Skocz do zawartości
MrFish443

Niedziałający ekran - przerzucenie kontaktów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sytuacja wygląda w ten sposób, że dostałem Galaxy J1 2016 który upadł i nie działa w nim ekran - po wybudzeniu ekranu pojawia się tylko niewielki zielony poziomy pasek na samej górze. Jedyne na czym zależy, to przerzucenie kontaktów z jednego telefonu na drugi i tu pojawia się pytanie, czy to w ogóle możliwe? Widziałem parę programów do odzyskiwania danych, ale nie wiem czy one w ogóle działają, a wymiana ekranu raczej nie wchodzi w grę, bo to po prostu nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sytuacja wygląda w ten sposób, że dostałem Galaxy J1 2016 który upadł i nie działa w nim ekran - po wybudzeniu ekranu pojawia się tylko niewielki zielony poziomy pasek na samej górze. Jedyne na czym zależy, to przerzucenie kontaktów z jednego telefonu na drugi i tu pojawia się pytanie, czy to w ogóle możliwe? Widziałem parę programów do odzyskiwania danych, ale nie wiem czy one w ogóle działają, a wymiana ekranu raczej nie wchodzi w grę, bo to po prostu nieopłacalne.

A nie masz tam konta google z synchronizacją ? Po zalogowaniu się przez przeglądarkę na pc powinny być wszystkie kontakty.

 

Jeżeli telefon to obsługuje to możesz podpiąć myszkę komputerową przez przejściówkę i normalnie operować telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na https://contacts.google.com i zaloguj się używając konta Google które było podpięte do telefonu. Jeżeli są kontakty to w nowym telefonie wystarczy tylko zalogować się na to samo konto i po chwili wszystkie wrócą na swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że z tego co mi wiadomo to nie był podpięty do Googla, to jest telefon służbowy który służył tylko do dzwonienia, robienia zdjęć i pisania smsów.

 

A co do podpięcia myszki - nie do końca rozumiem jak miałbym na nim coś robić, kiedy ekran jest cały czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij do kompa, odpal program Samsunga (nie wiem jak się nazywa). Powinien się połączyć z telefonem. Później z poziomu komputera możesz eksportować kontakty itp

Przynajmniej tak jest na inny h teefnach typu asus, HTC itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez włączonego debugowania, ani możliwości zaakceptowania połączenia z komputerem nic nie zrobisz niestety. Przynajmniej nie w warunkach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kiedy podpinal i wskazał na zapamiętanie wyboru to nie będzie problemu.

Ja podpinam i od razu się łączy.

Spróbować nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U samsunga apki do obsługi to kies , kies 3 albo smartswitch .

W starszych wersjach andruta kies powinien wyłapać telefon bez problemu.

Nie wiem tylko która jego wersja obsługuje J1.

(Z S3 i S5 z rozbitymi ekranami kontakty ostatnio zgrywałem bez problemu).

 

Jeśli programy nie zadziałają a kontakty są ważne to zostaje jeszcze opcja zakupu jakiegoś badziewnego ekranu za 60zł i zrzut kontaktów.

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...