Skocz do zawartości
Gość

Ryzen 2700X vs 3600 do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Który lepszy, lub bardziej opłacalny? Różnica w cenie na korzyść 2700X, ALE wielu ludzi pisze, że seria 2xxx Ryzenów miewa spadki do 40 fps w różnych procesorowych grach jak np Watch Dogs. Pytanie czy to prawda. Nie widzę fachowych testów w porównaniu 3600 z 2700 niestety. Ma ktoś takowe lub wiedzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 jest wyraźnie szybszy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dowód poproszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watch dogs 2 na 2700x 4.0 ram 3466vll cl14 min fps jaki odnotowałem to 75 . W AC Origins w alexandrii 72 fps w okolicach biblioteki , wszystkie ustawienia na max rozdzielczość testowa 720p , aby gpu gtx1070 nie ograniczała procka. Zobacz testy gościa z ramem na 3533 w

watch dogs 2

AC Origins 2700x 4.3 ram 3466cl 14
, a tu 1800x 4.0ghz ram 3400 w origins alexandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowód poproszę!

Internet jest zasr... zakupkany obrazkami z wykresami pokazującymi wydajność w grach, ogółem i w poszczególnych tytułach, dla tych procesorów.

30 sekund w google odpowie na wszystkie twoje pytania. Bądź poważny.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Internet jest zasr... zakupkany obrazkami z wykresami pokazującymi wydajność w grach, ogółem i w poszczególnych tytułach, dla tych procesorów.

30 sekund w google odpowie na wszystkie twoje pytania. Bądź poważny.

 

Tak, internet zawalony jest FEJKAMI i jakimiś shit testami dla debili, a mi chodzi o prawdziwy test jak choćby na plcabie robią. Chyba nie sądzisz, że poważnie jest wpisać w YT "test 2700 vs 3600" i wyskoczą same REALNE testy? To badziew często robiony dla klikania.

 

A jak masz link jakiegoś poważnego portalu by testował w grach 3600 vs 2700 to podaj.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okej, to jeden test :) jak macie inne dawać, watch dogs ważne, asasyny itd. Tam są spadki na 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do najciezszych gier potrzeba ryzena 3600 jesi chodzi o AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie 3600 ale to jest względne. Zależy jaką kartę masz i w jakiej rozdzielczości grasz. Ja zmieniajac 2700x na 3700x nie widzę generalnie różnicy. Różnicę odczułem ale zmieniając 1080ti na 2080 ti. Gram w 4k. Tak wąskim gardłem była i nadal jest grafika.

Nie interesują mnie benchmarki w fullhd.Tam przy tych kartach widział byś różnicę. Tak więc czy ją sobaczysz to zależy od tego w jakiej grasz rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w ogóle sens zakupu tych holendarnie drogich płyt z problematycznym X570 i beznadziejnymi oszczędnymi chłodzeniami grzejącego sie chipsetu? :E Nie lepiej po prostu wziąć wypasionego X470? Np Asus PRIME X470-PRO ma mieć nawet PCI-E 4.0 i kosztuje 600zł, i nie ma pędziwiatra pod radiatorem :E. Serio się zastanawiam jaki sens mają obecnie mobasy na x570..

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie 3600 ale to jest względne. Zależy jaką kartę masz i w jakiej rozdzielczości grasz. Ja zmieniajac 2700x na 3700x nie widzę generalnie różnicy. Różnicę odczułem ale zmieniając 1080ti na 2080 ti. Gram w 4k. Tak wąskim gardłem była i nadal jest grafika.

Nie interesują mnie benchmarki w fullhd.Tam przy tych kartach widział byś różnicę. Tak więc czy ją sobaczysz to zależy od tego w jakiej grasz rozdzielczości.

Popieram, to jest kwestia indywidualna. Ja ostatnio zmieniłem Ryzena 1700 i 980Ti na Ryzena 3600 i Vegę 56. I grając w FHD 120Hz więcej zyskałem na zamianie procesora niż karty graficznej.

 

Więc w zależności od konkretnej sytuacji i preferencji może warto dołożyć do 3600, a może jednak lepiej przyoszczędzić i wziąć 2700, 1700 czy 2600 (2700X raczej się nie opłaca).

 

Solidne i polskojęzyczne testy R5 3600 znajdziesz na PurePC i ITHardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...