Skocz do zawartości
bragga2o1o

rx 5700xt 40 klatek w wiedźminie..?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie. Zmieniłem gtx 970 na rx 5700xt. Na gtx 970 miałem kilka klatek więcej jak na nowej karcie.. i5 4690k 4.5 8 gb ram. Rozumiem że platforma ogranicza ale bez przesady. Ściągnąłem sterowniki z strony amd.

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta instalacja sterowników zrobiona? No i czy ram działa w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ten program z ich strony adrenaline software 2019 i on instalował sterowniki. No w dualu bo dwie kości są. W Msi aft nazwa sterowników Adrenalin 2019 19.7.1

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3570K na 4.4GHz by pozwolił bez problemu wyciągnąć 60+ FPS z mocniejszą kartą, więc to nie wina procka a GPU. Sam wiesiek jest wymagający, bo na ultra nie będziesz miał nie wiadomo ile FPS, ale 40 to za mało. Obstawiam winę systemu. Ewentualnie sprawdź temperaturę procesora i GPU podczas gry, może któreś z nich się przegrzewa.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 970 miała większe wyniki, a użycie cpu jest na poziomie 80% w grze.

Może jakiś bemchmark który sprawdza wydajność karty bez użycia proca by zweryfikować?

Gdy włożyłem kartę to od razu ściągnąłem z neta sterowniki, może mam coś z płyty zainstalować?

Nie wyczyściłem sterowników nvidia, to może być powód?

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem podobny problem i rozwiązała go ponowna instalacja sterowników. Spróbuj u siebie. U mnie przez moment sprawdziłem Core i5 2500K@5GHz i Vega 56@64 na ultra FPS 35-60 przeważnie ponad 45 w 4K.

PS. Jaka rozdzielczość?

 

E: tak, usuń sterowniki Nvidii. Jak nie pomoże to reinstall systemu.

Edytowane przez SKEMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczosc fhd. jak poprawnie zainstalowac sterowniki, coś z płyty instalowałeś czy od razu na strone i ten program adrenaline? I jak się robi czysta instalacje sterow amd jesli trzeba?

Też chyba dziwne jest że niby tak gorąca karta osiągała u mnie 50 stopni. Może ona jakoś nie działa na maksa?

Jeszcze jedno w msi afterburner chodzi karta na 1100-1300 na rdzeniu i na 800 pamieci, mimo ze jest ustawione na rdzeniu 2000 ponad w msi after, i te mhz skaczą tak miedzy 900/1300 i tak co chiwlę, to normalne i pobiera 100wat?...

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi. Do 5 letniego procka kupiłeś nową grafikę, która ma znacznie większy narzut na procesor niż stare karty nvidii.

Przecież to tylko 4 rdzenie, bez dodatkowych wątków. Oczywiście, że procesor jest tu mocnym ograniczeniem. Pewnie jeszcze RAMy pracują tylko na 1600MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale procesor chodzi na 70-80% obciążenia i czy karta nie powinna chodzić z full zegarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim tytule masz taki problem z fps? Czy podpiąłeś obie wtyczki zasilania do grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystkie sterowniki a szczegolnie te od nvidii i zrob czysta instalacje. Sprawdz potem benchmarki czy masz wyniki podobne do tych z recenzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywyalilem wszystkie, jak zrobic czysta instalacje? ja robiłem tak: wywalalem wszystkie stery w trybie awaryjnym, i instalowalem program adrenaline amd ten z oficjalnej stronie ktory instalowal sterowniki.

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyc ale jak cos mozesz sprawdzic jeszcze DDU. Poza tym sprawdz te benchmarki, bedziesz wiedzial czy ogolnie wydajnosc jest niska, czy tylko w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie DDU wyrzucałem stery. Ściągam 3dmarka, kiedyś chyba się za niego płaciło teraz jest darmowy?

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W time spy (jedyny dostepny, dx12) Graphics score

8 817

Graphics test 1

59.77 FPS

Graphics test 2

48.90 FPS

CPU score

3 707

CPU test

12.45 FPS

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-radeon-rx-5700-i-rx-5700-xt-test/strona/31034.html Więcej niż w tym tescie mam czy coś źle patrzę?

Dodam że w teście karta chodziła na zegarach tak jak powinna.

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załaduj inny Save w wiedźminie. Albo odpal grę od początku. Mówię serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest 60 w normalnych miejscach w wiedmzinie ale są spadki do 40 takie ostre. jakbym wiedział jak na amd odblokowac nieograniczoną ilosc klatek ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób reinstal windowsa. Nie sądzę by wina tych spadków w wiedźminie leżała w procku. Ta gra przecież nie ma optymalizacji rodem z AC odyssey, gdzie faktycznie na 4 wątkach są spadki do 40 paru fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakoś się to chyba ustabilizowało, wszędzie ścinki do 55 co jakiś czas i tylko w novigradzie mam 40 klatek więc to już chyba wina procesora, ale w takim razie dlaczego procesor nie działa na 100% tylko 70/80?

 

Jakieś ustawienia przydatne do gier włączyć/wyłączyć w panelu AMD?

Ewentualnie jakiś program zewnętrzny do ustawiania karty?

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testu tutaj:

https://pclab.pl/art63116-49.html

 

na swoim cpu podkręconym właśnie do 4.5 jak Twój powinieneś mieć spory zapas, więc upewnij się jeszcze jakie zegary w grze ma ten radeon i jakie on ma użycie?

 

Sprawdź też inną grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiedzminie 900- 1300 100-120 wat. Dodam że mam pamieci ram 2x 4gb 1600. Nie mam innej tak wymagajacej gry. W benchmarku gpu test wyszedl podobnie jak w testach na internecie, moze zrobic jeszcze jeden benchmark jakiś? np firestrike tylko nie wiem skąd pobrać. No i jeszcze raz zapytam, gdyby procesor nie wyrabiał to by miał 100% zużycie prawda?

A jakby tak obniżyć zegary w msi aft i zobaczyć co się dzieje. Jeśli fpsy by spadły tzn że wina grafiki a jeśli nie to że procesor trzy,a bądź ramy? Najważniejsze żeby ogarnąć czy to z grafiką coś nie tak

Edytowane przez bragga2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a , że tak spytam , masz najnowszy bios na swojej płycie głównej ? Karta nie ma dualbiosu ? Jak ma to spróbuj przestawić na drugi bios. Jaki masz zasilacz i obudowę ? Msi afterburner ustaw na podgląd w osd, odpal razem z grą i kontroluj temperatury i zegary karty.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy karta ma dual bios. Jak to sprawdzić i ewentualnie jak to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...