Skocz do zawartości
Zarten

Słuchawki z mikrofonem na jednego Jacka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam taki problem, mianowicie kupiłem wczoraj słuchawki hyperx cloud Singer, które są na jednego Jacka (W zestawie jest rozgałęziacz) i gdy je podlaczam do laptopa (który ma tylko jedno wejście) słuchawki działają bez zarzutu, ale mikrofon nie i dalej łapie ten wbudowany w laptopa. Próbowalem również podłączyć do tego rozgałęziacza, A potem do przejściówki (jack od mikrofonu i od słuchawek schodzą się do jednego), ale też działają wtedy tylko słuchawki. Co robić, pomóżcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jedyne co mi przychodzi do głowy są 2 rodzaje 4-pinowych minijacków (OMTP i CTIA). Jeśli masz pod ręką jakiś smartfon, sprawdź czy na nim działa mikrofon po podpięciu headsetu.

Sprawdź też czy w systemowych ustawieniach dźwięku pojawia się drugi mikrofon, może z jakiegoś powodu nie przełącza automatycznie i trzeba ręcznie wybrać który ma być używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąłem do smartfona to mikrofon działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemem nie jest wada słuchawek tylko sam komputer.

 

Może sterowniki są przyczyną. Sprawdź czy masz aktualne, możesz też odpalić jakiegoś Linuxa z pendrive by wykluczyć problem z Windowsem.

 

Może gniazdo jest zabrudzone i nie łączy, przyświeć w gniazdo latarką czy nie ma żadnego paprocha który by izolował obwód. Częściej ten problem występuje w telefonach gdy naleci kłaków z kieszeni. Jak nie ma brudu w środku, przyjrzyj się czy nie jest nic wygięte w gnieździe.

 

Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy, może laptop ma gniazdo 3-pin a nie 4-pin? Podaj jaki to model laptopa, powinien być napisany na naklejce lub pokrywie od spodu komputera.

Czy jak delikatnie wysuniesz wtyczkę z gniazda to działa?

 

Jeśli to nie problem sterowników ani samego gniazda, a gniazdo na pewno jest 4-pin, możliwe że słuchawki i laptop mają mijack w róznych standardach.

Z tego co wyczytałem w internecie, prawdopodobnie te słuchawki mają minijack CTIA ale ręki za to uciąć sobie nie dam.

Może laptop ma OMTP i dlatego mikrofon nie działa. Różnica w nich polega na zamienionej kolejności masy i mikrofonu. Przejściówek są dwa rodzaje - CTIA-OMTP lub OMTP-CTIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam laptopa Dell Inspiron 15 -7577. Jak mogę sprawdzić jakie wejście mini Jack ma mój komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robocap, to co mi wysłałeś to jakieś kable HDMI, mógłbym prosić o sprawny link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Adapter CTIA > OMTP i niestety mikrofon dalej nie działa. Tak jakby w ogóle to nie wyszukiwało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - czy gniazdko w komputerze masz jedno 3,5mm? Bo to by wskazywało na to, że nie musisz używać żadnego adaptera. CTIA i OMTP to już zamierzchła historia, lata temu były dwa standardy i owszem, zdarzały się problemy z niekompatybilnością.

 

Pod kontrolką głośności masz ustawienia urządzeń wejścia - musisz przestawić na ten mikrofon z gniazdka.

 

A, jeszcze w WavesMaxx możesz mieć źle ustawione z jakiego źródła ma brać komputer dźwięk. Masz ten soft?

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem również z Hyperx´em Cloud i nawet kupilem przejściówkę która zamieniała styki w słuchawkach a problem okazal sie banalny.Probowlaem najnowszych sterowników Realteka i nic nie pomagało dopiero sciagniecie starych sterowników do mojego lapka Asusa pomogło.

 

Twój Laptop ma 4 stykowe złącze które obsługuje słuchawki i mikrofon. Sterowniki do swojego Laptopa masz tu Zainstaluj i musi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Adapter CTIA > OMTP i niestety mikrofon dalej nie działa. Tak jakby w ogóle to nie wyszukiwało...

 

Daj link do tego co kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...