Skocz do zawartości
mati-bmw

Jaki telefon do 1000-1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowego smartphone do 1000-1500zł (wiem duży rozrzut, ale czasami nie warto dopłacać, więc może coś tańszego spełni moje wymagania).

Poszukuje czegoś najlepiej bezramkowego (choć niekoniecznie) z jak największą baterią. Drugorzędny, chodź też istotny jest aparat (naturalnie chodzi o jakość zdjęć).

No na końcu mógłby być wytrzymały na upadki, bo każdy mój telefon kończy w koszu, przez rozbity wyświetlacz.

Z góry dzięki za odpowiedz,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ekran to musiałbyś kupić całkowicie płaski, a takich w nowych fonach już nie ma. Bateria 4000mAh, więc masz do wyboru Xiaomi Redmi Note 5/6/7, Asusy lub Samsunga Galaxy a50. Ten ostatni ma bardzo dobry aparat ale Asusy też robią fajne fotki. Unikaj smartfonów ze szkłem na pleckach jak twoje fony lubią spadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a ten samsung a50, jakby porównać do iphone 6s plusa aparatami, to gdzie na korzyść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 9:00 opublikuję test a50 na moim kanale to sobie zobaczysz rzeczywiste zdjęcia dzienne i nocne oraz filmy. Ciężko mi porównać, bo zabawy z iPhonami skończyłem na 5S :)

Szukaj na YT bezpośrednich porównań aparatów w tych smartfonach ale zdjęcia z a50 moim zdaniem są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego tygodnia dostępny w sprzedaży jest Oppo Reno Z.

Bardzo ciekawy model z baterią 4035 mAh.

Co do jakości zdjęć , zastosowali w nim dokładnie te same aparaty co w Oppo Reno za 2199 zł z trybem Ultra Night 2.0 więc jak na tą cenę jest bezkonkurencyjnie.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość tutaj no cóż, szkło gorilla glass na plecach więc bez etui się nie obejdzie w twoim przypadku (ale producent daje je w zestawie i nie jest najgorszej jakości).

Dodatkowo dostajemy głośniki stereo ,a nie mono jak w przypadku większości konkurencji (także A50 ).

 

Jeśli chodzi o A50 , to ma tragiczny czytnik lini papilarnych w ekranie a do tego jest plastikowy przez co rysuje się niemiłosiernie (dużo szybciej niż szkło). Poza tym wystają aparaty na które także trzeba uważać.

Co możliwości fotograficznych zdjęcia wychodzą w porządku, ale bez szału. Są mało szczegółowe, tryb profesjonalny ma tylko 3 z 6 opcji do ustawiania ręcznego, nie ma nagrywania w 4k, do tego przy nagraniach autofocus pływa a filmy są mało szczegółowe, brak jakiegokolwiek autofocusa w aparacie szerokokątnym. Dodatkowo w internecie można poczytać od użytkowników A50 że co jakiś czas spowalnia i brakuje płynności (zgaduję że kwestia oprogramowania od samsunga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze posiadasz i uzywales? jak wyglada kwestia mediateka? drenaz baterii przez niego itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia mediateka niezauważalna. Nie doświadczyłem żadnego laga podczas korzystania z telefonu. Bateria wytrzymuje 1 dzień przy ostrym katowaniu, maksymalnej jasności ekranu i włączonej sieci 4g, przy spokojnym użytkowaniu 2 dni są osiągalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o A50 , to ma tragiczny czytnik lini papilarnych w ekranie a do tego jest plastikowy przez co rysuje się niemiłosiernie (dużo szybciej niż szkło). Poza tym wystają aparaty na które także trzeba uważać.

Co możliwości fotograficznych zdjęcia wychodzą w porządku, ale bez szału. Są mało szczegółowe, tryb profesjonalny ma tylko 3 z 6 opcji do ustawiania ręcznego, nie ma nagrywania w 4k, do tego przy nagraniach autofocus pływa a filmy są mało szczegółowe, brak jakiegokolwiek autofocusa w aparacie szerokokątnym. Dodatkowo w internecie można poczytać od użytkowników A50 że co jakiś czas spowalnia i brakuje płynności (zgaduję że kwestia oprogramowania od samsunga)

Czytnik wcale nie jest tragiczny, na prawde rzadko mi sie zdarza aby telefon nie zalapal i sie nie odblokowal

Obudowa plastikowa, dla mnie +, poprzednio mialem szklo ktore dosyc szybko peklo a jak ktos nosi w jakims silikonie to i tak bez znacznie czy plastik czy szklo

Tryb profesjonalny np mi nie jest do niczego potrzebny

Oczywiscie, ze telefon nagrywa w 4k

Braku plynnosci na razie nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie nowa nakladka samsunga jest lzejsza, moze dluzej plynnie pochodzim co do czytnika to niestety ale uzywalem bo kolezanka kupila, sam jej doradzalem i musze stwierdzic ze jest to jeden z najgorszych czytnikow z jakim mialem do tej pory doczynienia, oczywiscie pierwszy pood ekranem ale jego dzialanie potwierdza rowniez kolezanka, guano w porownaniu do dedykowanych, polecilem jej dodanie odcisku pare razy moze to przyspieszy odblokowanie, nie pytalem od tego czasu czy jest lepiej, moze samsung cos poleci

 

telefon dobvry dla kogos kto mniej szanuje telefony ze wzgledu na plastik, nie ma premium feel przez to ;)

tak to kawal cegly :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie nowa nakladka samsunga jest lzejsza, moze dluzej plynnie pochodzim co do czytnika to niestety ale uzywalem bo kolezanka kupila, sam jej doradzalem i musze stwierdzic ze jest to jeden z najgorszych czytnikow z jakim mialem do tej pory doczynienia, oczywiscie pierwszy pood ekranem ale jego dzialanie potwierdza rowniez kolezanka, guano w porownaniu do dedykowanych, polecilem jej dodanie odcisku pare razy moze to przyspieszy odblokowanie, nie pytalem od tego czasu czy jest lepiej, moze samsung cos poleci

 

telefon dobvry dla kogos kto mniej szanuje telefony ze wzgledu na plastik, nie ma premium feel przez to ;)

tak to kawal cegly :E

Ze wszystkim się zgodzę poza tym kawałem cegły. On jest spory ale za to lekki jak na swoje wymiary przez zastosowanie plastyku na pleckach. waży chyba 165 gramów i w ręku jest lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie do cegly ma zastosowanie tylko i wylacznie do wielkosci bo telefon jest po prostu duzy, jego ciezar uwazam w dzisiejszych czasach za normalny, moj wazy 162 wedlug mgsm (oneplus 5t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim się zgodzę poza tym kawałem cegły. On jest spory ale za to lekki jak na swoje wymiary przez zastosowanie plastyku na pleckach. waży chyba 165 gramów i w ręku jest lekki.

 

 

zgadzam się. A50 jest stosunkowo lekkim telefonem na tle innych. Mój OPPO waży 210g. Często jak bawie się innymi telefonami to od razu "o jezu, jaki lekki" :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie do cegly ma zastosowanie tylko i wylacznie do wielkosci bo telefon jest po prostu duzy, jego ciezar uwazam w dzisiejszych czasach za normalny, moj wazy 162 wedlug mgsm (oneplus 5t)

Na takie urządzenie mówi się patelnia ? która to potrafi być duża ale stosunkowo lekka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a ten samsung a50, jakby porównać do iphone 6s plusa aparatami, to gdzie na korzyść?

Dzisiaj na morele jest w alarmie cenowym za 1170zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zainteresowac sie Mi 9T z proline, miesci sie w widelkach cenowych i moim zdaniem na obecna chwile jest to best dil w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...