Skocz do zawartości
mostu

Czy możliwe, że odrzucą mi reklamację Ryzena 5 2600?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu miałem problemy spowodowane zawieszaniem się komputera. Nigdy nie zwracałem zbytnio uwagi na temperatury, ale wczoraj podczas próby zdiagnozowania problemu zauważyłem, że temperatura procesora i płyty głównej osiąga powyżej 90 stopni Celsjusza. Dziś oddałem komputer do serwisu, gdzie został zdiagnozowany i powiedziano mi, że jest problem z procesorem i z tego co dobrze zrozumiałem to ta blaszka u góry nie styka/odkleiła się od rdzeni i stąd te temperatury. Powiedziano mi, żebym oddał procesor na gwarancję. Kupiłem go w Proline. Spakowałem go do oryginalnego pudełka(piny nie są powyginane) i zaniosłem do punktu Proline, gdzie przyjęto moją reklamację i muszę teraz czekać miesiąc. Tu nasuwa się moje pytanie - czy tego typu wada może zostać rozpatrzona negatywnie? Jak na moje, nie jest to uszkodzenie, którego mogłem dokonać poprzez niewłaściwą eksploatację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista wada powstała z uwagi na wadę sprzętu. Próbuj gwarancji - jak nie uznają (w co wątpię, procesor to nie odklejające się buty), zawsze powołasz się na rękojmię czyli na niezgodność towaru z umową.

 

Generalnie jak nie widać śladów grzebania, nie robiłeś delida itd to nie są w stanie uznać, że uszkodzenie powstało z Twojej winy. Ja bym był spokojny i czekał na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie majstrowałeś przy nim to nie widzę powodu dla którego mogliby Ci coś zarzucić. Bardziej mnie dziwi dlaczego miesiąc ? Dwa tygodnie są na rozpatrzenie. Po dwóch tygodniach z automatu jest rozpatrzona pozytywnie jeśli nie ma odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie jest na udzielenie odpowiedzi na reklamację w przypadku, kiedy wysyłasz towar z tytułu rękojmi. W przypadku gwarancji wszystko zależy od tego jaki był regulamin/umowa.

Edytowane przez kakasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zaniosłem ten procesor do sklepu/serwisu Proline i tam mi powiedziano, że taki proceder trwa około miesiąca i nie mają na to wpływu, bo muszą wysłać najpierw gdzieś tam, później gdzieś indziej i to trwa. Nawet nie wzięli ode mnie adresu tylko sam numer telefonu, więc może faktycznie będą dzwonić przed upływem dwóch tygodni. No nic, muszę czekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że RMA procesora może potrwać miesiąc,bo np.w twoim przypadku zareklamowany procesor leci od razu do AMD(za pośrednictwem sklepu),gdzie w AMD sprawdzają twoje zaobserwowane objawy nieprawidłowej pracy procesora.Jak piny były proste,IHS nie został zdjęty,to AMD prawdopodobnie uzna twoją reklamację i przyśle do sklepu,w którym kupiłeś procesor nowy sprawny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... ta blaszka u góry nie styka/odkleiła się od rdzeni i stąd te temperatury ..."

 

Ciekaw jestem jak oni to tam w serwisie sprawdzili - rozebrali proca, że są pewni? To był serwis Proline, czy jakiś tam serwis w pobliżu?

 

Jakiego softu używałeś do sprawdzenia temperatury? Jaki coolerek (pewnie boxowy)? Dobrze zamocowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu miałem problemy spowodowane zawieszaniem się komputera. Nigdy nie zwracałem zbytnio uwagi na temperatury, ale wczoraj podczas próby zdiagnozowania problemu zauważyłem, że temperatura procesora i płyty głównej osiąga powyżej 90 stopni Celsjusza. Dziś oddałem komputer do serwisu, gdzie został zdiagnozowany i powiedziano mi, że jest problem z procesorem i z tego co dobrze zrozumiałem to ta blaszka u góry nie styka/odkleiła się od rdzeni i stąd te temperatury. Powiedziano mi, żebym oddał procesor na gwarancję. Kupiłem go w Proline. Spakowałem go do oryginalnego pudełka(piny nie są powyginane) i zaniosłem do punktu Proline, gdzie przyjęto moją reklamację i muszę teraz czekać miesiąc. Tu nasuwa się moje pytanie - czy tego typu wada może zostać rozpatrzona negatywnie? Jak na moje, nie jest to uszkodzenie, którego mogłem dokonać poprzez niewłaściwą eksploatację.

 

Ile w serwisie kosztowała ta "diagnoza"? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała ta historia mi trochę śmierdzi żeby IHS się odkleił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała ta historia mi trochę śmierdzi żeby IHS się odkleił

 

 

Rzecz nietypowa, ale zdarza się. Wadliwie złożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...