Skocz do zawartości
patytan

Słaby upload... Nowy operator jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w zasadzie WIELKI. Zamierzałem prowadzić streamy na żywo od czasu do czasu.. wszystko ładnie pięknie komputer za 15k do tego mikro lustrzanki chuje muje wyszło 20k, ale nie wziąłem jednego pod uwagę. Mianowicie pobieranie nawet jest spoko, oglądanie filmów w 4k też nie ma problemu netflix ciągle chodził na okrągło na 3 TV bez zacinki i loadingu. Ale testowałem upload swojego internetu i wynosi ono UWAGA http://www.speedtest.pl/test/214084332 0.73 mb/s przy takiej prędkości nie wyśle nawet zdjęcia w świat a co dopiero nagrywanie na żywo.. oczywiście usługa to "Orange".

 

Mieszkam 30 km od Krakowa,województwo "Małopolska" dokładnie Czernichów. Nie wiem czy ktoś się z was zna czy nie jeśli tak to zajebiście, miałby ktoś jakąś propozycję co do innego usługodawcę internetu ? Ponieważ 0.73 upload w orange to kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście usługa to "Orange".

Orange to operator. A usługa to jakiś LTE mobilny czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodziło mi że operator, źle to nazwałem.. usługa internet stacjonarny "wifi"

Edytowane przez patytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za Up się płaci jak się chce więcej,spytaj operatora.Z resztą co byś chciał up mieć większy niż te 10 Mb/s co masz?...nie wiem czy to możliwe.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie mam uploadu 10 mb ;3.. 10 mb to jest download. A upload mam 0.77 mb/s i myślę że tak na pewno coś powinienem znaleźć lepszego bo mamy 2019 rok prawie 2020 a ja mam upload 0.77 mb / s a nie mieszkam w górach czy 100km od najbliższego miasta tylko mam raptem 25 km do krakowa ? do tego zero gór, a do BTS jakieś 3-4 km max. Tak jak mówię to jest śmieszne mieć taki upload 0.77 w 2020 prawie roku i to w Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na link do kanału, ale będzie fajny... Doczekać się już nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tego upa byś chciał mieć bo na razie masz tyle ściągania co ja np.upa czyli 10Mb/s i to jest słabo aby coś wysłać,chyba że zdjęcia do chmury lub małe pliczki...jak sobie wyobrażasz ten stream bo internet masz taki to ja miałem z 5-6 lat temu,chyba byś musiał poszukać coś z przynajmniej 120/30 Mb/s a to i tak zależy co byś chciał streamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do streamowania wystarczy około 12 mb/s uploadu by móc nagrywać w Full HD sprawdzałem i czytałem po różnych forach i wszędzie pisali właśnie że około 12 mb na full hd a 6 mb na hd. Ile chce mieć ? Głupie pytanie hehe, jak najwięcej :) . Tylko nie mam pojęcia czemu mam taki słaby sygnał sprawdzałem teraz i do odbiorników BTS mam 3.5 km oraz do drugiego jakieś 3-4 km również...

 

Spróbuje kabel podłączyć do routera zobaczymy czy będzie różnica, zapewne jeszcze dzisiaj zamierzam zadzwonić do orange i powiedzieć co to kur*wa jest ? bo 0.77 mb uploadu mieć w dzisiejszych czasach to Hit.. w najlepszym wypadku mam nadzieję że zaproponują mi jakieś większy pakiet z uploadem. Jeśli nie to poszukam innego operatora może netia, t-mobile chociaż co do t-mobile wątpie by była różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?...ja się nie znam ale mam neta 120/10Mb/s i pisałem jak to z wysyłaniem plików jest ale skoro tak ludki twierdzą to mogę życzyć tylko powodzenia ze streamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie masz dobre, ale upload też nie zbyt za świetny, ale z takim uploadem już prędzej idzie coś nagrać na pewno w HD. Tak ponoć twierdzą jak jest nie wiem, sam zobaczę i będę kombinował na pewno muszę zmienić usługę/operatora a jeśli efekt dalej nie bedzie dobry to ostatecznie podepne kabel do routera a jesli to nic nie da to przeklinam wieś ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mam pojęcia czemu mam taki słaby sygnał sprawdzałem teraz i do odbiorników BTS mam 3.5 km oraz do drugiego jakieś 3-4 km również...

 

To co Ty masz w końcu LTE czy stacjonarny na kablu telefonicznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zakładam, że nie masz nic innego dostępnego i chcesz spróbować z LTE ? Sprawdź swój adres na stronie https://panwybierak.pl/ u mnie pokazuje poprawnie wszystkie dostępne opcje. Jeśli chcesz spróbować z LTE to sprawdź jakie masz dostępne pasma na okolicznych BTSach http://beta.btsearch.pl/. Przy LTE abyś miał wysoki UL musisz mieć bardzo dobry sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię do orange i sie spytam na wejściu dlaczego mam taki słaby upload... i czy jest opcja zwiększenia go, jestem skłonny nawet wziąć drugie wifi stacjonarne byle by miał ten upload 12 mb w góre... co do BTS sprawdzałem i mam około 4-5 km do jednego i drugiego orange. Możesz nawet kuknąć jak coś gmina Czernichów, Przeginia Duchowna zamieszkanie. ( Małopolska )

 

Co do tego LTE , szczerze własnie wątpię by to coś dało, dlaczego ? Dlatego bo mam numer telefonu w Orange, i zasięg w telefonie mam tak do dupy że w domu nie dam rady rozmawiać bo nikt nic nie wie co mówie i przerywa, na polu już pogadać pogadam, ale internet LTE w telefonie działa jak flaki z olejem, więc myślę że opcja LTE orange odpada, pozostaje stacjonarne wifi tylko, może jakiś większy pakiet wezmę to coś to da jakiś rezultat... póki co jestem kurwa załamany, grzecznie sie tego nie da innaczej powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz po kablu telefonicznym (nie światłowód) to możesz zapomnieć o szybkich transferach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź światłowód albo radiowke.

 

Z ADSL już więcej nie wyciagniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta faktycznie, wiecie nie siedziałem w temacie, dzwoniłem faktycznie do Orange i typ do mnie mówi że max 1 mb /s uploadu moge miec i 10 mb /s downloadu. Pomiary się zgadzają na speed testerze bo uzyskują według maxymalnych prędkości 70%.

 

Minus jest taki że mieszkam na wsi, więc o światłowodzie mogę pomarzyć, chłop powiedział noo... pare lat może i będzie u pana światłowód xD , jedynie co to mogę próbować z LTE , ale orange odpada na pewno bo zasięg niby mam 3 kreski ale jak z kimś mam gadać to musze wychodzić przed dom. Jestem po prostu kurwa w dupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz tel z Androidem ? Zainstaluj Network Cell Info i wrzuć screena. Bez anteny zewnętrznej w twoim przypadku bym do LTE nie startował a antena to dodatkowy koszt i nie wiadomo czy w ogóle będzie sens. Zgaduję, że sygnał łapiesz z miejscowości Rybna. Orange ma tam tylko LTE800 i to zapewne zapchane. Chociaż T-mobile ma w pozwoleniach 1800,2100 i 2600 wiec możliwe, że nawet działają. Co do Orange to musiałbyś się udać pod BTSa i zrobić speedtesta najlepiej o godzinie 19-23. Jak nie będzie innej opcji to może warto wziąć na testy domowy bez limitu z T-mobile z B525 ale musiałbyś sam zakupić antenę zewnętrzną. Teraz też nie wiadomo czy w ogóle Ci sprzedadzą domowy musisz wpisać na ich stronie adres i zobaczyć czy da radę. Jak jesteś zdesperowany i nie ma innej opcji to możesz sobie to sprawdzić. Anteny Telkob 2xATK504. Upload przy ofercie 20 Mb/s niby 3 Mb/s ale w moim (i nie tylko moim) przypadku nie limitują i mam 20/20 Mb/s. 60 Mb/s ma niby 10 Mb/s a ma 30 Mb/s. Tylko musisz mieć dobry sygnał.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://ibb.co/3ddQ4Cs

https://ibb.co/QPmm98B

https://ibb.co/j8nXwKJ

https://ibb.co/FxPMrmV

https://ibb.co/H4Dg0Bx

 

 

Domowy z t-mobile B525 ?;> co to ^^ , i taką zewnętrzną antenke gdzie zamontować ? Ta wiem pytam jak debil, ale wiesz.. urodziłem się i powiem Ci że nie miałem doczynienia z takimi antenami xd, tak wgl to dzieki za rady cos musze wykombinowac, bo na swiatlowod nie bede czekal 5-10 lat.. a przeciez tez nie bede sprzedawal domu z powodu tego ze internet ch*jowo dziala, ale lipa lipa mega.. bo tutaj kompa zalatwilem sb a tu problem z uploadem xD

Edytowane przez patytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli nie Rybna a UMTS 900 z Zagacie (fajna nazwa miejscowości) :). Orange ma tam LTE800, 1800, 2100 i możliwe, że i 2600. Mówię bez anten i samodzielnego testowania się nie obejdzie... Anteny montujesz w kierunku stacji BTS. Czyli np. te Zagacie, Rybna. B525 to router LTE a dokładnie Huawei B525, który dobierasz do abonamentu w T-mobile. Możesz też zakupić swój router i np. internet z nju 40 GB po pół roku 80 GB, po roku 100 GB po dwóch latach 120 GB tylko nie wiem czy to nie za mało a w T-mobile jest bez limitu i router w abonamencie masz 14 dni na testy.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli mówisz że mogę spróbować wziąć, LTE mobilny internet w T-Mobile , do tego routera ktory dostane od T-Mobile podpiąć tą antenę co podałeś linka, tą antenę to na dachu zamontować czy wystarczy na balkonie ?

 

A powiedz mi jeśli mogę jeszcze wykorzystać twoją wiedzę, plus jeszcze w rybnej ma antenę może plus też cos zdziała ?

 

Taa mnie tez rozwala ta nazwa do dziś xDD

 

PS: Dodam że tutaj że moja dziewczyna ma w t-mobile telefon i zasięgu nie ma w domu ;/ ale nie wiem.. może router lte ma jakieś lepszy zasięg i może faktycznie by bardziej odbierał tego t-mobile. Czy raczej kupa ?

Edytowane przez patytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Plusa nawet nie bierz pod uwagę. Ja bym pomyślał o tym T-mobile i wziął na testy. Tylko, że ostatnio wprowadzili w regulaminie taki zapis, że możesz używać tego internetu tylko pod zadeklarowanym adresem nie jak wcześniej, że mogłeś sobie go przenosić w różne miejsca i niestety nie wiem jak to wygląda w przypadku osób, które korzystają z zewnętrzych anten i połączy ich z jakimś odległym BTSem. Czy przypadkiem nie ograniczą prędkości bo tym to ma grozić. Wpisałeś w ogóle na ich stronie swój adres i sprawdziłeś czy usługa jest dla Ciebie dostępna https://www.t-mobile.pl/internet-domowy/cat10034.chtml ?

 

I w ogóle to poczytaj opinie czy ktoś używa LTE do streamowania. Ja używałem wyłącznie do grania, pobierania danych i zwykłego buszowania po necie i problemów nie miałem a się nieźle uśmiałem jak miałem lepszy ping od gościa co miał światłowód w Orange.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LTE ogólnie jest zajebiste, też miałem kiedyś LTE Cyfrowy Polsat jak mieszkałem w krakowie, to ping miałem najlepszy w tabeli WoT i innych grach w porównaniu do reszty graczy. Nigdy nie miałem problemu z nim, czy pogoda była zjeb*na czy wichury i inne to i tak net śmigał zajebiście, predkość wysyłania też miał wysokie bo pamiętam że jak wrzucałem Clienta który wazył 2GB to chwila i moment. No ale niestety to bylo kilka lat temu teraz mieszkam na wsi 30 km od Krakowa i odczuwam z wielkim bólem ten minus szybkiego internetu jakim był LTE. Dlatego pod względem streamowania nie przejmuję się, ale przejmuję się że nie złapie sygnału. Dobra zaraz kuknę na tego t-mobile i zobaczę to dam znać czy u mnie dają LTE.

 

Internet Domowy nie jest jeszcze dostępny w Twojej lokalizacji.

Wybierz Internet mobilny. Sprawdź aktualne oferty

 

No tak że dupa ... :P

 

Tak wgl, to ogarnąłem że do tego nadajnika w Rybnej jest bliżej bo jest 2.9 km t-mobile. A ten z zagacia to prawie 6km

Edytowane przez patytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy chcesz ryzykować i wydawać kilka stówek na router LTE + antene i sprawdzić Orange. Playa masz w Kaszowie neta mają za 80 zł dają tam antene ale jest 300 GB i lejek 1 Mb/s. Plus też tylko skierowany na Kaszów bo masz LTE 1800, chyba, że w Rybnie uruchomili LTE 1800 ale w to bym się nie pakował będzie zapchane i ten ich FUP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...