Skocz do zawartości
Kamil1983

Z390 |3 x HDD RAID 0| > przejście na x570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam płytę Aorus z390 master z i9 9900k i mam utworzony RAID0 z 3 x WD blue 1 TB [na same gry]. Po wczorajszej premierze ryzenów zamówiłem 3900x z płytą aorus x570 master. Moje pytanie jest takie, czy te dyski utworzone na z390 będą działać na x570?. Bardzo proszę o pomoc, bo w tym tygodniu będę zmieniał na x570 i nie wiem czy nie będę musiał coś kombinować. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim raid mowa.

Windowsowe dyski dynamiczne - bez problemu.

RAID na kontrolerze intela? Teoretycznie jest szansa że to się podniesie, pod warunkiem że ustawisz taką samą kolejność dysków i stripe size. To oczywiście pod warunkiem, że ani jedna, ani druga technologia fake-raid nie wrzuca swoich własnych metadanych na nośniki. W sumie można by sprawdzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID0 utworzyłem w uefi, więc na kontrolerze intela. Z tego co się orientuje to kolejność dysków nie ma znaczenia, chyba że przy zmianie na x570 może mieć to wpływ. stripe size nie będę ustawiał bo ja nie chce tworzyć macierzy na nowo .Bo stripe size ustawia się tylko przy tworzeniu. Planuje, że wejdę w uefi na x570 i zmienię w opcji tylko kontroler dysków na raid. Tak robiłem gdy przechodziłem z z270 na z370 i ostatnio na z390. Może znajdzie się ktoś kto przechodził z intela na amd z dyskami w macierzy RAID. Jak nie to dam znać jak już przejdę na x570 jak to poszło, żeby była taka informacja na forum bo może kiedyś ktoś też będzie szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka migracja przechodziła bez manualnej ingerencji, to znaczy że są jakieś metadane na temat konfiguracji macierzy na dyskach. A to już jest szczegół implementacyjny - nie oczekiwałbym, że na chipie AMD jest to zrealizowane tak samo, a tym bardziej że samo zaskoczy.

 

Jest cień szans że przy ręcznym ustawieniu macierzy to zadziała - ale trzeba by w setupie podać taką samą kolejność kolejność dysków i stripe.

 

Jak znajdę u siebie jakieś wolne dyski do testów i chwilę czasu na to to sprawdzę, bo nie kryję że temat ciekawy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edit. Do usunięcia.

Edytowane przez bugstweete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...