Skocz do zawartości
MacioMacioTu

Brak okna logowania

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu system Windows 7 zawiesił się, zamknąłem go na twardo przytrzymując przycisk power. Od tamtego czasu nie mogę się zalogować, nawet nie pokazuje się okno z możliwością wyboru użytkowania, wpisania hasła, tylko okienko:

"Błąd inicjowania procesu logowania interakcyjnego. Inicjowanie procesu logowania interakcyjnego nie powiodło się."

Dokładnie jak na zdjęciu niżej. Podmiana plików LogonUI.exe, winlogon.exe, explorer.exe nic nie dała.

Zależy mi na tym, aby nie wgrywać wszystkiego od nowa.

07223752766773198222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za logowanie odpowiedzialna msgina.dll, spróbuj podmienić

 

ps - sorry, od visty nie ma już msgina - może authui.dll (authentication user interface) i może? basebrd.dll, jeśli jest w 7

 

ps2 - jeśli 64 trzeba także podmienić authui z \Windows\SysWOW64; basebrd nieistotna

 

ps3 - komunikat wyświetla winlogon - cyt

 

after launching the SCM, winlogon waits for an interactive logon notification from the credential provider. When it receives a logon and validates the logon (a process, for which you can find more information in the section "User logon steps" in Chapter 6 in Part 1) .... - to chapter 6.. odnosi się chyba do Windows Internals part 1 - windows internals możesz chyba? ściągnąć np z www.pdfdrive.net - jeśli będzie ściągaj właśnie z part 1 w nazwie; zwróć uwagę żeby do 7, bo to cała seria i zaczyna się od 2000 i xp

 

credential provider (albo credentials provider) to chyba? authui.dll, ale ewentualnie sprawdź w sieci, może coś innego

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... może authui.dll ... basebrd.dll, jeśli jest w 7

... podmienić authui z \Windows\SysWOW64; basebrd nieistotna

 

Dzięki, ale niestety podmiana nic nie zmieniła. Zrobiłem jeszcze skan programem FRST oto wynik: FRST.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisałem ps

 

ewentualnie może spróbuj dostać się do dziennika zdarzeń - to chyba plik z rozszerzeniem evt, coś takiego (czyli event), można by go chyba podejrzeć na innym 7; ale gdzie jest w 7 zapisywany nie wiem

 

ps - może rejestr - credential provider gui jest w

 

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\CredentialProviders

 

ewentualnie podmień plik software - rejestr jest w system32\config, a kopia w ...config\regback - z płytki wpisz c:

 

cd windows\system32\config

 

ren software software.old

 

cd regback

 

copy software c:\windows\system32\config

 

kopie rejestru robione podobno co 12 godz

 

gui tego cred..prov w 7 to 6f45dc1e-5384-457a-bc13-2cd81b0d28ed - można sprawdzić w rejestrze, w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID - raczej na pewno authui.dll

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...