Skocz do zawartości
Adamolo

Intel core i5-4460

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam jakiś problem z procesorem gdyż przy każdym włączeniu komputera wyświetla mi się taki komunikat w którym muszę wcisnąć F1 (Dodaję zdjęcie jak to wygląda)

I tutaj mam pytanie czy ktoś wie jak to można rozwiązać lub coś czy wymiana procesora to jedyne rozwiązanie ?

post-610391-15628786808061_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"CPU fan not detected"

Sprawdź, czy wentylator od chłodzenia procesora jest podpięty pod złącze oznaczone jako CPU FAN lub podobne i czy się kręci.

Podaj też model płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator jest podpięty dobrze i kręci się a płyta to ipm87-mp od hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam asów którym info o zerowaniu się CMOS przez baterię przez lata nie przeszkadzało :D. Generalnie olej temat, pewnie czujnik padł, jak kręci a temperatura na CPU jest ok - jakoś to przeżyjesz. Nie zna życia ten co nie przerobił komunikatów o nieoryginalnym zasilaczu lub kończącej się baterii np. w laptopach HP podczas gdy wszystko pięknie działało. To tak jak z autami - piszczy, wnerwia, ale działa. Jak to mówi mój mechanik na pytanie, czemu producenci tak komplikują sprawę i tak robią - "żeby cię wk#####ło". I tyle w temacie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by mieć prawdopodobnie oryginalny wentylator od HP. Wtedy było by dobrze.

 

Spotkałem się już komputerem HP z C2D, gdzie wystarczyło że się wtyczka poluzowała na płycie od wentylatora dodatkowego podpiętego z tyłu i już krzyczał że jest błąd wentylatora. Te sprzęty pod tym względem są strasznie wredne.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...