Forum PCLab.pl: Aplikacja do przetwarzania tekstu na mowę. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Aplikacja do przetwarzania tekstu na mowę. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   iscw 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Lipiec 2019 - 20:43

Cześć,

szukam jakiejś sensownej aplikacji do przetwarzania tekstu (np. ebooków) na mowę. Kiedyś była świetna polska Ivona, teraz jest usługa Amazon Polly, ale nie mogę znaleźć żadnej osobnej aplikacji. Ktoś coś wie, czy pozostał tylko Amazon? Może jest jakaś lepsza bądź tańsza alternatywa dla Amazona?

dzięki,
Tomek

#2 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Lipiec 2019 - 23:25

a wbudowana w windows nie działa z ebook; od zawsze, tzn od xp działa na plikach microsoft reader, a to rodzaj epub; ale jakość, przynajmniej na xp, niezadawalająca, nadaje się co najwyżej do nauki angielskiego, raczej nie do tworzenia audiobooków; czy wbudowana, albo do ściągnięcia, powyżej xp nie wiem - nazywa się w dokumentacji ms reader text to speech application i book to speech application

ps - ale nie jestem pewien, czy te aplikacje dla epub i ta czytająca ms reader to to samo, bo o ile pamiętam nic nie ściągałem, a w ms reader była od razu opcja play z czytaniem - więc niewykluczone, że czyta syntetyzator mowy, który jest do celów ogólnych (w folderze speech w windows), natomiast te aplikacje dla ebooków są lepsze

Ten post był edytowany przez glauks dnia: 08 Lipiec 2019 - 23:31

Strona 1 z 1