Skocz do zawartości
BvO007

Migająca dioda DRAM na płycie głównej Asus P8P67

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, Wczoraj rano jak zwykle chciałem uruchomić komputer, a tu czekała na mnie niespodzianka.

 

Po kliknięciu power na obudowie, komputer po 2-3 sekundach wyłączył się od tak. Później zauważyłem, że na płycie głównej świeci, a raczej mryga na czerwono Led DRAM. Pierwsza myśl - wina ramu. Wymieniłem na dwie inne kości, nie działało. Wywaliłem kartę graficzną nie działało. Nawet poluzowałem troszkę śrubki od płyty głównej, bo komuś to zadziałało i nic. Zresetowałem BIOS i w międzyczasie sprawdziłem instrukcję i było tam o przycisku MemOK!. Przytrzymałem go i po kilku samoistnych restartach komputer włączył się, ale był napis ,,Chassis intrude System halted!" bez żadnej opcji wejścia do biosu/systemu. Po zrestartowaniu komputera mogłem uruchomić bios i wybrać skąd zbootować system, wybrałem dysk i się windows uruchomił. Kilka godzin później zrestartowałem komputer i sytuacja była taka jak wcześniej, czyli Led DRAM mrygał na czerwono. Dzisiaj było to samo, ale uruchomiłem komputer za pomocą MemOK! i po włączeniu się biosu dostałem taki sam ekran jak przy system halted, ale teraz tego nie było. Pojawił się napis, że overclocking się nie udał, chociaż nic nie podkręcałem i mogłem wejść tylko w ustawienia biosu i stamtąd zbootować windows. Teraz pytanie. Co mam zrobić? Nigdzie nie mogę znaleźć w instrukcji, internecie, na płycie informacji o chassis intrude i co spowodowało mryganie diody DRAM? Płyta na gwarancję? Czy może update biosu pomóc?

 

Płyta Główna to Asus P8P67 LGA1155

Procesor: i7-2600k

RAM: Patriot Viper 1600mhz dual channel 4gbx2

Bios z 2012 roku

 

Pozdrawiam.

 

Uprzedzając pytania:

Sprawdziłem wszystkie sloty ram, w instrukcji, biosie oraz na płycie nie ma żadnej informacji o chassis intrude.

Edytowane przez BvO007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...