Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

BIOS to trzeba zawsze aktualizować bo to świeża platforma wymagająca poprawek.

Od siebie dodam, że obecnie na Gaming Plus Max nie ma absolutnie żadnych problemów.

 

Kolego A kreciles ram na tej płycie? Nie pojawiają się problemy , jak ustawiasz częstotliwość powyżej 3533mhz ? Na zwykłym tomahawku , zmiana timingow z 16 na 14 nic nie daje, nawet 0.1ns mniej w opóźnieniu , to samo jak ustawie geardown mode na disabled . Jak ram puszczę powyżej 3533mhz to płyta ma fochy z uruchomieniem, raz się pc włączy, raz resetuje . Dlatego postanowiłem zakończyć swoje męki kupując b450 gigabyte:)

Bo wstyd i hańba mieć wolniejszy ram niż na ryzenie 1600 , a w sumie z moich wypowiedzi można łatwo wywnioskować, że ryzena 3600 zostawiłem bardziej dla sportu , a nie dlatego że brakowało mi wydajności:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime-P wychodzi lepiej cenowa, bo dostajemy niezłą sekcję,

a najtańsze X570 od MSI mają gorszą. (ALE WCIĄŻ WYSTARCZAJĄCĄ)

 

Lepiej cenowo wychodzi to co jest tańsze, szczególnie jak jest o 100zl tańsze.

 

Tak samo możesz mi powiedzieć, że lepiej cenowo wychodzi Audi RS4 czy BMW M3 bo ma mocniejszy silnik niż zwykłe V6 czy R6 :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu powiedz mi jak najlepiej ustawić dla wentyla cpu fan step up time i step down bo wiem że kiedyś o tym pisałeś ale nie pamiętam w którym temacie :cool::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu masz po części rację, ponieważ mało jest wariatów, co będą kręcić 12/24 czy tam 16/32 , bynajmniej ja posiadając takiego cpu bym o tym nie myślał. A sekcja do 3800x i oc powinna starczyc w takim msi + chłodzenie powietrzem , ewentualnie jakieś aio + nadmuch na sekcje . Ale patrząc z drugiej strony , przynajmniej ja jak kupię x570, to będę na tej płycie siedział parę lat , więc obliczajac te 100zl / 36 miesięcy przyjmijmy , wychodzi dopłaty niecałe 3zl miesięcznie. Mimo , że płyta msi x570 by mi w zupełności wystarczyła, jednak dołóże do asusa x570 . Akurat Asus dość się popisał tymi płytami, nawet jeśli chodzi o najtańsze modele . Dla zwykłego Kowalskiego płyty b450 są w zupełności wystarczające pod ryzena 3600/3700x , do tego pierwszego bez stresu starczy nawet tani gigabyte b450m i można robić jakieś tam oc na niej .

Temat sekcji przeswietlilem dość szczegółowo, bo szukałem płyty x570 z bardzo napiętym budżetem, w zasięgu miałem tylko i wyłącznie outletowe msi x570. Jako że te oferty były niezbyt satysfakcjonujace w sensie cena a niekomoletne wyposazenie, lub info że plyta naprawiana , mnie odrzucilo . Wole dolozyc i kupić produkt wolny od wad , bo jednak chciałbym żeby co najmniej do czasu gwarancji , płyta działala bezproblemowo .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalną wartość jaką się da. No chyba że nie będzie limitu i zaczniemy mówić o kilkudziesięciu sekundach do nawet kilku minut :D

 

Radiator potrzebuje kilku-kilkunastu sekund aby rozgrzać się nawet, jak go przypalisz zapalniczką. Ma sporą bezwładność termiczną i nie ma sensu dymać w zimny radiator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalną wartość jaką się da. No chyba że nie będzie limitu i zaczniemy mówić o kilkudziesięciu sekundach do nawet kilku minut :D

 

Radiator potrzebuje kilku-kilkunastu sekund aby rozgrzać się nawet, jak go przypalisz zapalniczką. Ma sporą bezwładność termiczną i nie ma sensu dymać w zimny radiator ;)

step down też na maksymalną czy tylko podbijanie obrotów? Limit jest 0.7s (do wyboru 0.1 0.2 0.3 i 0.7)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłać coś do MSI to cud, error 500 service is busy. Dobrze, że skopiowałem to co wyskrobałem, może potem jakimś cudem ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

step down też na maksymalną czy tylko podbijanie obrotów? Limit jest 0.7s (do wyboru 0.1 0.2 0.3 i 0.7)

 

Na maksa daj wszystko. Uspokoi to wentylatory. Do tego podnieś całą krzywą w górę, tak żeby do np 65*C było 700rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maksa daj wszystko. Uspokoi to wentylatory. Do tego podnieś całą krzywą w górę, tak żeby do np 65*C było 700rpm.

Ustawienia mam swoje tak żeby od 63 było 1000rpm a maksymalne 1300rpm przy 75 w biosie lite nie ma krzywej panie :) są tylko pola i wartości do wpisania cyfrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem pasjonatem kart graficznych,

teraz doszły płyty główne, nie mogę się doczekać

kiedy zainstaluje prime-p, ciekawe na ile pójdą pamięci,

chyba zostanę na r5 2600 i za rok kupie np. R7 4700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po wgraniu tej najnowszej bety z 9 września do tomahawka system nie chciał wczytać sterowników karty grafiki... Jestem na pulpicie działa ok ale nie 144hz dopiero po 7 min odpala sterownik co za bez sens.. Ok. Rozumiem że beta ale już jest agesa Abba i znowu kolejna beta i po cholerne tyle zakładek overclock jak jedna druga się kłóci :/

 

Mi po wgraniu tej najnowszej bety z 9 września do tomahawka system nie chciał wczytać sterowników karty grafiki... Jestem na pulpicie działa ok ale nie 144hz dopiero po 7 min odpala sterownik co za bez sens.. Ok. Rozumiem że beta ale już jest agesa Abba i znowu kolejna beta i po cholerne tyle zakładek overclock jak jedna druga się kłóci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty MAX zaczynając taniec jednak czytając komentarze MSI nie radzi sobie z biosami nadal,

za 300 złotych więcej można kupić x570 prime-p, waham się między b450 gaming plus, a x570 prime-p,

dołożyć nie jest dla mnie problemem tylko czy nie jest to roztrwonienie pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakończyłam przygodę z płytami MSi, no niestety przykro mi wpadł asus x570 rog strix gaming.

Dwa miesiące czekania na stabilny bios i wciąż tylko beta wersje i ciągłe problemy a to z bootowaniem a to z wykrywaniem karty graficznej lub XMP ramu, gdy inni producenci już dawno sobie z tym poradzili.

Lubię MSi ale w dobie ostatnich wpadek z płytami oraz kartami graficznymi ... no cóż trochę szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się wentylator na chipsecie?

Jakie temperatury?

Przypuszczam, że taki sam jest w prime-p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się wentylator na chipsecie?

Jakie temperatury?

Przypuszczam, że taki sam jest w prime-p.

 

Dopiero co zainstalowany system więc jeszcze nic nie wiem o głośności tego małego wichra.

Po odpaleniu ma 1600obr w czasie pracy 2300obr, czy go słychac nie wiem bo inne wentylatory go zagłuszają bo pracują na 50% mocy. Jeszcze gier nie uruchamiałem.

Wieczorem zrobię większe testy jak będzie głośny w czasie grania to płyta do zwrotu leci ;)

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o zdanie raportu na temat tego wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty MAX zaczynając taniec jednak czytając komentarze MSI nie radzi sobie z biosami nadal,

Jaki "taniec" - proszę o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się już czekać na nowy BIOS nie chce, jakby ktoś chciał kupić B350 Tomahawk, albo zamienić się na jakąś która obsługuje bez problemu nowe Ryzeny(oczywiście z dopłatą z mojej strony) to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem na rękojmie swoją b350.

Napisałem, że płyty b350 są przeznaczone do

obsługi Ryzen 1000, 2000, 3000 jednak wraz z premierą

3000 okazało się, że płyta posiada

wadę konstrukcyjną/projektową, producent zastosował

zbyt mała kość biosu (16 mb) w rezultacie konieczne

było wydanie okrojonych biosów, co prowadzi

do braku kompatybilności z moją konfiguracja itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem na rękojmie swoją b350.

Napisałem, że płyty b350 są przeznaczone do

obsługi Ryzen 1000, 2000, 3000 jednak wraz z premierą

3000 okazało się, że płyta posiada

wadę konstrukcyjną/projektową, producent zastosował

zbyt mała kość biosu (16 mb) w rezultacie konieczne

było wydanie okrojonych biosów, co prowadzi

do braku kompatybilności z moją konfiguracja itd.

 

I jak przyjęli ?

Bo ja mam dokładnie tak samo też chciałbym zwrócić.

Możesz dać wzór swojego pisma ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na odpowiedź.

ale jest szansa bo w dziale reklamacji

pracują osoby, które się nie znają

więc mogą zaakceptować techniczne uzasadnienie,

jak będę w domu napiszę Tobie co wymyśliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, czekam, super bo jak Tobie się uda to i mi może też się uda.

Fajnie by było bo płyta najtańsza nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 500,

kupiona w Empiku bo miałem 200 na beneficie.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Panowie że pisze o płycie gigabyte w temacie o msi . Ale łączy je jedno. Problem . Zmontowalem pc , przyjrzalem się cpu , bo z jednej strony pasta na cpu nie odbiła pasty na chłodzeniu , okazało się że ma jednym rogu mam jakby niroszlifowany kant. Dałem więcej pasty i będzie pewnie Oki. Ale tak. Pc zmontowalem na płycie gigabyte b450m ds3h , przyszła dziś, okazało się że miała bios 41 czyli przedostatni, zaktualizowalem bios do najnowszego . Zmontowalem w końcu ryzena 3600 (pierwsze uruchomienie tej płyty było na rysiu 1600) , pierwsze uruchomienie i fajnie bo pc się włączył, załadowal się system i znowu mi usunęło wszelkie sterowniki (Miałem to samo na tomahawku po włożeniu ryzena 3600) . Zainstalowałem wszystko po Bożemu. Postanowiłem wyłączyć pc i iść na dół. Przychodzę na górę chce uruchomić pc , wszystko niby Oki, ale uwaga nie pokazuje się obraz na monitorze , wentylatory normalnie pracują itp , a wyskakuje komunikat na monitorze "brak wejścia wideo , przejście w stan uśpienia " . Nie jednego pc robiłem i żadne resety zworka, wyciągnięcie i włożenie karty graficznej , podmiana kabla dvi , wyciągnięcie jednego modułu ram nie pomaga. Pc jest martwy ... Mam włożyć ryzena 1600, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

 

Co ważne , włączam pc zawyja chwilę wentylatory od grafiki , ucisza się i pc jakby się zresetowal, znowu zawyja wentylatory i się uciszaja i tak zostaje . Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu ? Pozbycie sie ryzena 3600 zostawiam jako ostatnia możliwość

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić płytę w wersji Max od MSI i nie kombinować pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...