Skocz do zawartości
Sebastiansbk

I5 8600k na Ryzen 3600,warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam tak jak w tytule czy zmiana i5 8600k na ryzen 5 3600 ma sens do gier?

Moje GPU to RTX 2070 i Ram 2x8gb ram 3000mhz ,Monitor 144hz fullhd ,Pozdrawiam

Edytowane przez Sebastiansbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kukiz się opłaca...

53600_0.JPG

 

Rozumiem, że można być fanem marki, ale kiedy idą takie rady, to zbliżamy się za mocno do czerwonej linii. Wymieniać całą platformę, żeby w zasadzie się nic nie zmieniło? :kwasny:

Gdyby to była jeszcze wymiana na więcej rdzeni, to by można dyskutować, ale 8600K na r3600 to jest pomysł po prostu poroniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie warto zmieniać 8600k na r5 3600. To jest coś w stylu zamienił stryjek siekierkę na kijek. Co by nie mówić 8600k na 4.9-5.0ghz jest trochę wydajniejszy uwzględniając całą rozpiętość gier. Wyjątkiem mogą stanowić asasyny i bfy gdzie ryzen pewnie wygra ciutkę, ale moim zdaniem nie ma sensu z tego powodu zmieniać całą platformę. Co innego gdybyś miał przykładowo i5 8400 + jakieś h310, wtedy może i to by miało jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby za 10 fps, wymieniać całą platformę? Leven bądź poważny, Twoje porady są zazwyczaj oka, ale tutaj to poleciałeś.

 

Nie warto, zbyt niski przyrost wydajności, partycznie to wyjdzie na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie macie rację.

Chyba poszedłem krok dalej uwzględniając wielordzeniowe procesory.

Taki hype jest na Ryzeny, że się bezwiednie wciągnąłem w wir zachwytów :E

 

3700x będzie miał już podstawy do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak tylko grasz to żaden z Ryzenów nie ma sensu. Podkręcony 8600 powinien dać podobne wyniki (albo lepsze) niż 3600 czy w niektórych grach typu GTA5 nawet lepsze. Lepiej spróbuj upolować używkę 8700k i oskalpuj :)

 

3700x nawet się bardziej nie opłaca, 1500 zeta za sam procesor a FPS będziesz miał w niektórych grach gorszy. :E

 

imo ryzen jest dobry na UPG dla ludzi z 4c/8t :P albo z antyków sandy/ivy

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;) wiec sobie odpuszczę zmianę na 3600,poszukam jakiegoś 8700/k .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;) wiec sobie odpuszczę zmianę na 3600,poszukam jakiegoś 8700/k .Pozdrawiam

Po co chcesz zmieniać ten procesor? Ja to bym raczej na twoim miejscu najpierw kartę wymienił, a to i tak nie wcześniej niż za 2 lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna złota rada i namawianie do regresu wydajnościowego :E

 

Weź Ty już się chłopie nie ośmieszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regres to masz w mózgu.

8700 jest Twoim zdaniem gorszy od 8600 ?

Chyba w życiu nie używałeś 8700 tym bardziej w grach, gdzie wyprzedza nawet nowe Ryzeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regres to masz w mózgu.

8700 jest Twoim zdaniem gorszy od 8600 ?

Chyba w życiu nie używałeś 8700 tym bardziej w grach, gdzie wyprzedza nawet nowe Ryzeny.

Popieram przedmówcę, że byłby to regres. 8600k jest lepszy od 8700 w grach, a nawet gdyby były podobne to po co zmieniać? Potrzeba zmiany czegokolwiek? Fanatyzm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regres to masz w mózgu.

8700 jest Twoim zdaniem gorszy od 8600 ?

Chyba w życiu nie używałeś 8700 tym bardziej w grach, gdzie wyprzedza nawet nowe Ryzeny.

 

Grasz w zespole dałna czy przegrzałeś się w upały i zaniechałeś psychoterapię ?

 

Temat dotyczy kręconego 8600k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8600k -> R5 3600

na chwilę obecną taka zmiana jest po prostu bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 8600k 4,8 ghz . czasem ryzen lepszy czasem intel (test liptona 3600 vs 9600k). za mala roznica by bawic sie w sprzedaz platformy pewnie ze strata i kupno niemal tego samego tyle ze od AMD. Moze kiedys jak te watki bardziej beda sie liczyc to wtedy ale teraz...dla hobby mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że konsolki dostaną mocniejsze wątki może nie będzie ich tak dużo, ale napewno z racji tego że są to bardziej wykorzystywane( w lepszym stopniu) i bez balastu jakim jest system windows jeszcze z jakimiś innymi procesami prócz tego tylko czego potrzeba by procesować fizyke i grafike(tak coś ogarnia ten sterownik graficzny), napewno będzie trzeba trochę więcej mocy pojedyńczego wątku dla chcących grać powyżej tego co na konsolach devi uznają za stosowne(tam od lat 60fps to standard.. do gier w których liczy się współzawodnictwo :E i to nie zawsze bo tam króluje 30fps :E). Już napisałem że jak budżet ograniczony to może być 3600 a więcej płacić do samych gierek się nie opłaca wybierać amd. Można brać tylko jak granie jest tylko odskocznią od pracy na wielu wątkach. Jeszcze pytanie co te konsolki dostaną i jak wyżyłowane(napewno nie 16rdzeni na aio...). Więc co do tematu taka zamiana to regres nie wiem po jakiego grzyba bo na pewno nie dla grania... Dla pieniędzy też nie bo do tego regresu dopłacisz.Jest i na tej podstawce jakaś możliwość ruchu w twoim przypadku. Nie wiem co zobaczymy jeszcze na am4 to prawda. Producenci raczej nie będą wydawać już biosów by nowe chipy chodziły na płycie którą kupiłeś 5 lat temu... więc jakaś perspektywa upgradu też raczej odpada. Wykręcony i5 jeszcze na trochę starczy do nie najmocniejszej grafiki przed którą wymagania też będą rosnąć i to pewnie szybciej. Więc chcesz upgradu? Zrób to co każdy właściciel 3600 powinien... zmień chłodzenie na wydajniejsze :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym wrogiem posiadaczy i5 6 rdzeniowych jest ryzen 3600 i jego cena. Co do tej zmiany no mi gdzies to chodzi po glowie ale...musialbym wyjsc chociaz na 0 tzn tak sprzedac i5 8600K i plytke Z370 Tomahawk zeby kupic ryzena 3600 i jakas plyte do niego bez dokladania kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym tylko wtedy, kiedy za sprzedaż obecnej platformy dostałbym więcej kasy niż za kupno nówki ryzena po okresie beta testów, albo od razu, jeżeli przez mniejszą ilość wątków w Twoich zastosowaniach brakuje mocy/płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko gram nie robie nic "profesjonalnego" na komputerze. Wyzsza wydajnosc ryzen w Odyysey i The Division za to wyzsza wydajnosc intela w BF czy Wiesku 3. Obecnie intel zapewnia komfortowa gre bez tam spadkow z winy CPU ale sadze ze z biegiem czasu moja i5 bedzie mocniej spadac cenowo niz jeszcze do niedawna przypuszczalem. Aktualnie zeby sprzedac ta i5 musialbym zejsc do poziomu nowego ryzena 3600 lub nizej czyli ok 900 zl gdzie we wrzesniu 2018 zaplacilem 1200 zl za nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych Inteli będą spadać, ale przecież kiedyś jak tu przywołano, to i cena Ryzenów spadnie, a wymiana, która nic teraz nie da, a ewentualne zyski są tylko patrząc w przyszłość, to żaden interes. Nowe konsole z 8C/16T dopiero za prawie 1.5 roku, za rok można spokojnie wymienić w razie czego dopiero procesor, nawet bazując wtedy na używkach też już.

 

Wiele osób przywołuje, że po premierze Ryzena 3600, Intele z 4C/8T czy nawet 6C/6T nie mają racji bytu - wśród osób tutaj pewnie tak, ale większość osób składających PC nie zna się wcale na sprzęcie i jak usłyszą "Ryzen" to nie będą wiedzieli o co chodzi, poczytają wpisy w archiwum o problemach z pamięciami, biosami na płytach głównych i się wystraszą, natomiast taka i7 Intela to dla nich pewniak, że wszystko będzie działać, że gry ruszą itd.

 

Niektórzy na fali tego hype'u to nawet wymieniają podstawkę i procesor grając w 4K 60Hz, gdzie i tak ograniczy ich karta graficzna, a nie te dodatkowe +15% z procesora w grach..

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wniosek taki ze aktualnie zmiana 8600K/9600K na ryzena 3600 jest bez sensu. Jesli juz to za np 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dożyliśmy czasów gdy ludzie chcą sprzedawać kilkuletnie niezłe platformy intela i przesiadać się na Ryzeny i to do kompów do gier ;)

 

Serio jaki tutaj jest sen?

Nowy komp ok, wymiana np 2500k ok, ale wymiana 8700 czy 9600 jest bez sensu chyba że for fun :cool:

 

 

 

Swoja drogą jeszcze 3-4 lata temu mogłem przyszpanować ze swoim 5820k a potem 6800k, a teraz mam coś na poziomie Ryzena 2600 za 500zł, 3600 mnie robi jak chce :E

 

 

Grać się niby da, ale e-penis mi zmalał do rozmiaru azjatyckiego :lol2:

 

 

Chętnie łyknę Ryża, ale dopiero jak wyjdą takie robiące z 4.7ghz i obsługujące ddr 5 ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa i jeszcze tacy co by chcieli R9 3950X zeby bylo na zapas :lol2: Ja nie bede zmienial swojego 8600K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...