Forum PCLab.pl: Migająca dioda DRAM na płycie głównej Asus P8P67 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Migająca dioda DRAM na płycie głównej Asus P8P67 Dioda DRAM LED

#1 Użytkownik jest niedostępny   BvO007 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Lipiec 2019 - 10:37

Cześć, Wczoraj rano jak zwykle chciałem uruchomić komputer, a tu czekała na mnie niespodzianka.

Po kliknięciu power na obudowie, komputer po 2-3 sekundach wyłączył się od tak. Później zauważyłem, że na płycie głównej świeci, a raczej mryga na czerwono Led DRAM. Pierwsza myśl - wina ramu. Wymieniłem na dwie inne kości, nie działało. Wywaliłem kartę graficzną nie działało. Nawet poluzowałem troszkę śrubki od płyty głównej, bo komuś to zadziałało i nic. Zresetowałem BIOS i w międzyczasie sprawdziłem instrukcję i było tam o przycisku MemOK!. Przytrzymałem go i po kilku samoistnych restartach komputer włączył się, ale był napis ,,Chassis intrude System halted!" bez żadnej opcji wejścia do biosu/systemu. Po zrestartowaniu komputera mogłem uruchomić bios i wybrać skąd zbootować system, wybrałem dysk i się windows uruchomił. Kilka godzin później zrestartowałem komputer i sytuacja była taka jak wcześniej, czyli Led DRAM mrygał na czerwono. Dzisiaj było to samo, ale uruchomiłem komputer za pomocą MemOK! i po włączeniu się biosu dostałem taki sam ekran jak przy system halted, ale teraz tego nie było. Pojawił się napis, że overclocking się nie udał, chociaż nic nie podkręcałem i mogłem wejść tylko w ustawienia biosu i stamtąd zbootować windows. Teraz pytanie. Co mam zrobić? Nigdzie nie mogę znaleźć w instrukcji, internecie, na płycie informacji o chassis intrude i co spowodowało mryganie diody DRAM? Płyta na gwarancję? Czy może update biosu pomóc?

Płyta Główna to Asus P8P67 LGA1155
Procesor: i7-2600k
RAM: Patriot Viper 1600mhz dual channel 4gbx2
Bios z 2012 roku

Pozdrawiam.

Uprzedzając pytania:
Sprawdziłem wszystkie sloty ram, w instrukcji, biosie oraz na płycie nie ma żadnej informacji o chassis intrude.

Ten post był edytowany przez BvO007 dnia: 08 Lipiec 2019 - 10:46

Strona 1 z 1