Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie mam wersję już z AM4. Kuzyn brał z xkoma to też jest już druga wersja, i takie dostał zapinki w brakujących częściach montażowych od SPC.

Aktualnie kuzyn siedzi na moim starym Xeonie 1230 v2 pod s1155, z czasem zmienimy na coś lepszego, teraz ja rozglądam się za grafą, a on bierze mojego Radka.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam reddita to sporo osób ma problemy mając G.Skille Ripjaws z Ryzenami 3000, może faktycznie coś jest na rzeczy. Moje Hynixy (Corsair Vengeance LPX) działają, odpukać, z tego co patrze Microny też dają radę. Szkoda że z Gaming Pro Carbon nie robią wersji Max, wtedy na upartego zmieniłbym mojego Tomahawka dla intelowskiego LANu i Realteka 1220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam wersję już z AM4. Kuzyn brał z xkoma to też jest już druga wersja, i takie dostał zapinki w brakujących częściach montażowych od SPC.

Aktualnie kuzyn siedzi na moim starym Xeonie 1230 v2 pod s1155, z czasem zmienimy na coś lepszego, teraz ja rozglądam się za grafą, a on bierze mojego Radka.

Masakra... ja miałem podobnie z zasilaczem nawet gorzej na morelach dopiero za 3 razem dostałem sprawny :D a kupowałem nowy za 1 razem nie działał całkowicie odesłałem drugi przyszedł taki że wentylator chodził cały czas na maksymalnych obrotach, dopiero za 3 razem porobili testy nawet nagrali mi filmiki i podesłali na pocztę, był to SPC enduro 650w

 

Jak czytam reddita to sporo osób ma problemy mając G.Skille Ripjaws z Ryzenami 3000, może faktycznie coś jest na rzeczy. Moje Hynixy (Corsair Vengeance LPX) działają, odpukać, z tego co patrze Microny też dają radę. Szkoda że z Gaming Pro Carbon nie robią wersji Max, wtedy na upartego zmieniłbym mojego Tomahawka dla intelowskiego LANu i Realteka 1220

Ale problemy z czym z tym bootem po całkowitym wyłączeniu pc czy z OC samych pamięci?

 

Swoja droga mam do was pytanie panowie czy przy tym ryzenie ten środkowi timing musi być parzysty ? bo jak wbijam np 16-19-18-36 to 19 mam w biosie a w cpu-z pokazuje nadal 16-18-18-36 :E walczyłem cały dzień o większe taktowanie ale przy 3333 są ze 2-3 błędy w memteście teraz idzie ponad 200% na 3266 16-16-16-36 1T 1.4v więc chyba na razie zostawię żeby w końcu zagrać na tym sprzęcie, ileż można stabilność testować

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej b350 mam intelowskiegon LANa i alc 1220 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej b350 mam intelowskiegon LANa i alc 1220 ;)

Mnie tak strolował że tak powiem ten tony hołk :E że dopiero w poniedziałek przy składaniu nowej platformy zorientowałem się że to mobo nie ma slotu pci i moj xonar idzie na sprzedaż zostaje mi integra :E ile ja lat nie siedziałem na integrze przed xonarem miałem legendarną creative audigy 2 kiedyś to było tak że osobna karta odciążała procesor od przetwarzania dzwięku i można było zyskać dodatkowe 5fps :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma msi b450 + 3600 + aegis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma msi b450 + 3600 + aegis?

Miałem w rękach b450 + aegis ale z ryzenem 2600 na jakich timingach zrobiłeś 3333? bo tamte co kręciłem szły u gościa tylko 3133 na stockowych + podbicie napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacze gaming pro carbon b450:

nowy bios na ftp msi, wiec niebawem można spodziewać się oficjalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się do jakiej płyty dokładnie to jest BIOS? Znajduje się w folderze B350 na ftp msi. Nazwa BIOSU: E7A34AMS.MHN

 

 

Po wpisaniu jej w google wyskakuje, że to któraś z tych:

B350 Tomahawk

B350 PC Mate

B350 Tomahawk Arctic

B350 Gaming Plus

 

Mam B350 Tomahawk, ale nie chcę wgrywać na pałę, bo nie ma w tej płycie opcji flashback.

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam reddita to sporo osób ma problemy mając G.Skille Ripjaws z Ryzenami 3000, może faktycznie coś jest na rzeczy. Moje Hynixy (Corsair Vengeance LPX) działają, odpukać, z tego co patrze Microny też dają radę. Szkoda że z Gaming Pro Carbon nie robią wersji Max, wtedy na upartego zmieniłbym mojego Tomahawka dla intelowskiego LANu i Realteka 1220

 

Mój pierwszy zestaw to był Ryzen 3700x i Ripjawsy. Nie wstawał. Na Patriotach kolegi też nie wstawał. Płyta MSI X570 Edge Wifi ale tutaj mały szkopuł bo była uszkodzona mechanicznie. :) Ogólnie te ripjawsy miały znaczek intel inside, i w opisie, że są dedykowane do Intela czego przed zakupem nie zauważyłem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się do jakiej płyty dokładnie to jest BIOS? Znajduje się w folderze B350 na ftp msi. Nazwa BIOSU: E7A34AMS.MHN

 

 

Po wpisaniu jej w google wyskakuje, że to któraś z tych:

B350 Tomahawk

B350 PC Mate

B350 Tomahawk Arctic

B350 Gaming Plus

 

Mam B350 Tomahawk, ale nie chcę wgrywać na pałę, bo nie ma w tej płycie opcji flashback.

 

Po oznaczeniach pasuje do b350 gaming plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się do jakiej płyty dokładnie to jest BIOS? Znajduje się w folderze B350 na ftp msi. Nazwa BIOSU: E7A34AMS.MHN

 

 

Po wpisaniu jej w google wyskakuje, że to któraś z tych:

B350 Tomahawk

B350 PC Mate

B350 Tomahawk Arctic

B350 Gaming Plus

 

Mam B350 Tomahawk, ale nie chcę wgrywać na pałę, bo nie ma w tej płycie opcji flashback.

Ale przecież jeżeli bios nie będzie pasował do płyty to wyskoczy komunikat że nie znaleziono pliku. Przynajmniej u mnie tak to działa

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jeżeli bios nie będzie pasował do płyty to wyskoczy komunikat że nie znaleziono pliku. Przynajmniej u mnie tak to działa

 

Dobry znak, że coś się pojawia.

Może za 2 miesiące już ogarną XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry znak, że coś się pojawia.

Może za 2 miesiące już ogarną XD

Albo i wypuszczą bios beta pod inną nazwą jako oficjalny z dopiskiem, jeżeli chcecie aby wszystko działało kupcie wersje max XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozpakowaniu biosu będzie następowało przekierowanie do linku z płytą MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na stronie wszystko zniknęło, nie ma nic (chyba że tylko u mnie) :D

Problem chyba sitewide, może będzie niespodzianka i wszystkie mobasy dostaną jakiś update, pomarzyć zawsze można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na stronie wszystko zniknęło, nie ma nic (chyba że tylko u mnie) :D

 

 

Niestety nie napalaj się. Notorycznie się zdarza na ich stronie, że linki do BIOSu magicznie znikają. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znak, że seria bez dopisku MAX przestała istnieć dla MSI,

nie przyznają się już do niej, kwestia czasu a strona przestanie istnieć

oraz wszystkie powiązane materiały w internecie.

Oficjalnie serii 400 bez MAX nigdy nie było :lol2: :lol2:

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znak, że seria bez dopisku MAX przestała istnieć dla MSI.

 

 

Zdajesz sobie sprawę, że MAX też zniknęły? Ah nie, bo nie sprawdziłeś :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla B350 to pewnie 2020,

mistrzowie kodu pewnie oglądają dopiero kursy programowania :lol2: :lol2:

Zatrudniłbym się w MSI to byście mieli na 16 mb pełen bios i to już na premierę :lol2: :lol2:

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jakie zawiera on zmiany?

Okazuje się że to stary BIOS z czerwca, zawierający jeszcze pełny BIOS, nie działa z Zen2. Dlaczego znalazł się na FTP z dzisiejszą datą - nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...