Forum PCLab.pl: EOS 80D + Sigma 18-35 1.8 Art - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

EOS 80D + Sigma 18-35 1.8 Art Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Lipiec 2019 - 15:13

Przymierzam się do zakupu obiektywu Sigma A 18-35 mm F1.8 DC HSM, do mojego Canona 80D. Trochę w guglu znalazłem informacji, że są problemy ze współpracą owego obiektywu z bodziakami Canona. Ale też info, że ponoć aktualny firmware obiektywu wyeliminował owe problemy. Czy ktoś ma i może potwierdzić? :) Nie chcę być bucem, co kupuje i potem do sklepu zwraca :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Lipiec 2019 - 19:09

Generalnie to w google znajdziesz wszystkie możliwe wersje odpowiedzi na pytanie "czy Sigma zadziała ok z dslr Canona". Łącznie z postami o tym, że obiektyw Sigmy nagle, po jakimś czasie, zaczął wariować.
Jedyna metoda to chyba sprawdzenie na własnej skórze.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Lipiec 2019 - 22:40

W sumie obawiałem się takiej odpowiedzi... ale cóż, nie zaszkodziło spróbować ;)

#4 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 17:25

Jestem teraz na kupnie jakichś obiektywów, więc znowu wróciłem do czytania o nich (dałem sobie spokój na parę lat). Wygląda na to, że ten obiektyw miewa problemy. Szkoda oczywiście, bo zakres unikalny, a i rozdzielczość zawstydzająca konkurencję.

Generalnie Sigma produkuje szkła z naprawdę dobrymi parametrami optycznymi i technicznymi. Szkoda, że działanie, czy trwałość (jakieś odkręcające się tyły korpusów) już jest inna. Samo to, że producent oferuje docka do kalibracji obiektywów, świadczy o tym, że ich mechanizmy AF jak były, tak są prowizorką. Jednemu działa idealnie, drugiemu w ogóle. Dużej grupie pewnie coś pomiędzy ekstremami.

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 13 Lipiec 2019 - 17:26

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Lipiec 2019 - 22:19

Spróbuję szczęścia i dam znać, na jaki egzemplarz trafiłem ;) W najgorszym wypadku będę go musiał zwrócić.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 13:53

Niestety ale nic aktualizacje firmware nie poprawiły. Obiektyw dalej strzela AF jak chce, dock niewiele pomaga bo AF w tych samych warunkach na tej samem ogniskowej i celując w to samo miejsce dwa zdjęcia pod rząd potrafi strzelić przed obiektem i za. Nie skorygujesz tego żadną siłą. A szkoda bo jasność i ostrość obiektywu są rewelacyjne, nawet systemowe szkła za 2-3x więcej się chowają.

Co do jakości to mam go od 6 lat, sporo używam (główny obiektyw) i nie ma nawet śladu zużycia na nim. Nawet miał dość bolesny upadek na płytki z wysokości ~1m, body potrubowane z pękniętym korpusem a obiektyw tylko małe wgniecenie.

Ten post był edytowany przez Ard'aenye dnia: 16 Lipiec 2019 - 13:56

#7 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 10:58

No niestety.
Zdarza się, że obiektyw nie trafia. Mam jeszcze parę dni na decyzję czy go zachowuję, czy zwracam.
Wydaje mi się, że im bliżej jest fotografowany obiekt, tym mniejsza szansa na nietrafienie z ostrością.
Ale pomijając problemy z AF to obiektyw cudo :)

#8 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 15:45

No tak, ale jak AF nie trafi to nici z super rozdzielczości ;)

#9 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 19:47

Ale... ale... :) Chyba zostanie u mnie. Dziś jeszcze pofociłem, i mimo znowu paru nietrafień, jest lepiej niż gorzej.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 07:57

Ja go trzymam tylko dlatego, że generalnie z racji specyfiki zdjęć jakie robię nie potrzeba mi szybkiego AF więc.. korzystam dość często z Live View. Przy detekcji kontrastu nie ma opcji aby nie trafił z ostrością.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 09:05

Przespałem się z tematem, poczytałem jeszcze trochę, i korzystam z prawa do zwrotu. Koniec końców nie chcę obiektywu za 3k na którym nie mogę polegać.
A do was pytanie: co polecicie do mojego 80D? Jasny, szybki, z krótką ogniskową (do 35mm?), może być stałka. Im mniej zniekształceń na obrzeżach tym lepiej :D
Jeżeli o cenę chodzi, to cena Sigmy to górny limit, wolałbym taniej.

Coś godnego polecenia i sprawdzonego z body Canona? :)

#12 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Sierpień 2019 - 13:58

Używka C35/1.4L wersja I (generacja II kosztuje mały majątek) lub nowy 35/2IS. Nie wiem jak ze zniekształceniami na rogach, nigdy nie zwracałem na to uwagi.

Cóż, w naszym (moje i mojej dziewczyny) komplecie obiektywów jedyne Sigmy to dwie UWA, które AF nie potrzebują w zasadzie. Mamy 6 stałek Canona, z których pewnie każda miałaby u Sigmy ostrzejszego/z większą rozdzielczością odpowiednika. No i nic z tego nie wynika. Nawet najbardziej cudowną rozdzielczość ubija nietrafiona ostrość. Potrzebujemy obiektywów, które działają, a nie wypadają dobrze w testach tabelek.

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 02 Sierpień 2019 - 13:59

#13 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2019 - 10:15

Dzięki, spoglądałem już na wymienione 3 obiektywy Canona - najpewniej na jeden z nich padnie. Za jakiś czas, muszę odczekać zawód po Sigmie ;)

#14 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2019 - 19:26

Jeszcze taka sugestia..
80D ma rozbudowany AF, ale mimo wszystko ostrzenie ze szkiełkiem z f1.4 (35L v1) może być nieco wymagające. Nie będzie to hardkor 85L1.2@1.2, ale jednak troszkę trzeba uważać. Najprawdopodobniej 35L v1 na f1.4 będzie trochę mniej ostra od 35/2IS na f2.0 - nie dość, że elka to stara konstrukcja, to jeszcze 1EV robi różnicę, mimo wszystko.

Strona 1 z 1