Skocz do zawartości
bodziokrak

Jakie słuchawki Bluetooth wokół uszne 1000-1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Może ma ktoś jakieś doświadczenia, chciałbym się pozbyć kabla w słuchawkach, wcześniej miałem podobne opory przy myszce, ale technika idzie do przodu i nie wyobrażam sobie teraz użerania się z kablami. Słuchawki będą ogólnego przeznaczenia windows, youtube, radio internetowe, filmy, bez gier i wyłącznie w domu. Niemal każda licząca się firma na rynku słuchawek ma swojego przedstawiciela wireless, np. Sony, Bowers, Kef, Bose i inne pomniejsze. Ma ktoś jakieś swoje przemyślenia w tej materii? Wiem ża dla audiofilów istnieje tylko kabel, ale do tego musi być porządny dac lub porządna dźwiękówka, a ja jestem tylko zwykłym użytkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bowers & Wilkins PX / Bose QC 35 / WH-1000XM3

W te modele celuj.

Pamiętaj że nie nadają się do grania - opóźnienia będą zbyt duże.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bowers & Wilkins PX / Bose QC 35 / WH-1000XM3

W te modele celuj.

Pamiętaj że nie nadają się do grania - opóźnienia będą zbyt duże.

Bose nie brałem pod uwagę, ale Bowersy i Soniacze jak najbardziej. W tej chwili mam podłączone AKG K550 pod ASC808, zastanawiam się czy odczuję w jakiś sposób pogorszenie dźwięku, bo że będzie inna charakterystyka to oczywiste. Ale nie słucham Flaców i sam audiofilem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też rozważyć PXC 550, świetna funkcjonalność i grają też fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też rozważyć PXC 550, świetna funkcjonalność i grają też fajnie.

Też warte rozważenia, sprawiają wrażenie "plastikowości" może mylne w stosunku do bowersów. Czy używasz takich słuchawek, jesteś może po przejściu ze zwykłych kablowych? Jakie są wrażenia po dłuższym czasie użytkowania, czy są jakieś zrywania łączności, zakłócenia, odległość od bazy góra 2-3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane B&W P7 Wireless, PX podobno dużo gorzej grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane B&W P7 Wireless, PX podobno dużo gorzej grają.

Używane z komputerem bezprzewodowo czy tylko smartfonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane w sensie, że z rynku wtórnego. Już ich nie produkują. Ze smartfonem wspierają aptX a z komputerem nie wiem do końca jak to jest, pewnie trzeba mieć USB Bluetooth dongle ze wsparciem aptX/aptX HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane w sensie, że z rynku wtórnego. Już ich nie produkują. Ze smartfonem wspierają aptX a z komputerem nie wiem do końca jak to jest, pewnie trzeba mieć USB Bluetooth dongle ze wsparciem aptX/aptX HD.

Są dostępne dongle usb bluetoooth już nawet 5.0 low latency, tylko do przesyłania dźwięku a nie danych.

Wiem że czekając na coś nowego w elektronice, można czekać w nieskończoność ale wchodzi bluetooth 5.0, poczekam aż się standard upowszechni. W tej chwili bliżej mi Sony WH1000XM3 ale nie odpowiada mi ich "plastikowość". Przy wydatku ponad 1000zł oczekiwałbym lepszych materiałów, jak naprzykład w AKG N700, samo aluminium i skóra (nie posiada aptx hd), Bowers Px (już dość leciwe słabszy dźwięk od poprzednich ponoć przez dodanie NC) albo Master&Dynamic MW60 (skóra aluminium też bez HD). Jednak jeśli ktoś będzie miał jakieś swoje doświadczenia/inne propozycje chętnie posłucham. Bose wydał słuchawki n700, dźwiękowo ponoć wyżej nić ich quietcomfort 35 II ale ich wygląd odstrasza, typowo uliczne słuchawki które mają się nie rzucać w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bowers & Wilkins PX to jest rozwojowa linia P5 nie P7. Dlatego jakościowo będą grały odmiennie.

Interesujące śa Ultrasone Performance 840 Sirius, B&O PLAY H4.

Fajny pomysł z tymi Ultrasone, nie każdy potrzebuje NC, typowa "mieszkaniówka", a B&O od zawsze mi się podobały, prosta stylistyka, raczej solidna konstrukcja, jako jedne z niewielu słuchawek (chociaż nie wiem czy w każdej wersji kończą się na H9) wymienny akumulator, może odświeżą serię i dodadzą bt 5.0/aptx hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...