Skocz do zawartości
skowronek1510

Laptop do wszystkiego, maszyna uniwersalna do 3tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze!

 

Po 4 latach z moim Asusem R556L czas na nowy sprzęt.

Potrzebuje laptopa, na którym mogę pracować (exel, word, jakieś mało wymagające programy graficzne), oglądać filmy w dobrej rozdzielczości oraz od czasu do czasu pograć w Fifę lub starsze wersje CoDa, ewentualnie 1-2 część Wiedźmina.

Dodam, że gry opcjonalnie i tak jak wspomniałem tylko i wyłącznie starsze tytuły.

 

Mój wybór padł na ten laptop:

 

https://www.x-kom.pl/p/502800-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r512fl-i5-8265u-12gb-512-mx250.html

 

Co sądzicie? Nada się?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W takim budżecie:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 2999zł

Laptop ma podobne podzespoły jak w/w Asus, a dodatkowo ma matrycę IPS, system operacyjny i aluminiową obudowę. Jest stosunkowo lekki jak na 15" 1,68kg. MX250 nada się do starszych tytułów.

Ewentualnie:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 2999zł

Troszkę bardziej taki ultrabook, choć konfiguracja nie odbiega znacząco od Aspire 5 (ale jest tu mniejszy dysk SSD). MX150 i 250 to praktyczniee same karty więc sama wydajność GPU się też nie zmienia.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za sugestie, zatem wliczając laptop, który wybrałem na samym początku oraz te 3, które Wy wkleiliście - jaki sprzęt byłby najlepszy?

Dodam, że gry nie są aż tak ważna kwestią przy zakupie, a raczej dodatkiem.

 

ps. Biorąc pod uwagę kartę graficzną czy inne podzespoły to teoretycznie ten gamingowy Asus wypada najlepiej.

Edytowane przez skowronek1510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to jest laptop multimedialny. Można go nazwać gamingowym, ale to trochę na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Laptop ma być z systemem, czy może być.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie dodałem tego.

Laptop może być oczywiście bez systemu.

 

W tym Asusie, którego wysłałem podoba mi się wygląd i ta cienka obramówka, dodatkowo z tego co wcześniej czytałem na tym forum jest fajnym sprzętem do oglądania filmów, pracy czy mało wymagających gier.

 

Oczywiście jak znajdziecie coś lepszego to jestem otwarty na propozycję.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie na czym bardziej Ci zależy czy na wadze i mobilności czy na wydajności.

 

Jeśli waga i mobilność to może spodoba Ci się 14 calowy, z matrycą matową IPS, wykonany z aluminium i ważący tylko 1,45 kg Swift:

Acer Swift 3 i5-8250U/8G/256/Win10 FHD IPS MX150 - 2999 zł

Od razu uprzedzam pytanie - MX150 to dokładnie ta sama karta co MX250. 8GB a 12GB RAM nie zauważysz żadnej różnicy w codziennym użytkowaniu.

 

 

Jeśli stawiasz na wydajność ( nie tylko w grach) to ciekawą opcją bo z RX560X jest Acer Nitro:

Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

aczkolwiek Asus z propozycji Stefana będzie wydajniejszą opcją.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/240+1TB/Win10 MX150 2999 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, dwa dyski wewnątrz laptopa, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

 

Jeżeli chodzi o bardzo dobry stosunek ceny do wydajności

Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD FHD IPS 1050Ti 2999 zł

Matryca FULL HD, procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, aluminiowa obudowa w stonowany designu, wydajniejszy dysk SSD PCIe oraz miejsce na jeszcze jeden dysk SATA, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki, wydajniejsza karta graficzna od RX560 czy GTX1050.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up, Acer z Twojej propozycji nie ma matrycy IPS i dlatego jeszcze wcześniej nikt go nie polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050 - 3199zł

Laptop gamingowy z cienko obramowaną matową matrycą 15,6" IPS FullHD o dobrym pokryciu kolorów. Klawiatura laptopa jest wygodna, oraz posiada podświetlenie. Audio Harman Kardon ma miłe dla ucha brzmienie. W standardzie laptop ma wydajny 4 rdzeniowy procesor i5-8300H, kartę graficzną GTX 1050 4GB, 8GB RAM, szybki dysk SSD 256GB + wolne miejsce na przyszłą rozbudowę o drugi dysk.

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050Ti - 3349zł

Wersja z wydajniejszą kartą graficzną GTX1050Ti jest o 150zł droższa, więc jak chcesz pograć w coś bardziej wymagającego i masz opcję zwiększenia budżetu, to moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze nie zalezy mi na wadze i mobilności.

Co dla Was moze być glupstwem - zalezy mi na klawiaturze numerycznej.

Cena to max 3k i niestety nie mogę jej przekroczyć.

Zatem pomiędzy Asusem, który wysłałem, a tym co Wy poleciliscie, gdzie jest najlepszy stosunek jakość/cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu każdy wybierze swoje bo wszyscy lecą na reflinkach, ostateczną decyzję musisz podjąć sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najwydajniejszy w grach Asus FX505, ale laptop jest bez systemu.

Do zadań multimedialnych i lekkich gier Aspire 5 spokojnie wystarczy, ma system, aluminiową obudowę, a pamięć może działać w trybie dual channel (są dwa sloty).

Vivobook- również wystarczy do multimediów i lekkich gier. Brak systemu, niewielki akumulator, brak aluminiowej obudowy, za to atrakcyjny design, wydajność na podobnym poziomie co Aspire 5 (ale tylko jeden slot na pamięć). Matryca EWV (może być IPS, ale może być też i zwykła TN'ka-taka trochę loteria).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Osobiście z tych podanych ostatniego Asus bym brał najmniej pod uwagę.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo mam pytanie,

 

Zwiększyłem trochę swój budżet i tutaj pytanie - jaki z tych dwóch modeli byście wybrali?

 

https://www.x-kom.pl/p/490360-notebook-laptop-156-acer-swift-3-i5-8250u-16gb-256-win10-mx150-fhd-ips.html

 

https://www.x-kom.pl/p/489211-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-16gb-512-win10-mx250-srebrny.html?partnerid=100497834&sm12=Nw==&ts=1562771784&token=1984e031aee90f3fcf19852c936c489c&106

 

 

ps. Gdzieś poczytałem, że fajnie byłoby kupić coś z procesorem i7 zamiast i5, nowsza generacja itp - prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia, Aspire ma większy SSD- reszta specyfikacji praktycznie identyczna-kwestia co się bardziej podoba. Nie warto dokładać do i7 niskonapięciowego, i5U spokojnie wystarczy.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu zwiększyłeś budżet ? Jeśli chodzi o i7 a i5 to w przypadku procesorów niskonapięciowych czyli z końcówką U nie ma to żadnego znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, ale to max do 3.5k

 

Dodam jeszcze, ze nie zalezy mi na aluminiowej obudowie, dlatego myślałem na początku nad tym Asusem.

Czytałem tez, ze oznaczenie EWV, to IPS, tyle że pod inna nazwa.

Edytowane przez skowronek1510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tez, ze oznaczenie EWV, to IPS, tyle że pod inna nazwa.

Pod EWV kryją się zarówno IPS i TN, to loteria. My po prostu już wiemy z doświadczenia w którym modelu co się kryje ;)

 

Ok w takim razie za maksymalny budżet jest też maksymalna wydajność - GTX 1650 (wydajniejszy od GTX 1050Ti a tym bardziej od GTX 1050) , Ryzen który jest odpowiednikiem wydajnościowym i5-8300H, nie jest "kastratem" niskonapięciowym - w grach robi to bardzo dużą różnicę. Jest też matryca matowa IPS 120Hz oraz duży 512GB dysk SSD NVME. Ram 8GB w zupełności wystarczający do reszty podzespołów, w razie gdyby kiedyś pojawiły Ci się dodatkowe fundusze to warto zakupić dodatkową kość 8GB żeby mieć Dual Channel - jeszcze większa wydajność w grach. Laptop posiada oczywiście podświetlaną klawiaturę i wydzieloną część numeryczną - to na czym Ci zależało.

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512 - 3499 zł

 

Druga propozycja:

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050Ti - 3499 zł

Nieco mniejsza wydajność w grach - GTX 1050 Ti. i5-8300H o którym wspominałem wyżej. 8GB RAM i 256GB SSD - jedno i drugie z możliwością rozbudowy. Jest podświetlana klawiatura i wydzielona część numeryczna.

Ekran matowy IPS. System Windows 10 w cenie.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pod względem wydajności

MSI GL63 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 3499 zł

Matryca FULL HD choć ciężko określić jaka, według testów w modelu z 60hz powinna występować IPS, wykonanie akceptowalne, procesor 9 generacji, niezła kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i bardzo Wam dziekuje, tylko, ze ja nie szukam laptopa gamingowego. Będąc szczerym, w tym roku zagrałem tylko w Fife 19, starszego Wolfenstine'a i Tibie :)

Dlatego nie zalezy mi na gamingowym lapku z aluminiową obudową. Bardziej celuje w świetną matryce, dobry profesor, klawiaturę numeryczna i dysk oraz kartę, którą ewentualnie uciagnie takie tytuły jak Fifa czy wlasnie Wiedźmin 1 lub 2.

Edytowane przez skowronek1510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i bardzo Wam dziekuje, tylko, ze ja nie szukam laptopa gamingowego. Będąc szczerym, w tym roku zagrałem tylko w Fife 19, starszego Wolfenstine'a i Tibie :)

Dlatego nie zalezy mi na gamingowym lapku z aluminiową obudową. Bardziej celuje w świetną matryce, dobry profesor, klawiaturę numeryczna i dysk oraz kartę, którą ewentualnie uciagnie takie tytuły jak Fifa czy wlasnie Wiedźmin 1 lub 2.

 

MX150/250 wystarczy do takich zastosowań- kwestia gustu czy Aspire 5 czy Asus, ewentualnie :

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/8GB/256 za 3399zł

To już nieco bardziej wydajny laptop, ale nadal ze stosunkowo stonowanym designem. Ma wydajny procesor, kartę GTX 1050 oraz matową matrycę AHVA (jest to odpowiednik IPS'a).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i bardzo Wam dziekuje, tylko, ze ja nie szukam laptopa gamingowego.

 

Ale pisałeś że nie zależy Ci na wadze i mobilności tylko na wydajności więc biorąc pod uwagę realia rynku tak po prostu wychodzi.

 

Dlatego nie zalezy mi na gamingowym lapku z aluminiową obudową. Bardziej celuje w świetną matryce, dobry profesor, klawiaturę numeryczna i dysk oraz kartę, którą ewentualnie uciagnie takie tytuły jak Fifa czy wlasnie Wiedźmin 1 lub 2.

 

Jak wyżej - dobre podzespoły są albo w laptopach gamingowych albo stacjach roboczych ( nie ten budżet, inna liga).

 

Oczywiście takie tytuły jak W2 czy fifa uciągnie byle MX150 ale kiedyś możesz chcieć ograć Wiedźmina 3 i wtedy już nie będzie to tak przyjemne doznanie jak by mogło być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...