Skocz do zawartości
MiedzianyakaneoN

Windows 10 się wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj wygrywałem Windowsa 10 na nowy PC, na dysk M.2 jakoś dałem radę z pendriva. Problem polega na tym że ciężko jest włączyć system bo pojawia się informacja ,Reboot and Select Proper Boot Device,

Zmieniałem w uefi żeby czytało dysk m.2 ale nie zawsze działa. Gdy uda mi załadować system operacyjny, zaczynam instalować sterowniki i 2 razy wywaliło mi system, PC wydaje dziwny dźwięk ,brrr, wywala z systemu ekran robi się czarny ale PC jest nadal włączony, zauważyłem że po tym zajściu wyłączają się wiatraki na gpu, tak to normalnie chodzą. Może ktoś pomoże i znajdzie rozwiązanie

Windows 10 home

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H

Dysk ADATA XPG SX6000 Lite 512GB

Pamięć G.Skill Aegis 16gb 3000 MHz

Procek ryzen 5 1600

Gpu RX570 Gigabyte 8gb

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w uefi opcje m2, jeśli są, bo może być na pci nvme albo sata, może niewłaściwa włączona

 

ps - klik

 

ale w zasadzie, jeśli właściwie podłączony ssd, powinno działać od razu

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp

Gdzie znajdę to opcję

Nie znam się na UEFI niestety

Jestem początkującym wcześniej na laptopie był tylko BIOS 9 lat temu i twardziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem nowszych bios ale nie pomogło.

Kupiłem dodatkowo SSD 128 wgrałem na niego system ale identyczny problemy chwile pochodzi i wywala. Dalem jendostke do diagnozy w serwisie

Powiedział. Powiedzieli że wszystko odlaczyli i podłączyli, ustawili uefi tak jak powinno być i wszystko niby im działało na SSD bo tam akurat był system. Odebrałem jednostkę i podłączyłem w domu ale ten sam problem nic się nie zmieniło. W poniedziałek ich atakuje, zapytać o co chodzi.

Sprawdzę jutro jeszcze na monitorze od kumpla

Może coś nie tak z moim, bo teoretycznie się nie wyłącza pc tylko znika sam obraz, ale ponowne uruchomienie nie ładuje systemu i tak w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to wina starego TV LCD który nie chce działać z PC. Podłączyłem monitor od kumpla potem mój i wszystko działa jak powinno. Widocznie starszy LCD nie był kompatybilny z kartą graficzną. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez MiedzianyakaneoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...