAWK) Ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 TOMAHAWK Ram Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 Ryzen 3600

 

Przed chwilą zmieniłem jeszcze baterię biosu chociaż stara miała 3,15v nowa ma 3,45v więc raczej różnicy nie będzie

Edytowane przez miotacz_olowiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Ryzen 2600 + B450 Tomahawk + Patriot Viper 4 3200MHz 2x8GB na biosie 1.7 działy się u mnie dziwne rzeczy.

Bios widział 2 moduły jednak podawał łączną pojemność 8GB. Po aktualizacji do 1.8 sytuacja się poprawiła widoczne 16GB.

Jednak nawet na 2933MHz nie było w 100% stabilnie.

Zmieniłem na G.Skill Aegis 16 GB,3000MHz (F4-3000C16D-16GISB). XMP na 2933MHz działa w 100% stabilnie.

Kręciłem G.Skill na 3200MHz jednak zdarzały się okresowe restarty (1 na 1/2 dni) oraz w BF V pojawiały się losowe spadki FPS.

Moje Patrioty siedziały na kościach Nanya Technology (nie na samsungach czy hinixach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest takie dziwne, także mam Aegisy tyle, że w połączeniu z A-pro i przy Ryzenie 5 2600 bez problemu je podkręciłem do 3200Mhz i działają stabilnie od jakiegoś około roku bez jakiś resetów czy blue screenów - jeszcze mi się nigdy to nie zdarzyło, a jak czytam to forum to co drugi ma problemy z tymi ramami. Już sam nie wiem ocb, czy może ja trafiłem taki egzemplarz i tak szczerze nie mam pojęcia na jakich kościach one siedzą, jeśli ktoś wie jak to sprawdzić to chętnie się dowiem, już nawet z ciekawości. Co do Tematu to właśnie czekam na Ryzena 3700x zakupionego na X-komie, w sumie jeszcze mi go nie wysłali bo sami czekają na egzemplarze, więc mam możliwość wycofanie tranzakcji, teraz pytanie czy czekać dalej czy wycofać bo jak widzę jakie tutaj problemy mają z biosem to trochę mi się odechciewa, ciekawe kiedy wreszcie wyjdą już stabilne biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zflashowaniu BIOSU 19.1 z tej niemieckiej strony jestem w stanie normalnie użytkować kompa, chociaż mam problem z działaniem Precision Boost(niskie zegary), ale po ustawieniu na sztywno 4225mhz stoi solidnie przy 1.325v ram na 3600cl16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aegis = Hynix, u Patriota to loteria, producenta kości sprawdzisz np za pomocą cpu-z pobierając ze strony msi (zakładka SPD) lub w aplikacji HWiNFO (zakładka memory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios pod B450 Tomahawk zdaje się dawać radę. Wszystko działa ok jak na nieoficjalnym 1.91, ale procesor jakby minimalnie wyżej boostuje.

 

Oczywiście MSI nie byłoby sobą gdyby czegoś nie schrzaniło ;) Tym razem na szczęście to tylko babol na ich stronie internetowej - bios 1.90 jest opisany jako "7C02v18", a powinno być "7C02v19". Sama paczka jest jednak ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lite. RAmM-u jeszcze nie sprawdzałem na agresywniejszych ustawieniach niż dotychczas. Chwilowo mam dość BSOD-ów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gaming plus nadal nie ma. Chciałem powiedzieć że u mnie aegisy robią 3200 z buta, 3333 po lekkim voltowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czytać reddit MSI:

 

Tak jak już wielokrotnie podkreślałem: oni potrzebują czasu. Oczywiście należy im się wielki opierdziel za okrojone UEFI, ale faktem jest że te płyty prędzej czy później będą normalnie funkcjonować.

1.91 nie jest ostateczną wersją BIOSu dla Tomahawk. Pod koniec miesiąca pojawi się kolejny update do tej płyty jak i kolejnych od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czytać reddit MSI:

 

Tak jak już wielokrotnie podkreślałem: oni potrzebują czasu. Oczywiście należy im się wielki opierdziel za okrojone UEFI, ale faktem jest że te płyty prędzej czy później będą normalnie funkcjonować.

1.91 nie jest ostateczną wersją BIOSu dla Tomahawk. Pod koniec miesiąca pojawi się kolejny update do tej płyty jak i kolejnych od MSI.

 

To co oni tylko o tomahawka dbają? Ja na a pro też mam problemy i co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Our BIOS team is working very hard to release stable BIOS versions for all motherboards compatible with Ryzen 3rd gen processors. Please understand that this is no easy task especially for so many models, and is certainly not as simple as copy/pasting code. We estimate that new BIOS with the new AGESA will be released closer to the end of this month for most board models.
Pojawią się pod koniec miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...