Skocz do zawartości
RayvenPL

RAM do Ryzen 3600 + MSI B450 Gaming Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zgodnie z sugestią forumowicza Dirian "wyłowiłem" sobie takie oferty w dwóch znanych sklepach:

 

Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB (2 x 8GB) 3000 CL16 za 336,96zł

Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB) za 349zł

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) za 369zł

 

Ta różnica 20 zł to żadna różnica dla mnie, tym bardziej że zmieniam całą platformę i czeka mnie wydatek pod 2K

Czy jest między nimi jakaś istotna różnica dla "szarego użyszkodnika" jak ja?

Nie mam już zamiaru nic kręcić (starość mnie dopadła, nawet nie śledzę nowości i zmian :( ), użytkowanie "do wszystkiego" z grami włącznie. Nie jestem maniakiem benchmarków, nie potrzeba mi w grach wszystkich wodotrysków, natomiast lubię jak jest cicho, chłodno i przede wszystkim trwale.

No i cena jest zachęcająca.

Proszę o radę. A może to żadna różnica jak dla mnie? :)

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Patrioty podkręciłem jak widać w sygnaturce - płyta bliźniacza więc ... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, poczytaj i pooglądaj sobie to:

 

 

Mój link lista sprawdzonych pamięci z AMD

 

Wydaje mi się że kolega Dirian właśnie ze mną rozmawiał, także zasugerował mi pamięć crucial ale najwyraźniej pamięć ta gryzie się z ryzenami;/ już zamówiłem i raczej na pewno jej nie odbiorę, zmuszony jestem zdecydować się na inną markę.

 

Mówisz kolego Ronin69 że pamięć patriot dobrze się spisuje.

Edytowane przez zbierek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmigają Ballistix Sport LT (BLS2K8G4D32AESBK).

Na szybko 3466@14-16-16-28@1.4V.

349 zł w owocowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, poczytaj i pooglądaj sobie to:

 

 

Mój link lista sprawdzonych pamięci z AMD

 

Wydaje mi się że kolega Dirian właśnie ze mną rozmawiał, także zasugerował mi pamięć crucial ale najwyraźniej pamięć ta gryzie się z ryzenami;/ już zamówiłem i raczej na pewno jej nie odbiorę, zmuszony jestem zdecydować się na inną markę.

 

Mówisz kolego Ronin69 że pamięć patriot dobrze się spisuje.

Totalna bzdura, która już dawno została obalona na tym forum!

 

Witam

 

Zgodnie z sugestią forumowicza Dirian "wyłowiłem" sobie takie oferty w dwóch znanych sklepach:

 

Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB (2 x 8GB) 3000 CL16 za 336,96zł

Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB) za 349zł

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) za 369zł

 

Ta różnica 20 zł to żadna różnica dla mnie, tym bardziej że zmieniam całą platformę i czeka mnie wydatek pod 2K

Czy jest między nimi jakaś istotna różnica dla "szarego użyszkodnika" jak ja?

Nie mam już zamiaru nic kręcić (starość mnie dopadła, nawet nie śledzę nowości i zmian :( ), użytkowanie "do wszystkiego" z grami włącznie. Nie jestem maniakiem benchmarków, nie potrzeba mi w grach wszystkich wodotrysków, natomiast lubię jak jest cicho, chłodno i przede wszystkim trwale.

No i cena jest zachęcająca.

Proszę o radę. A może to żadna różnica jak dla mnie? :)

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Ray

Ja polecam pamięci Crucial Ballistix Sport LT 16 GB (2x8GB) 3200MHz CL16 są na kościach Micron E-Die (Mają wysoki potencjał OC, przez co na profilu XMP powinny działać bez najmniejszego problemu) za około 350 zł. Powyższe Cruciale które sam wybrałeś są na starszych kościach Micron B-Die, które nie są tak dobre jak te powyżej. Sam mam te pamięci na dodatek mocno podkręcone i wszystko działa jak należy!

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzicie i to są konkrety. Jedno (głupie) pytanie. Co to ten owocowy??? ? Nie jestem "w obiegu" i nie łapię slangu ostatnio :P

Edit:

Czekaj kurde... Morele?! Buach, padłem.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura, która już dawno została obalona na tym forum!

 

 

Ja polecam pamięci Crucial Ballistix Sport LT 16 GB (2x8GB) 3200MHz CL16 są na kościach Micron E-Die (Mają wysoki potencjał OC, przez co na profilu XMP powinny działać bez najmniejszego problemu) za około 350 zł. Powyższe Cruciale które sam wybrałeś są na starszych kościach Micron B-Die, które nie są tak dobre jak te powyżej. Sam mam te pamięci na dodatek mocno podkręcone i wszystko działa jak należy!

tylko jak po ofercie rozpoznać które sa na Micronach E-Die ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak po ofercie rozpoznać które sa na Micronach E-Die ?

Wszystkie 3200 MHz CL16 i 3000 MHz CL15, poza tym w kodzie producenta powinny mieć AES np.: BLS2K8G4D30AESBK.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo dziękuję.

 

Nie kupuj płyty MSI drugiej generacji do Ryzena 3 generacji. No chyba że chcesz mieć kłopoty. MSI oferuje obecnie biosy beta, mocno wykastrowane i niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj płyty MSI drugiej generacji do Ryzena 3 generacji. No chyba że chcesz mieć kłopoty. MSI oferuje obecnie biosy beta, mocno wykastrowane i niestabilne.

A przestań głupoty rozpowiadać ...

Oficjalna strona MSI - https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS - gdzie tu jest "beta-bios"?

 

Dlaczego praktycznie tylko ludzie co nie maja nowych CPU i płyt B450 "narzekają" na te zestawy? (nie mowie tu nic o OC!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa... ale BIOS usprawnią za jakiś czas. Wiek dziecięcy dotyka każdej nowości, mniej lub bardziej. A mnie rypie czy BIOS będzie okrojony, ponieważ kompletnie nie mam zamiaru do niego zaglądać, prócz ustawienia daty, godziny i taktów RAM.

Nie chce mi się już kręcić, szukać stabilności itp, itd. Życie mi czas na to zabrało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli mogę podepnę się do tematu chce zakupić ryska 3600 do gigusia x570 aorus elite z 2070 super ventus od msi chłodzony fortisem 3 ale nie wiem jakie ramy do tego wybrać. Myślałem o patriotach viper 4 3200 cl16 ale już ciężko z dostępnością i powoli są wycofywane ze sprzedaży. Warto zainteresować się zamiennikiem w stylu tych cruciali balistix lt sport ? czy coś innego w tej cenie ? chodż z nimi też ciezko

Edytowane przez giginski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale nie są zamiennikiem, a lepszym wyborem :). U mnie na biosie 1.5 pracowały na 3600cl16 , wejdź w dziale ram do tematu hynix cjr i micron e-die zobaczysz osiągnięcia podkręcania cruciali 3533mhz-3733mhz na ryzenach 1xxx i 2xxx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety albo nie ma już ballistix albo drożej wychodzą niż założyłem ale udało mi się złapać patrioty viper 4 za 350 zł, więc już nie będę kombinować bo i tak przekroczyłem budżet sprzętu o dużo za dużo, ale dziekuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie zakładać nowego tematu, zadam pytanie tutaj. Cruciale Ballistix Sport AT BLS2K8G4D32AESTK i Sport LT BLS2K8G4D32AESBK to w zasadzie te same kości, tylko z innymi radiatorami? Warto dorzucić do lepszych kości, np. na Samsungach B-Die, w przypadku platformy 3700X plus płyta B450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nazwę i opis producenta na 99% to są te same kości microna e-Die , zauważyłem że na stronie producenta przy tych nowych e-die widnieje dopisek "Battle-tested design and performance that’s AMD® RyzenTM Ready" . Zależy co chcesz osiągnąć i czy Ci się to kalkuluję , za b-die trzeba dać około 520zł , za cruciale już od około 350zł , jak twierdzisz , że dopłata około 170zł do 2-3fps więcej jest tego warta to jak najbardziej . Oba zestawy pójdą na 99.9% na 3600mhz , na bdie na pewno na niższych timingach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do omawianych wyżej Cruciali, warto polować na promocje na nie. Ja dostałem je w wersji 3000 CL15 (też E-die) za 288 złotych z Amazona, a ostatnio w Xtreem były za jeszcze mniej. Nie warto płacić 350 złotych, jak te same kości można dostać taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do omawianych wyżej Cruciali, warto polować na promocje na nie. Ja dostałem je w wersji 3000 CL15 (też E-die) za 288 złotych z Amazona, a ostatnio w Xtreem były za jeszcze mniej. Nie warto płacić 350 złotych, jak te same kości można dostać taniej.

 

 

Chciałbym kupić:

 

AMD RYZEN 5 2600

MSI B450-A PRO MAX

Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB (2 x 8GB) 3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK

 

Problemem jest to, że tych pamięci nie ma na support list producenta płyty.

Czy może mi ktoś potwierdzić, że będzie to działało razem? Widzę, że macie podobne części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support , ma na celu charakter podglądowy - podają tylko takie ramy jakie testowali, microny e-die to dość świeży ram (marzec/kwiecień ) tego roku , więc nie byli w stanie ich przetestować. Ale powiem Ci , że te ramy, są najlepsze pod ryzeny (pomijając zdecydowanie droższy ram na bdie), dobrze się kręcą i pracują prawidłowo . W cenach, jakie można je dostać , nie mają jak na razie konkurencji. Bierz śmiało- będziesz zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support , ma na celu charakter podglądowy - podają tylko takie ramy jakie testowali, microny e-die to dość świeży ram (marzec/kwiecień ) tego roku , więc nie byli w stanie ich przetestować. Ale powiem Ci , że te ramy, są najlepsze pod ryzeny (pomijając zdecydowanie droższy ram na bdie), dobrze się kręcą i pracują prawidłowo . W cenach, jakie można je dostać , nie mają jak na razie konkurencji. Bierz śmiało- będziesz zadowolony .

 

 

 

Czytałem właśnie o tych pamięciach i wszyscy polecają. Jedyna rzecz nad którą się zastanawiałem to właśnie ta kompatybilność.

 

X-kom... co żeś narobił :(((

 

https://www.x-kom.pl/p/509888-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-red-cl15-2x8gb.html 289zł

https://www.euro.com.pl/pamieci-ram/crucial-pamiec-pc-cruc-sport-ddr4-2-8gb-3000mh.bhtml 299zł

 

 

Które lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor nie ma znaczenia , w obu przypadkach siedzą te same kości, więc potencjał podkręcania zbliżony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...