Skocz do zawartości
bananowo5

Laptop z GTX 1660 Ti - który?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zdecydowałem się na zakup laptopa z 1660 Ti, po długich poszukiwaniach ograniczyłem listę do dwóch modeli:

 

https://allegro.pl/oferta/asus-rog-strix-g-g531gu-al060t-i5-8gb-512s-gtx-w10-8266667456

 

https://allegro.pl/oferta/hp-omen-15-i5-9300h-8gb-512-1tb-gtx1660ti-win10-8115450611

 

Zbliżone cenowo, niestety nie ma zbyt wielu recenzji laptopów z 1660 Ti, szczegolnie jeśli chodzi o te dwa modele, więc jeśli ktoś ma jakieś porady, to chętnie je przyjmę.

 

Przyjmijmy że maks. kwota jaką chcę wydać to 5500zł (choć wolałbym mniej ;)). Jeżeli ktoś sądzi że w tej cenie znajdzie się coś lepszego do gier niż te dwa które wymieniłem to też chętnie o tym poczytam.

 

Osobiście bardziej skłaniam się do Omena - bazując na recenzjach modeli pokrewnych, ale z innymi kartami (z 1060 oraz 1070) prawdopodobnie będzie cichszy od Asusa, a na tym mi poniekąd zależy.

Edytowane przez bananowo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/8GB/512/Win10 - 4799zł

Tanie jest Asus na cienko obramowanej matrycy IPS 120Hz. Bez bajery typu klawisze numeryczne na touchpadzie, ale też solidny. Materiał użyty do wykonania jest sztywny i twardy, co ogólnie robi dobre wrażenie. Klawiatura tego modelu jest bardzo wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie możesz mieć Omen'a, ale już z 16GB pamięci:

HP OMEN 15 i5-9300H/16GB/512+1TB/Win10 GTX1660Ti za 5399zł

Z tym że bez tych dodatków typu plecak, mysz itp. Za to pamięć działa już w trybie dual channel co poprawia nieco ogólną wydajność.

 

Z takimi samymi podzespołami i w tej samej cenie dostaniesz też:

Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512+2TB/Win10 GTX1660Ti IPS za 5399zł

Z tym, że tutaj przydałby się undervolting, bo laptop potrafi być dosyć ciepły.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolegowie za odpowiedzi. ASUS TUF rozważałem ale na ten moment odpada bo nigdzie nie mogę znaleźć recenzji w której byłaby podana głośność pod obciążeniem, a to dla mnie istotny parametr, szczególnie że Asusy raczej nie mają opinii cichych. W recenzjach z GF 1650 wypada jeszcze ok, ale:

1) dokopałem się tylko do recenzji 17 cali, a ja chcę 15''

2) w wersjach z 1060 czy 1070 jest już bardzo słabo pod tym kątem, czy to 15 czy 17 cali

 

Nitro - niby wszystko ok, ale strasznie mi się jego design nie podoba. Wiem że to niezbyt wyszukany argument. Chciałbym też klawiaturę RGB, a łon tego nie ma. Żeby chociaż był cichszy od konkurencji to bym się skusił, tak to lipa.

 

Także wychodzi na ten moment, że HP.

Edytowane przez bananowo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety recenzji ostatnio jak na lekarstwo.

 

Pamiętaj że zawsze masz 14 dni na zwrot. Kupując w x-kom nie będziesz miał żadnych problemów ze zwrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Windowsa jak najbardziej może być, z tymże:

1) laptop niestety na raty, zależy mi zeby były 0% stąd x-kom odpada (chyba że na allegro - ponoć na życzenie na niektórych aukcjach włączają tę opcję)

2) w związku z tym, że na raty, ewentualna procedura zwrotu będzie troszkę bardziej zawiła i chciałbym jej uniknąć, dlatego już w ciul tych recenzji i filmów na YT obejrzałem (ale neistety dalej są wątpliwości)

 

Pytanie jeszcze odnośnie Asus z serii TUF, np FX505 - czy ktoś posiada wiedzę na temat podświetlenia klawiatury, bo w jednej recenzji pisali o tym, że jest jednostrefowe, w innej - wielostrefowe, x-kom napisał mi że jedna strefa, a euro - że wiele stref. I już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne modele, ostatnio miałem przyjemność mieć Omen w rękach zrobił dla mnie dobre wrażenie. Z jednego i drugiego powinieneś być zadowolony.

 

MSI GL63 i7-9750H/16GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti 120Hz 5399 zł

Matryca FULL HD z 120 hz odświeżaniem, wykonanie akceptowalne, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, całkiem niezłe głośniki. Dobra termika podzespołów i obudowy.

 

Ewentualnie model większy 17 calowy powinien mieć lepszą kulturę pracy względem laptopów 15 calowych

MSI GL73 i7-9750H/16GB/1TB+256 GTX1660Ti 5 199 zł

Tylko jest to model bez systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym, że na raty, ewentualna procedura zwrotu będzie troszkę bardziej zawiła i chciałbym jej uniknąć, dlatego już w ciul tych recenzji i filmów na YT obejrzałem (ale neistety dalej są wątpliwości)

 

Z tego co ja kojarzę to właśnie w ten sposób ludzie wyłudzają kredyty 0% że biorą coś na raty i oddają a wtedy kasa do ręki nie do banku ale poprawcie mnie jak się mylę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Użytkownik, który powiedział, że ze zwrotem laptopa w x-kom.pl nie ma problemów, a to w cale nie prawda.

 

W 2011 roku x-kom.pl zamiast sprzedać mi nowego to sprzedał mi używanego laptopa z poniszczonym pudełkiem, gdy byłem w biurze konsumenta to chcieli ugodę z x-kom.pl, ale się nie zgodziłem.

Poszedłem zaraz na drugi gdzie do x-kom.pl, a żeby zwrócili mi pieniądze za laptopa, bo używanego laptopa nie chce. To sprzedawca x-kom.pl nie chciał tego laptopa do zwrotu, tylko chciał wysłać laptopa do serwisu. Więc uwaga na zł.... x-kom.pl Częstochowa.

 

To wszystko wydarzyło się naprawdę.

 

I od tamtej pory unikam zł.... x-kom.pl, niech sobie wciskają używane laptopy komuś innemu, innemu frajerowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś stacjonarnie to nie masz prawa zwrotu a i widziały gały co brały. Pomijam fakt że feedback sprzed 8 lat.

I żeby nie było że piszę to bo biorę od nich hajs - biorę ale za reflinki a nie komentarze w internecie.

 

Osobiście oddawałem kilka razy rzeczy i to kupione na fakturę (tak, kupione na firmę! ) i nigdy nie było żadnego problemu, nawet jak laptop nosił normalne ślady 2 tygodniowego używania - wystawiana była faktura korygująca na ilość: 0

 

Edit: od używanych(czyt. zwróconych) jest dział outletu, nikt się nie bawi w sprzedawanie używek jako nowych w takich firmach bo zdecydowanie więcej można stracić niż zyskać (patrz Twoja opinia).

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Dziękuje za odpowiedz

 

Dodam, że kupowałem x-kom.pl w 2011 roku laptop.

 

Powiem krótko, ponieważ mogę zostać zablokowany, pisałem na różnych forum i napisałem recenzję w x-kom.pl, ale wszędzie mój post został skasowany.

Widocznie w ogólnym internecie nikt nie lubi złych opinie o firmie.

 

Gdy sprzedawcy dałem pieniądze x-kom.pl, to przyniósł laptopa, po czym chciałem sprawdzić, czy wszystko jest ok. Sprzedawca x-kom.pl Częstochowa zerwał plombę pudełka z laptopem, później gdy spakował laptopa do pudełka, gdy odwróciłem głowę do tyłu, sprzedawca x-kom.pl zamienił pudełko wraz z laptopem na poniszczone pudełko, dodatku się śmiejąc. Gdy chciałem zwrot pieniędzy oraz, że nie chce takiego laptopa. Bo widziałem, że coś jest nie tak, więc sprzedawca x-kom.pl nie chciał mi zwrócić pieniędzy oraz powiedział do mnie, albo pan bierze laptopa, albo pan nie bierze laptopa, zwrot pieniędzy pan nie dostanie.

 

Miałem zadzwonić na Policję, ale z Policją mam porachunki. A po za tym w x-kom.pl przed zamknięciem.

Jak dodaje, biuro konsumenckie chciało ugodę, ale się nie zgodziłem.

 

Więc kto chce kupować u zł... w x-kom.pl to niech kupuje, ja tam wolę inne sklepy niż x-kom.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem zadzwonić na Policję, ale z Policją mam porachunki.
Hmm, wiarygodność spada kwasny.gif.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ kupowałem wiele razy w sklepie X Kom i nigdy się nie zawiodłem, więc z czystym sumieniem mogę polecić sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś mało recek z GTX 1660Ti, ostatnio natrafiłem tylko u konkurencji (B-mark) na Dream'a nowego i chyba ten sam model

. Ogólnie recenzje bardzo pozytywne, kadłubek jak zwykle solidny, wygląd to wiadmo kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...