Skocz do zawartości
boruc

Głośniki do ok 1700 zł na biurko komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam wymienić już moje wysłużone głośniki Bose 3 companion 2 na coś lepszego !

 

Zaznaczam na wstępie że mam mały pokój ok 11 m2 . Zestaw będzie podpięty do pc i z czasem do nowej konsoli. (przeznaczenie 50% muzyka 30% gry 20 % filmy)

 

Interesuje mnie tylko gotowy zestaw !! Żadnych dużych kolumn + apli/ wzmacniaczy ! nie wchodzą w grę ponieważ uważam, że mam za mało miejsca.

 

Zastanawiam sie nad:

1. Swan m200 mk3 - (według opinii to zestaw legenda)

2. Edifier s2000 pro (również posiada pochlebne opinie) no i plusem jest że posiada już wbudowany DAC

 

Może sie ktoś wypowiedzieć co do dźwięku i jakości wykonania tych zestawów ?

 

Tak samo proszę o polecenie jakiegoś naprawdę dobrego Daca który wyciągnie z tych głośników potencjał

 

Z góry Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak takie fajne kolumny wstawisz do pokoju i będą byle jak rozstawione, za wąsko a ty będziesz siedział za blisko głośników?

Jak wygląda akustyka w pokoju? jak daleko odsuniesz kolumny od ścian oraz mebli?

Pamiętaj, że dużo płaskich powierzchni popsuje Ci dźwięk, i nawet kolumny za 5tys zł mogą zagrać kiepsko, będzie duży pogłos a wrażenie głębi, trójwymiarowości sceny, precyzji i wielu aspektów będzie tylko pozornie dawała takie wrażenie.

Co ty na to aby poczytać o wzmacniaczach klasy D o wielkości paczki fajek lub nieco większe?

Pod taki wzmacniacz można z powodzeniem dobrać dużo ciekawszych kolumn niż Edifiery czy Swan.

Dobry DAC kupi ale to dodatkowe koszta chociaż Dac Magic 100 za 400-500zł, lub znacznie taniej karta dźwiękowa pod PCta.

" Tak samo proszę o polecenie jakiegoś naprawdę dobrego Daca który wyciągnie z tych głośników potencjał"

Czy Dac Magic 100 jest naprawdę dobry... nie wiem zależy, ale napewno nie wyciągnie pełnego potencjału z kolumn za 1500zł gdy akustyka by była dosyć przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokój ma ok 2,5 x 4 m , kolumny postaram sie odsunąć od ściany na ok 40 cm , jeśli chodzi o meble to ich nie ma.

 

Interesują mnie tylko gotowe zestawy.

 

Jeśli chodzi o dac to może kupie używkę aune x1s , amoże coś lepszego w tej cenie używek dostane ?

 

natomiast wracając do tematu to który zestaw powyżej zagra lepiej i będzie trwalszy ? oba prawdopodobnie składane są chinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy zakupie kolumn za takie pieniądze powinno się chociaż trochę wytłumić pomieszczenie, skoro nie ma żadnych mebli, zróżnicowanych powierzchni, pólek itd to bardzo zalecam abyś z całej kwoty odłożył 200-300zł na absorbery np z wełny PT80, taki zabieg da Ci dużo więcej niż nie jeden droższy zestaw kolumn.

Tych kolumn wyżej wspominanych nie słuchałem, nie wypowiem się. Tylko tyle wiem, że używany sprzęt zagra lepiej niż nowe w tej samej cenie.

Takie "gotowce" składane w chinach nie będą porywały jakością wykonania, o jakości zasilania, zwrotnicy nie ma co się jarać bo to tylko masówka a nie produkt dla melomana.

Mimo wszystko wiem ze Edifiery były chwalone za mała wadliwość kolumn.

 

Aune X1s to bardzo podobny poziom co Dac Magic 100 jeżeli mówimy o DACu. Chyba, że ci potrzebny jest wzmak słuchawkowy to Aune ma jakiś sens.

Edytowane przez Aro1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje! i proszę jeszcze o wypowiedź inne osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...