Skocz do zawartości
Hubiq

Telefony Xiaomi a obsługa exFAT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy obecne modele smartfonów Xiaomi (które miały premiery w ciągu ostatnich 12 miesięcy) obsługują bez problemów karty pamięci Micro SDXC? Pytam konkretnie o SDXC, a nie SDHC ponieważ są to karty o pojemnościach od 64GB wzwyż. Te karty mają domyślny system plików exFAT, zamiast FAT32.

 

Mam Xiaomi Redmi 3 i niestety telefon nie wykrywa kart 64GB i większych, ponieważ posiadają system plików exFAT, zamiast FAT32. Oczywiście mogę na komputerze przeformatować kartę na FAT32, potem sformatować nią w telefonie i będzie wykrywana. Tylko coś takiego jest dla mnie bezużyteczne, bo karta pomimo większej pojemności nadal będzie miała ten felerny system plików FAT32, który uniemożliwia mi przegranie na telefon jakiegokolwiek pliku, który przekracza 4GB... (ograniczenie FAT'32). Żadnego większego filmu nie mogę sobie przegrać :mad2:

 

Ktoś może używa nowszych modeli xiaomi i może sprawdzić czy też mają takie ograniczenia co do kart pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O ile alkualne modele, np topowe mają obsługę kart pamięci ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Xiaomi A1, SanDisk 64GB SDXC, system plików NTFS albo exFAT (obsluguje większe pliki niż 4Gb).

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...