Skocz do zawartości
Stalmi

Komputer nieprawidłowo się uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

 

Nie wiem czy dobry dział, ale nie mogłem znaleźć lepszego.

 

Mój komputer ma problem z prawidłowym uruchamianiem się.

 

Kiedy nacisnę przycisk "power" komputer się włącza, wentylatory startują, ale nic poza tym, nic się nie ładuje. Monitor nie dostaje żadnego obrazu (zdjęcie poniżej). Taki stan potrafi trwać od 5 minut do nawet godziny i pewnie dłużej, ale zazwyczaj jak trwa to za długo to komputer wyłączam przytrzymując przycisk "power" i uruchamiam ponownie. Za którymś razem zawsze po jakichś 5 - 20 minutach zaskoczy i od tego momentu wszystko jest ok. Pojawia się logo płyty głównej, mogę wejść do biosu, system się normalnie bootuje itp. Po załadowaniu się systemu również wszystko działa jak należy. Tymczasowym obejściem problemu jest niewyłączanie komputera tylko usypianie go, bo wybudza się normalnie.

 

Próbowałem uruchamiać komputer odłączając internet, drugi monitor, myszkę itp. Nic to nie dało. Zrobiłem format systemu usuwając wszystkie dyski, następnie tworząc nowe i je formatując. Również nic to nie dało.

 

Problem zaczął się około 1 - 2 miesiące temu. Miałem wtedy w mieszkaniu problem z elektryką i często wybijało mi korki. Kilka - kilkanaście razy zdarzyło się to przy włączonym komputerze i po którymś razie zaczął się wyżej opisywany problem i tak trwa do teraz. Boję się, że to może być jakieś fizyczne uszkodzenie, no ale nawet jeśli to potrzebowałbym pomocy w zdiagnozowaniu wadliwego podzespołu, żeby go wymienić.

 

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit

Płyta główna: ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN - (B85 PRO4)

Procesor: Intel® Core™ i5-4570

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Pamięć ram: Ballistix Ballistix Sport, DDR3,1600MHz, CL9, 4x4 GB (bios i Windows widzą wszystkie kości)

Zasilacz: Cooler Master 550W (RS-550-AMAA-B1)

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, BOX

 

 

 

2dig8yw.jpg

 

n33vv4.jpg

 

 

Edytowane przez Stalmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam, ze nie masz jakiegoś kolegi który mógł by ci pożyczyć części? tak aby sprawdzić jedna po drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wszyscy znajomi używają laptopów.

 

W sumie jak tak o tym pomyślę to nawet zabawna sprawa, że chyba nie znam osoby, która by używała komputer stacjonarny;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja specjalista nie jestem, ale stawiam,że jest to:

  • płyta główna
  • procesor
  • ram

w tej kolejności, z czego ram to tak na sile tu jest. takie włączanie i wyłączanie też kiedyś stworzyło u mnie problem. O dziwo się samo naprawiło po czasie.

Widziałem ostatnio podobny problem, jak jeden jutuber wsadził 3900x do jakiejś taniej płyty na B350

 

Edytowane przez Jacek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzony zasilacz , najlepiej odwiedź serwis komputerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, że po kilkunastu włączeniach POWER'em komp wstawał na sekundę i padał. Później na 2 sekundy i padał. Po wielu włączeniach w końcu zaskoczył i wtedy można było 24/7.

 

U mnie problem stanowił zasilacz i dwa wybite kondensatory na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Równocześnie z tym tematem założyłem jeszcze taki sam na innym forum i tam również ludzie mówili, że to prawdopodobnie wina zasilacza. No więc wymieniłem zasilacz na nowy i nic się nie zmieniło. Przy okazji zerknąłem jeszcze na kondensatory na płycie głównej i wyglądają w porządku. Jakby co, mogę porobić zdjęcia.

 

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Trochę nie chce mi się wierzyć, że to procesor, bo dlaczego po uruchomieniu wsztstko byłoby ok? Podobnie z ramem. BIOS go widzi, system go widzi, co by miało być nie tak? Miałem już kiedyś uszkodzoną jedną kość i wtedy dostawałem komunikat przed uruchomieniem systemu. Teraz nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...