Skocz do zawartości
abnormal

Blok GPU od Barrow nie chłodzi wszystkich elementów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Własnie jestem w trakcie instalowania takiego bloku na MSI RTX 2070 Armor.

 

I zastanawiam się o co chodzi ? :hmm:

 

Blok nie jest przystosowany do chłodzenia wszystkich elementów karty, które były chłodzone przez oryginalny radiator..

Jest to w sumie jest to 7 układów jak na zdjęciu poniżej.

 

37e6f628419ba30c.jpg

 

Dodatkowo czy gdzieś w necie jest instrukcja montażu bloków GPU od Barrow ? To co jest w opakowaniu to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Backplate i po przeciwnej stronie dasz thermalpady, to nie powinno to sprawiać problemów. Cała karta powinna być znacznie chłodniejsza niż na powietrzu.

 

Najcieplejsze części karty poza rdzeniem i laminatem, to ten pionowy rząd VRM przez całą szerokość karty na prawo od rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backplate mam oryginalny od karty, instalując blok nawet go nie zdejmowałem - trzyma się na oryginalnych termopadach.

 

A co od instalacji - czy jest jakaś baza szczegółowych instrukcji montażu? Oglądając na Youtube chińskie filmiki z montażu bloków na różnych kartach to raz wykorzystywali oryginalne środki A na innym środki dołączone do zestawu.

 

Ja póki co zainstalowałem na oryginalnych, ale karta narazie nie jest używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te instrukcje zawsze są nie do końca halo.

 

Trzeba zwracać szczególną uwagę na sekcję zasilania karty. Tą dla GPU. Ważne żeby pady były naklejane i instrukcja wskazywała na te najmniejsze kosteczki (mosfety), które się grzeją najbardziej. A nie na cewki czy kondensatory. Mogą tam iść dodatkowe pady ale nie główne i jedyne. Jakaś karta miała tak przy Pascalach, że instrukcja kazała oklejać cewki zamiast mosfety. Wtedy to już trąci lipą totalną..

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś po lewej stronie to są na górze są tam trzy sztuki DrMOS odpowiadają za zasilanie pamięci oraz pomocnicze dla GPU.

Na dole po lewej są to sterowniki tych DrMOS'ów one nie grzeją się tak mocno lecz czasem wymagają dodatkowego chłodzenia choć rzadko.

Natomiast układ po prawej jest to "kontroler zasilania" że tak go nazwę ( są dwie sztuki na tej karcie) i on się potrafi rozgrzać więc też powinien mieć zapewnione chłodzenie lub chociaż przewiew powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te instrukcje zawsze są nie do końca halo.

 

Trzeba zwracać szczególną uwagę na sekcję zasilania karty. Tą dla GPU. Ważne żeby pady były naklejane i instrukcja wskazywała na te najmniejsze kosteczki (mosfety), które się grzeją najbardziej. A nie na cewki czy kondensatory. Mogą tam iść dodatkowe pady ale nie główne i jedyne. Jakaś karta miała tak przy Pascalach, że instrukcja kazała oklejać cewki zamiast mosfety. Wtedy to już trąci lipą totalną..

 

Tak chyba ek miała tego faila w manualu z tego co pamiętam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, EK miało kilka bzdur w manualu do 1080. Przechodziłem to przy 2 takich samych kartach. Termopad bez posmarowania delikatnie pastą od strony bloku przy zasilaniu karty nie stykał dobrze z pcb... To samo z cewakami, które nie muszą być chłodzone ale termopad zawsze może je wyciszy jakby grały marsza.

 

Właśnie jestem przed zamówieniem bloku Barrow do 2080 i trochę mnie zastanowiłeś z powyższym. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiając trochę temat dochodzę do wniosków, że chyba żaden blok na GPU nie chłodzi wszystkich elementów karty tak jak oryginalny radiator.

 

Oglądałem parę filmików i sprawa wygląda tak samo dla zastawu EKWB + RTX 2080 TI więc chyba nie potrzebnie poruszyłem temat.

 

Pozostaje jednak kwestia czy przymocować blok do karty? Oryginalne śrubki pasują i ja na chwilę obecną korzystam z nich, ale przypominam że karta narazie leży i czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak problemów ciąg dalszy...

 

blok/pady nie dotykają vrm

 

 

f296aefac5e4a676.jpg

 

 

Dać 2 warstwy padów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pady nakładane jeden na drugi bardziej izolują niż przewodzą ciepło. Kup grubsze ewentualnie ale tez nie za dużo bo ściśnięte pady też słabiej przewodzą ciepło.

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pady 1.5mm oraz 2.0mm. Jak przyjdą to zobaczymy.

Napiszę do barrow niech zbadaja temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...