Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zmiana płyty?

Nie chcesz już współpracować z MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie wiem... muszę jeszcze odpalić gry z obs i zobaczyć czy mi myszką pływa podczas nagrywania . Druga sprawa , program w gry i zobaczę ile realnie zyskuje fps. Cs go test zaliczony i boost jest konkretny 280-650 fps , na ryzenie 1600 220-450fps , tylko ze ryzen 3600 ma dropy poniżej 300 z 2-3 razy na 10 minut , ryzen 1600 do 220fps ma dropy z 50-100x na 10 minut . Niestety ale w cs go teraz nie gram , więc ten boost mi jest zbędny. Może na zimę powrócę do gry.

Muszę poczuć realne korzyści w grach , w które gram, jak mam mieć 5-10fps więcej bo karta idzie na limicie to imo dopłacanie 430-440zł do procka to jest bezsens . Tym bardziej, że widzę jak tomahawk na chwilę obecną strzela fochy z ramem . Jakby ram szedł normalnie, jak Bóg przykazał, to bym nawet przez chwilę nie myślał, o zwrocie tego cpu . A teraz tak , procek kupiony, dokup do tego płytę , i się ciesz 3% wyższym fps w grach , w które gram za pewnie 600zł dopłaty :). Chyba to była zbyt pochopna decyzja , ale cóż przetestuję sobie tego ryzena, jak wzrosty fps będę miał niezauważalne, to w sobotę jadę do ct , kupię ryzena 2600 , ryzena 3600 albo odeślę , albo odsprzedam po kosztach , ryzena 1600 też odsprzedam i na tym to się może zakończyć . Szkoda , że jestem przyblokowany finansowo, bo się chyba nie wyrobię z zakupem monitora 240hz w sobotę ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wstrzymałem się z zakupem bo dla b350 pro carbon jest ciągle bios z przed premiery Ryzenów 3000.

Może posiedzę dłużej na R5 2600 do ddr5, a jeżeli płyta będzie miała naprawione biosy to Zen2 lub Zen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą jak włączałem kompa, to za 1 razem nie odpalił. Za drugim razem zaskoczyło. To już 2 taki incydent przez ten czas użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się włącza normalnie, nawet na ramie 3466cl14 .

Realne zyski w grach które pograłem:

Forza horizon 4 Niezauważalne

Apex legends (bez nagrywania z 10-20fps minimalnego więcej, z nagrywaniem jest spora różnica, około 50-60fps minimalnego więcej )

 

Chce ktoś kupić ryzena 3600 za 799zł + kw ;) ? Uważam, że w moim przypadku nowy ryzen to przerost treści nad formą, przynajmniej w połączeniu z rtx2060. Dochodzi niepewność co do obsługi szybkiego ramu przez płytę, co trochę bardziej wpływa na moją decyzję, bez sensu mieć teraz ulokowane pieniądze w coś co nie daje mi realnego wzrostu wydajności, równie dobrze mogę kupić ryzena 3600 za pół roku .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci daje obsługa ramu 3600c14 względem 3433c14, skoro choćbyś stanął na głowie, to zen 1 i 1+ nie umywa się do zen 2. Nie zniwelujesz różnicy między tymi procesorami :P

 

Jak chcesz serio kupić 240Hz to jaki tu sens ? W sygnaturce e-piniska gorzej wygląda 3433? :P Olej to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dla monitorów 60-75 Hz R5 1600/2600 dają radę w dodatku połączone z szybkim ramem.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2 Szczerze nie wiem , w occt wywalal na 1.35v llc2 , ale mogla to być wina temperatur bo szły bardzo wysoko 90-100* , Prime to samo , sypalo błędami. Musiałbym sprawdzić na zapetlonym na godzinę cinebenchu r20 , tam są niższe temperatury zdecydowanie . 4125 1.32v cinebenh idzie bez problemu do 25x .

 

@Minciu tu chodzi o coś innego , fakt faktem 3600 wygląda ładniej niż 3466, ale tu chodzi o realne zyski wydajności w grach na chwilę obecną. Poza cs go , w którego gram 2h na miesiąc, w reszcie gier nie mam boosta fps, procesor jest wydajny, to prawda ale na moich grach i ustawieniach jego potencjał się marnuje , więc dochodzę do wniosku , że lepszym wyjściem jest przesiąść się na ryzena 2600 a zaoszczędzone pieniądze dołożyć np do rtx2070/2060 super , i więcej fps na tym zestawieniu ugram .

A do osób co patrzą tylko na tabelki , ryzen 2600 dzielniej trzyma minimalny fps , niż ryzen 1600 , w cs go jest też z 40-50 fps różnicy w benchmarku, gameplay też jest zdecydowanie przyjemniejszy. Nie powiem , bo ryzen 3600 deklasuje oba wyżej wymienione procesory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2 Szczerze nie wiem , w occt wywalal na 1.35v llc2 , ale mogla to być wina temperatur bo szły bardzo wysoko 90-100* , Prime to samo , sypalo błędami. Musiałbym sprawdzić na zapetlonym na godzinę cinebenchu r20 , tam są niższe temperatury zdecydowanie . 4125 1.32v cinebenh idzie bez problemu do 25x .

 

@Minciu tu chodzi o coś innego , fakt faktem 3600 wygląda ładniej niż 3466, ale tu chodzi o realne zyski wydajności w grach na chwilę obecną. Poza cs go , w którego gram 2h na miesiąc, w reszcie gier nie mam boosta fps, procesor jest wydajny, to prawda ale na moich grach i ustawieniach jego potencjał się marnuje , więc dochodzę do wniosku , że lepszym wyjściem jest przesiąść się na ryzena 2600 a zaoszczędzone pieniądze dołożyć np do rtx2070/2060 super , i więcej fps na tym zestawieniu ugram .

A do osób co patrzą tylko na tabelki , ryzen 2600 dzielniej trzyma minimalny fps , niż ryzen 1600 , w cs go jest też z 40-50 fps różnicy w benchmarku, gameplay też jest zdecydowanie przyjemniejszy. Nie powiem , bo ryzen 3600 deklasuje oba wyżej wymienione procesory .

 

 

Serio nie ma wzrostu wydajności po przejściu na 3600? Heh... A się martwiłem że 2600 przyblokuje nowe GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na swoich ustawieniach np apex legends najniższe. Przed aktualizacją sterowników Nvidia, byłem świecie przekonany , że cpu powoduje dropy fps, ale po tej aktualizacji wszystko się zmieniło. Wychodzi na to , ze karta jest limitem w tej grze . Jak ktoś gra w najnowsze gierki, to na pewno ryzen 3600 zapewni lepszy minimalny fps bo to widac . Ale np fh4 na ekstremalnych przyrost fps na gpu o 1% , w gameplayu nie odczuwam żadnego przyrostu, bo tu też limitem jest karta . Cs go jak wspominałem przyrost jest potężny, 180fps wedle benchmarku, gameplay też zdecydowanie przyjemny , fps oscyluje przeważnie w okolicy 400 , bardzo rzadkie dropy poniżej 300. Więc wychodzi na to że aktualnie wąskim gardłem w moich grach i na moich ustawieniach, jest karta graficzna. Ryzen 2600 zapewni mi parę % lepsza wydajność niż 1 gen , a patrząc na to , ze 1600 sobie radził, to na chwilę obecną ryzen 2600 będzie dla mnie akurat . To jest moje zdanie po obserwacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawiam swojego na 4.0-4.1 GHz i dorzucę kasy do GPU, zamiast planować za pół roku-rok zmieniać Ryża 2600 na 3600. Nie ukrywam że lekko jestem zawiedziony Twoją opinią, liczyłem na wiwaty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogrywasz nowe gry to na pewno będziesz zadowolony, i w wszystkich grach gdzie liczy się silny wątek . Sam system odczuwalnie przyspieszyl. U mnie to wygląda tak , jakby w aucie , którym jeżdżę po mieście przepisowo wrzucił turbo holset hx40 i liczył na to "A może wyjade na autostrade" . Najpierw trzeba zapewnić odpowiednią drogę, potem wrzucić dobre turbo , to jest moje zdanie i kolejność:) . Bynajmniej takie rozumowanie , działa w tym konkretnym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wiesz, większy przyrost będę miał gdy te 400 zł zamiast do CPU dołożyć do GPU :) Lepiej połączyć 2600 + 2070, niż 3600 i 2060 (przykład z tyłka, ale wiadomo o co chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rtx2070 może się okazać, że ten ryzen 2600 będzie za słaby, ale to trzeba przetestować na własnym przykładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wiesz, większy przyrost będę miał gdy te 400 zł zamiast do CPU dołożyć do GPU :) Lepiej połączyć 2600 + 2070, niż 3600 i 2060 (przykład z tyłka, ale wiadomo o co chodzi).

 

Przy ekranie 144Hz/240Hz lepiej połączyć rtx2060s + 3600 niż rtx2070 + 2600.

 

A kolega pisał, że planuje 240Hz kupić. Najlepiej z takim ekranem mieć 8700k/9700k. Ale cena już będzie znacznie wyższa od ryzena 3600. 1600/2600 dla 240Hz totalnie odpada i nie ma sensu testować tego na sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładuj 2600 puść na 4 GHz i będziesz pan zadowolony. Dokup sobie Pan jeszcze dwa moduły i jazda. Na 4 modułach komputer pod windą zapindala jak torpeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz to tylko apex i cs go u mnie, chociaż też się zastanawiam czy to nie jest błąd . Muszę zmienić monitor, bo na obecnym przy 60hz mnie bolą oczy , liczę na to , ze odświeżanie pomoże mi w tym . I dodatkowo mam rozlany obraz przy każdym szybszym ruchu . A że jest e promocji 240hz i może się to uda tanio kupić to akurat bym taki wziął . Poza tymi 2 grami, będę grał na 75fps , bo też nie widzę sensu cisnąć po ponad 100 , jak nie ma żadnych korzyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ekranie 144Hz/240Hz lepiej połączyć rtx2060s + 3600 niż rtx2070 + 2600.

 

A kolega pisał, że planuje 240Hz kupić. Najlepiej z takim ekranem mieć 8700k/9700k. Ale cena już będzie znacznie wyższa od ryzena 3600. 1600/2600 dla 240Hz totalnie odpada i nie ma sensu testować tego na sobie ;)

 

Do 240 Hz to wgl Ryzeny odpadają 3600 też, ale do 144 Hz widzę po swoim zestawie że potrzebuje póki co mocnej karty, bo więcej gier/miejsc jest dławionych przez GPU, niż CPU. A tam gdzie dławiony jest CPU to nawet po zmianie na 3600 nie uzyskam dużo FPS (poza tym to kilka gier pokroju GTA 5 i na dodatek w mieście, w 90% przypadków takie sytuacje nie występują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz to tylko apex i cs go u mnie, chociaż też się zastanawiam czy to nie jest błąd . Muszę zmienić monitor, bo na obecnym przy 60hz mnie bolą oczy , liczę na to , ze odświeżanie pomoże mi w tym . I dodatkowo mam rozlany obraz przy każdym szybszym ruchu . A że jest e promocji 240hz i może się to uda tanio kupić to akurat bym taki wziął . Poza tymi 2 grami, będę grał na 75fps , bo też nie widzę sensu cisnąć po ponad 100 , jak nie ma żadnych korzyści

 

Jak kupisz 240Hz to nie będziesz chciał grać w 75Hz. Poza tym rozsądniej byłoby ustawić dalej 240Hz ( szybciej panel reaguje ) i dodać do tego Gsync Compatible + limiter na 80 FPS ( 1/3 odswiezania ). Tylko to dalej nie przejdzie. Możesz śmiało założyć, że poniżej 100FPS nie będziesz chciał w nic grać. Od biedy jak pograsz w coś na 60-75FPS kilka dni bez odpalania innych w między czasie szybszych gierek, to jakoś może to przełkniesz. Sam zobaczysz, ale możesz już teraz nastawić się mentalnie, że 100FPS na ekranie 240Hz to takie minimum dla komfortu. Lepiej 120FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się między rx 5700 a rtx 2060 super przy połączeniu z r5 2600, docelowo 75 Hz.

Czy narzut sterownika amd nie pogorszy wyników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 2060s, RX ma sens jeśli jest tańszy i nie chcesz dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra w sobotę nie przejade się do Ct bo muszę jechać na zebranie , więc ryzena 3600 nie sprzedaje , niech się kisi do czasu wymiany karty i monitora. Z monitorem będę myślał, ważne byle mnie nie bolały oczy i głowa po 2h grze z krótkimi przerwami jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam w gierki, od RPG po FPS czy nawet strategię, a multi to czasem BF1 i MMO. Ryzen dał w tym przypadku kopa, ale ja miałem dużo gorszy sprzęt DDR3 1600mhz z Xeonem z glutem to tak średnio działało, w miejscach procesorowych miejscami 40FPS na korzyść Ryzena.

 

Teraz tylko zmienić grafę na 1660Ti/2060 i do monitora 75hz z FS będzie jak ulał, będzie grane 60-75fps. Teraz gram 50+. BF1 na luzie działa w 120fps z lockiem, z moimi ustawieniami.

Nie którzy mi mówili po co 3600 jak można 2600, ale wziąłem 3600 i raczej nie zmienię przez dobre parę lat. Oby tylko MSI nie popsuło biosów i płyta działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 2060s, RX ma sens jeśli jest tańszy i nie chcesz dopłacać.

 

W komputroniku jest rx 5700 Mech za 1749, ale niedostępny.

Jeżeli rzeczywiście byłaby taka cena to rtx odpada.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...