Skocz do zawartości
skowronek1510

Laptop do wszystkiego, maszyna uniwersalna do 3tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Te wspomniane MateBooki można teraz w X-Kom w mega cenie dorwać, na Pepperku wrzucili, że można 14-stke zgarnąć z Ryzenem 5 i Vegą 8 za 2099. IMO do Twoich zastosowań na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wspomniane MateBooki można teraz w X-Kom w mega cenie dorwać, na Pepperku wrzucili, że można 14-stke zgarnąć z Ryzenem 5 i Vegą 8 za 2099. IMO do Twoich zastosowań na spokojnie.

 

 

możesz rzucić jakiś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ostatecznie, już w 100% podejmuję decyzję pomiędzy tymi laptopami:

 

https://www.x-kom.pl/p/502406-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-15-r512fl-i5-8265u-20gb-512-mx250.html

 

https://www.x-kom.pl/p/491562-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-16gb-256-gtx1050.html

 

Legion - lepsza karta graficzna.

Asus - więcej Ramu, większy dysk, ładniejszy wygląd.

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem elaborat i przypadkiem cofnąłem przyciskiem na myszce ;/

 

Raz jeszcze na szybko:

20GB nie ma opcji wykorzystać w duecie z niskonapięciowym procesorem i MX250. Po prostu żadna gra która się odpali nie zużyje więcej niż 8GB, w programach też więcej nie dasz rady. Dlatego też oszczędź sobie 300 zł i wybierz:

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265U/8GB/512 MX250 - 2799 zł

 

Co innego w Legionie - tam masz mocny procesor + mocną kartę więc jest opcja że kiedyś Ci się więcej niz 8GB RAM przyda ale też niezbyt często jeśli w ogóle.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób pisało o wyższości 16GB ramu, poprzez wykorzystywanie przez procesor dwóch kości - nie chcę namieszać, ale coś takiego czytałem. Dodatkowo mówiliście, że w Asusie nie ma matrycy IPS. Teraz pytanie czy ta matryca tak diametralnie się różni od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób pisało o wyższości 16GB ramu, poprzez wykorzystywanie przez procesor dwóch kości - nie chcę namieszać, ale coś takiego czytałem. Dodatkowo mówiliście, że w Asusie nie ma matrycy IPS. Teraz pytanie czy ta matryca tak diametralnie się różni od siebie.

 

Bo tak jest, ale zazwyczaj pamięć ram możesz dołożyć więc to nie jest problem-z czasem można sobie tą wydajność po prostu poprawić.

IPS przy zastosowaniach multimedialnych robi różnicę ze względu na szersze kąty widzenia.Porównywanie Y530 i Asusa nie ma sensu, bo to dwa różne światy jeżeli chodzi o wydajność (podzespoły znacznie się różnią pod tym względem).Za 100zł więcej masz też wersję z dwoma dyskami:

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/240+1TB GTX1050 za 3299zł

Te Lenovo można porównać z Asusem Vivobook PRO z wcześniejszego postu- podzespoły i ich wydajność są podobne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób pisało o wyższości 16GB ramu, poprzez wykorzystywanie przez procesor dwóch kości - nie chcę namieszać, ale coś takiego czytałem. Dodatkowo mówiliście, że w Asusie nie ma matrycy IPS. Teraz pytanie czy ta matryca tak diametralnie się różni od siebie.

 

Tak, tylko że wydajność z Dual Channel czyli dwóch kości zauważysz w Twoim przypadku wyłącznie w grach których nie uświadczysz na MX250 bo to shit w porównianiu do jakiejkolwiek normalnej grafiki chociażby GTX 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, przekonaliscie mnie. W sumie za podobna cenę mam duzo lepszego laptopa, dodatkowo o ciekawym wyglądzie. Może nie jest tak ładny jak Asus, ale za to dużo lepszy technicznie. Do tego moze kiedyś jednak zachce mi sie w cos zagrac, wiec lepiej mieć lepsza kartę.

 

Dziękuję raz jeszcze, biorę Legiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję raz jeszcze, biorę Legiona :)

 

W takim razie proponuję wybrać wersję bez SSD i dokupić oddzielnie bo masz wtedy wpływ na to co dostajesz - możesz mieć w tej same cenie świetny SSD na 5 letniej gwarancji i dużo większych transferach:

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/1TB GTX1050 - 3099 zł

+

ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią sie te dwa dyski? Będąc szczerym to je nie bede potrafił tego zamontować

 

W takim razie zapytaj x-kom czy zrobią to dla Ciebie. Jeśli kupujesz osobno to masz wtedy gwarancję na dysk 5 lat zamiast 2. No i masz pewność tego co jest w środku.

Ale jeśli xkom tego nie zrobi to daj sobie spokój i kup gotowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem pytanie.

Jeszcze tylko pytanie, bo znalazłem coś takiego:

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y530-i5h-12gb-256pcie-gtx1050-win10-8055566583

 

Mniej ramu, ale z systemem i dodatkowym dyskiem HDD, opłaca się, czy brać ten z x-kom z 16gb ramu?

 

Właśnie tutaj nie ma dodatkowego HDD i jest 12 zamiast 16GB RAM co jest dosyć dziwną kombinacją. Pytanie czy potrzebujesz systemu, jeśli nie bo go masz we własnym zakresie to nielogiczny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod wątek, wymagania, najlepsza możliwa matowa matryca IPS, wąskie ramki, który z poniższych modeli byłby lepszym wyborem

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD

czy

HP Pavilion 15 i3-8145/8GB/256 Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod wątek, wymagania, najlepsza możliwa matowa matryca IPS, wąskie ramki, który z poniższych modeli byłby lepszym wyborem

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD

czy

HP Pavilion 15 i3-8145/8GB/256 Blue

 

Osobny temat, na tym forum nie podłączamy się pod wątku bo robi się burdel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w coś zagrać to GTX 1050 TI jest wydajniejszy od GTX 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opłaca się. Karty graficznej nie wymienisz z jaką kupisz laptopa taka już pozostanie. Ram, ssd można zmieniać- grafiki nie.

Z plecakiem + mysz LEGION Y 530

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie - czy laptop, który wysłałeś ma też dysk SSD M.2 PCIe? Bo nie widzę takiej informacji, a pisaliście tutaj, ze te dyski są jeszcze szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli opłaca się dopłacić te 50zł i mieć lepsza kartę?

 

50zł to niewielka dopłata do GTX'a 1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyraźnie napisane 256GB m.2 2280 PATRIOT Scorch PCIe NVMe (odczyt: do 1700MB/s, zapis: do 780MB/s), czyli bardzo wydajny.

Ten wyżej nie ma napisane konkretnego modelu, więc trudno wydedukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj outletu lecz Lenovo y530, ewentualnie Acer Aspire 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...