Skocz do zawartości
SzoxiG

Zamiana obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod temat płyt głównych bo sęk właściwie siedzi w niej. Kupiłem nową obudowę z powodu takiego że stara jest po prostu stara i brzydko wygląda a także ma nieliczne uszkodzenia. I teraz oczywiście chce przełożyć bebechy ze starej obudowy do tej nowej. Moje pytanie brzmi, czy płytę główną, zasilacz oraz dysk mogę przełożyc do nowej obudowy nie odpinając z płyty żadnych kabli? Po prostu wykrecilbym płytę oraz resztę rzeczy i poprzykręcał do nowej obudowy, tyle. Tylko pytanie czy nic się nie uszkodzić wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie połamiesz i nie uszkodzisz to będzie działać. wygodniej jednak odpiąć kable i przełożyć oddzielnie :)

Jak się boisz, że nie złożysz od nowa, to zrób wcześniej zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tymi kablami od obudowy to pikuś bo na internecie znalazłem co gdzie podpiąć do f_panelu w mojej płycie, więc odpowiedz juz znam, ale teraz na przykład czy muszę wyciągnąć RAMy z płyty? To samo się tyczy karty graficznej. Z RAMem to żaden problem tylko bym musiał obejrzeć gdzieś jak przykręcić później tę grafikę. A co do zasilacza to mam go przykręcić jak płyta już zostanie przykręcona, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w płycie zostawić ramy i procesor i nawet radiator od procesora.

 

Kartę graficzną wyciągnąć musisz bo inaczej się nie da. I wszystkie inne karty też.

 

Trzeba też odpiąć zasilacz od płyty i od dysków, bo też inaczej się nie da.

 

No i nowa obudowa ma własne kable od audio, włącznika, resetu, HDD LED i POWER LED. Te 2 diody musisz podłączyć biegunowo. Jest to zaznaczone w instrukcji od płyty głównej. Kable od portów USB też ma nowa obudowa własne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...