Skocz do zawartości
haiye

Problemy z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

mam problem od niedawna z połączeniem z internetem. Zmieniłem internet z oferty 50Mb na 250Mb i od tego momentu połączenie jest bardzo niestabilne. Skacze od najniższej do maksymalnej prędkości. Rozłącza np w grach, rozłącza transmisje na twitchu, itp. Natomiast od wczoraj mam dwa problemy, które być może są połączone: nie mogę odpalić gry, ponieważ rzekomo jest jakiś problem ze steamem, a do steama jestem podłączony bez problemu - support gry twierdzi, że wszystko powinno działać i z ich strony jest ok. Ja połączenie z listą znajomych itp też mam, choć czasami profile ludzi nie ładują mi się (problem chyba 504). Drugi problem jest taki, że wchodząc na google wiele stron np (https://www.muji.com/pl/) dostaje komunikat "This site can’t be reached The connection was reset." (używam Google Chrome) Nie ładują mi się też obrazki na Twitchu i tutaj na pclab. Próbowałem pobadać to sam używając poradnika (https://merabheja.com/10-ways-to-fix-this-site-cant-be-reached-chrome-error/), ale napotkałem w ustawieniach coś, czego nigdy wcześniej nie widziałem, a nie zmieniałem rodzaju podłączania internetu - chodzi mi o komunikat, że tylko administrator może zarządzać tymi ustawieniami (ja mam uprawienia administratora i nie ma innego konta) i że w ogóle nie ma dostępu do LAN, bo zawsze był.

Dodam jeszcze, że dużo wcześniej zmieniła mi się szata graficzna wyszukiwarki google na taką, która według support google jest uruchamiana wtedy, kiedy jest bardzo słabe, niestabilne połączenie z internetem. Od dzisiaj, google wróciło u mnie do normalnego, aktualnego wyglądu.

Dodam, że korzystam z internetu TOYA. Dzwoniłem na ich infolinię, niby był błąd, ale w sumie nie ma, bo podobno idzie jakieś zakłócenie na linii od konkurencyjnej sieci komórkowej (?!) i nie da się nic z tym zrobić. Dzwoniłem jeszcze raz, niby naprawione oraz pan powiedział, że to normalne, że mnie rozłącza bo tracę połączenie np z serwerem Twitcha ale nie dlatego, że mój internet się rozłącza, ale dlatego, że to serwer Twitcha przerywa połączenia.

Wcześniej korzystałem z prywatnego modemu i wolniejszego internetu i był o wiele bardziej stabilny niż ten. Obecny momdem to Technicolor cga2121.

 

Mam nadzieję, że nakreśliłem trochę problem i da się go jakoś rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nakreśliłem trochę problem i da się go jakoś rozwiązać.

Reklamować u dostawcy, aż problemy znikną. Sam chyba nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Reklamować u dostawcy, aż problemy znikną. Sam chyba nic nie poradzisz.

 

Dzięki za odpowiedź. Napisałem do nich mejla, może tak potraktują to poważniej, zamiast polecać mi reset modemu.

 

UPDATE: Finalnie zadzwoniłem na infolinię, bo coraz więcej stron pokazywało mi różne błędy (m.in. 503, 421, itp.). Według pracownika TOYA wszystko z połączeniem jest w porządku oprócz prędkości, która była trochę zaniżona. Pan zaproponował mi przeinstalowanie sterowników do karty sieciowej, a jeśli to nie zadziała: format komputera. Przeinstalowałem sterowniki, ale niestety problem nie zniknął. Skończyłem godzinę temu format komputera i wszystko działa jak należy. Jeśli ktoś potrafi zna inne rozwiązanie tego problemu, bardzo proszę o wiadomość na przyszłość. Jeśli nie, wątek może być zamknięty. Dziękuję za odpowiedź, @Qwinto.

Edytowane przez haiye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...